• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions
Umístění: Hlavní stránka » Lidé » Ivo Vlasatý

Ivo Vlasatý

ivo_vlasaty.jpg

Ivo Vlasatý (* 2. července 1991) je v současnosti členem Republikového výboru Pirátské strany a v Jihočeském kraji kandiduje na symolickém předposledním místě do Poslanecké Sněmovny.

Pochází z Mirovic (okr. Písek), nyní žije na pražském Spořilově, kde se stará o dvouletého syna a zahradu. Kromě krajiny dětství na pomezí jižních Čech mu k srdci přirostly České Budějovice, kde strávil několik let života. Často navštěvuje také Třeboň, odkud pochází jeho přítelkyně a půl roku pobýval i v Brně. Nyní na rodičovské dovolené, sezónně si přivydělává jako pokladní v supermarktu českobudějovického spotřebního družstva Jednota.

Vystudoval Gymnázium Česká 64, rok studoval fyziku na PřF Jihočeské Univerzity v Českých budějovicích, poté filozofii na FF Masarykovy Univerzity v Brně, i toho zanechal postrádaje motivaci k honbě za titulem a z finančních důvodů.

Do aktivního zájmu o politiku jej vrhnul bouřlivý rok 2011. A to jak domácí excesy Nečasovy vlády, které svým hlasem jako naivní prvovolič *zodpovědně* volící pravici, dopomohl k vládě (ať už šlo o vládní demonstraci arogance moci a bezohlednosti k přírodě při kácení na Šumavě nebo asociální škrty a korupční projekty v sociální oblasti jak Drábkovy S-Karty). Tak sociálními sítěmi nastartované masové protesty tzv. Arabského jara, hnutí M-15 ve Španělsku a Occupy v USA. Vnímání politiky ovlivnila i deziluze ze způsobu, jakým mainstreamová média (ne)informují o podobných iniciativách a protestech a jejich požadavcích.

V červnu 2011 se zapojil do aktivit krátce fungující skupinky „Za skutečnou demokracii“ (DRY) České Budějovice. V lednu 2012 se stal členem českobudějovického ProAltu, kde pomáhal při organizaci několika besed a přednášek. Tato skupina se později stala součástí hnutí za demokratizaci Evropy DiEM25. Sympatizuje také s místními skupinami zabývajícími se nezávislou kulturou (Budějovický Majáles, NAAB, …), lokální soběstačností (BuďSob) nebo ochranou zvířat (Hlasy zvířat).

Účastnil se organizace protestů proti ACTA v ČB a v květnu 2012 se s cílem bránit svobodu internetu připojil k Pirátům. Jako garant se věnoval programu k přímé demoracii. V roce 2014 kandidoval v komunálních volbách za neúspěšnou koalici Společně pro České Budějovice. Snaží se dbát na to, aby strana neztrácela ze zřetele ani sociální problematiku a neodcizila se občanům nespokojeným se současnou politikou. Ač introvert, snaží se přispět k posílení Pirátské základny v kraji a na komunální úrovni.

Jeho mnotivací v politice je bránit a prosazovat postupnou demokratizaci (a decentralizaci) v oblasti šíření informací a politického a ekonomického života, ale i jiných oblastech, jako nutný předpoklad pro společnost směřující k dlouhodobě udržitelnému rozvoji civilizace a respektující svobodu názoru i projevu a lidská práva (včetně sociálních).

Zajímá se o přírodní i humanitní vědy, historii i aktuální dění a snaží se chápat svět v souvislostech. Jeho zálibami jsou především poslech hudby, fotografování, příroda a občanská angažovanost. Pokouší se omezit konzumaci živočišných produktů z důvodů nepřijatelných podmínek, v nichž námi využívaná zvířata žijí (průmyslové velkochovy), a pro neefektivnost a dopady živočišné výroby na životní prostředí.

Kontakt

email: ivo.vlasaty@pirati.cz

facebook


V roce 2017 kandiduje do sněmovních voleb jako člen Pirátské strany za krajské sdružení Jihočeský kraj.

© Piráti, 2021. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.