• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Slovenští Piráti restartují!

Slovenská pirátská strana Piráti na Slovensku se rozhodli kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014. V nelehkém úkolu jsme se jim rozhodli pomoci i my, jako kolegové z České republiky.

~~READMORE~~

Po volebních úspěších Pirátských stran v Evropě se pozornost upírá na na nadcházející volby do Evropského parlamentu. Bezmála dvacet evropských Pirátských stran se rozhodlo kandidovat se společným programem. Hlavními prioritami, s nimiž jdou Piráti do Eurovoleb, je posílení demokracie ve strukturách EU, zvýšení transparentnosti a otevřený přístup k informacím.

Přípravný výbor Slovenské pirátské strany hodlá usilovat o oficiální zaregistrování strany v termínu, který by umožnil kandidaturu v těchto volbách. Na to je potřeba splnit všechny podmínky pro založení politické strany, především sehnání 10 000 podpisů občanů. Pomoc při technické realizaci přislíbila i Česká pirátská strana, která může poskytnout lidskou sílu i zkušenosti z několika voleb.

Pirátské strany jsou aktivní po celém světě, mezi volební úspěchy těch v Evropě patří kupříkladu dvě křesla v Evropském parlamentu, senátor v České republice a 45 Pirátů v parlamentech spolkových zemí Německa.

„Ve čtvrtek 28. 11. se bude konat tisková konference v Bratislavě. Z České pirátské strany tam jede několik členů, za předsednictvo konkrétně Ivo Vašíček. Věříme, že Slováci mají potenciál a schopnosti na to, aby si mohli nadělit stranu pod stromeček - a proto jim chceme pomoci, jak jen bude v našich silách,“ říká Markéta Gregorová, vedoucí zahraničního odboru.

Kontakt

Markéta Gregorová, vedoucí zahraničního odboru, marketa.gregorova@pirati.cz

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.