• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Pirátská strana podporuje celosvětový protest Den Odplaty

Den Odplaty Piráti Celosvětové společenství aktivistických skupin, platforem a internetových společností se podílí na přípravě prvního globálního protestu proti všudypřítomnému sledování s názvem „Day we fight back“. Ten by měl 11.února na celý jeden den trochu pozměnit podobu Internetu.

~~READMORE~~

Předpokládá se aktivní účast přes 4 600 webových stránek (údaj k datu 8.2.) alternativně smýšlejících subjektů kyberprostoru, mezi nimi i Mozilly, Redditu, Demand Progress, Electronic Frontier Foundation, Free Press, BoingBoing a ThoughtWorks.

Americká legislativa stále zavazuje společnosti jako Yahoo a Google k tomu, aby v „zájmu vlasti“ zrazovaly své zákazníky, počet žádostí o obsah soukromé komunikace roste, změna k lepšímu v nedohlednu. Pirátská strana chce podpořit celosvětový protest proti těmto šmírovacím praktikám a vyzvat veřejnost, aby nepříjemný trend posilování kontroly nad soukromými daty jasně odmítla.

Zapojte se i vy. Sdílejte informace, obrázky a články na toto téma. Vyjádřete, jak se cítíte, když používáte služby společností jako Google, Facebook a další s vědomím, že jste těmito společnostmi sledováni. Podepište petici proti hromadnému sledování, nebo založte svou vlastní. Pokud máte blog či web, v den protestu nahraďte homepage černou plochou s odkazem na https://thedaywefightback.org. Záleží především na vyjádření nesouhlasných myšlenek a postojů se současným stavem, protože myšlenky jsou stavebními kameny (nejen) virtuálního světa.

Kontakt

Adam Skořepa, vedoucí mediálního odboru, adam.skorepa@pirati.cz

© Piráti, 2021. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
stanoviska/piratska_strana_podporuje_celosvetovy_protest_den_odplaty.txt · Poslední úprava: 07.02.2014 23:10 autor: Adam Skorepa