• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Blíží se supervolební rok 2014. Piráti půjdou do voleb samostatně

Piráti na zasedání v Ostravě rozhodli, že v supervolebním roce 2014 půjdou do voleb samostatně. Jejich kandidátky jsou však otevřené také pro nezávislé osobnosti a členy regionálních politických uskupení.

~~READMORE~~

Pirátská strana zahájila přípravy na volby do Poslanecké sněmovny a Evropského parlamentu. Piráti budou kandidovat samostatně, odhlasoval dnes jednomyslně republikový výbor strany.

„Kandidátní listiny sestavuje krajské fórum na základě primárních voleb. Účast na kandidátkách České pirátské strany je otevřena i pro registrované příznivce, kteří podepíší demokratické minimum, přihlásí se k programu a utvoří si volební prezentaci. Kandidátní listiny tedy budou otevřené také nezávislým osobnostem a členům regionálních politických stran a hnutí,“ uvádí se v usnesení republikového výboru.

„Piráti jsou autentická politická síla nejen u nás, ale v dalších 50 zemích světa. Ostatní „zaběhnuté“ politické strany během čtyř let naší existence nakopírovaly velkou část našeho programu průhledného hospodaření státu, přímé demokracie i dalších bodů. Jako Piráti to samozřejmě podporujeme, ale jejich aktivita je bohužel v těchto bodech čistě populistická, pouze mediální nebo papírová. Nemá proto smysl vytvářet s těmito teoretiky jakékoliv koalice. Věříme, že nadcházející volby prověří aktuálnost i opravdovost Pirátské myšlenky. Do voleb půjdeme samostatně a věřím, že díky našim sympatizantům a ve finále voličům, kteří nás celou dobu sledují, uspějeme,“ říká předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Kromě těchto voleb proběhnou v roce 2014 také volby do Senátu a komunální volby, o kterých Piráti zatím nejednali. Možnost spolupráce Pirátů s regionálními politickými stranami na komunální úrovni a v senátních volbách proto zůstává otevřená.

Kontakty

Mikuláš Ferjenčík, místopředsda Pirátů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Ivan Bartoš, předseda Pirátů, ivan.bartos@pirati.cz, 603 415 378

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.