• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

VyOsení v Českých Budějovicích: Přijďte si s Piráty užít kulturní večer!

VyOsení v ČB Poprvé v Českých Budějovicích se v pátek 24. ledna uskuteční festival zaměřený na svobodnou hudbu nesvázanou kopírovacím monopolem. Cílem festivalu je upozornit na pochybné praktiky OSA, které negativně působí na nekomerční kulturu, provozovatele nejen hudebních klubů i naše každodenní životy.

~~READMORE~~

Na sérii hudebních festivalů pořádaných v různých městech (http://vyoseni.cz/) členy a sympatizanty Pirátů tak 24. ledna po páté hodině naváže festival v klubu K2 v Českých Budějovicích. Vystoupí jak kapely žánrově nesnadno zařaditelné - budějovičtí Hameln a Depakine Chrono a třeboňsko-rakouský Pytel Blech - tak i punk-rockoví M2T, k zamyšlení snad popostrčí jihlavský rapper Kolona a svůj fagot a rock'n'roll přivezou až z Rumburku i WWS. Žádná z kapel pochopitelně není zastupována Ochranným svazem autorským. V přestávkách mezi jednotlivými kapelami zazní reprodukce svobodné hudby různých žánrů.

Vyjádříme tak nesouhlas s tím, že si takzvaní kolektivní správci v čele s OSA zvykli komplikovat život umělcům i klubům, které jim poskytují prostor k vystupování, přiživovat se na podnikatelích i zákaznících. Piráti odmítají poplatky vymáhané za produkci na veřejně přístupných přijímačích a při nákupu prázdných datových médií, kterým se celkem přiléhavě přezdívá „výpalné“. Zajímají-li vás muzikantské zkušenosti, máte skvělou příležitost vyslechnout si je během festivalu. Pro Piráty je nepřijatelné, aby vysloužilé celebrity šoubyznysu zneužívaly monopolního postavení a pobíraly rentu na úkor neziskové kultury a občanů vůbec. Chceme připomenout, že lze pořádat kulturní akce i bez placení nemravných sum OSA.

Kontakt

Ivo Vlasatý, organizátor akce, ivo.vlasaty@pirati.cz

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.