• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Piráti osvobozují knihy

Osvobození knih V pondělí 30.9.2013 pořádají Piráti další kulturní akci. Po úspěšné kampani „Hrajeme svobodnou hudbu“ se Pirátská strana rozhodla spustit obdobný projekt z oblasti knižní produkce. Piráti shromáždili několik knih, které chtějí osvobodit pro svobodné šíření v jejich elektronické podobě.

~~READMORE~~

Pro Pirátskou stranu nejsou důležité jenom volby. Piráti považují za nutné propagovat svou politiku pomocí různých akcí, které mají ukázat alternativní přístup Pirátů k řešení společenských, ekonomických či celé řady jiných problémů. Oproti ostatním stranám se Piráti velmi angažují v oblasti kultury. S rozvojem kultury souvisí i další akce pořádaná Piráty nazvaná "Osvobození knih", která si klade za cíl začít debatu mezi autory, nakladateli a čtenáři a pomoci nalézt dostatečně vyvážené řešení pro záchranu knižního trhu, který se v současnosti vinou zastaralých obchodních modelů nachází v tak neutěšené situaci.

„Osvobození knih je unikátní projekt, kterým chceme přitáhnout pozornost autorů a nakladatelů k licencím creative commons. Piráti nejsou nepřátelé tvůrců a umělců a během kampaně Hrajeme svobodnou hudbu jsme mezi mnoha hudebníky narazili na pochopení a podporu. Doufáme, že podobného úspěchu dosáhneme i s osvobozenými knihami, jejichž databázi plánujeme v budoucnu rozšiřovat,“ říká Adam Skořepa, vedoucí mediálního odboru a jeden z autorů, kteří své knihy osvobodí.

„Osvobození knih“ proběhne 30.9. od 19:00 v čajovně Shangri-la, Bělehradská 49, Praha 2.

Kontakt

Adam Skořepa, vedoucí mediálního odboru, adam.skorepa@pirati.cz

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.