• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Mezinárodní den soukromí a konference PP³

PP³ Piráti ze tří sousedících zemí, Česka, Polska a Německa, si o víkendu 30.8.-1.9. naplánovali setkání na historicky první konferenci PP³. Navzdory vzdálenosti se k setkání připojili také Piráti z Rakouska a Francie, což bylo pro všechny příjemným a velmi užitečným překvapením.

~~READMORE~~

Setkání zahrnovalo video konferenci s místopředsedou českých Pirátů a koordinátorem volební kampaně, Mikulášem Ferjenčíkem. Mezi dalšími účastníky byli např. koordinátor volební kampaně v Sasku Mark Neis a místopředseda polských Pirátů Zbigniew Łukasiak. Tón setkání určila smršť nadcházejících podzimních parlamentních voleb v Německu, Rakousku a Česku a také přípravy na volby do Evropského parlamentu v příštím roce.

Místo všeobecných proklamací se setkání soustředilo na mnoho praktických drobností, kterými bychom se mohli vzájemně podpořit, abychom naše kampaně zefektivnili. Od sdílení know-how, vybavení, grafiky nebo plakátů až po osobní nasazení dobrovolníků - diskutovali jsme, jak bychom mohli efektivněji spolupracovat, abychom uspěli. Spolupráce byla zahájena ihned společnou účastí na flashmobu, který je součástí celoevropské inicitiavy Mezinárodní den soukromí. Tím byla také odstartována další fáze saské pirátské volební kampaně. Také sdílení volebního vybavení ihned začalo saským zapůjčením stroje na výrobu odznaků českým pirátům.

hmac: : stanoviska:mezinarodni_konference_pp

Jako symbol této spolupráce odstartovala kampaň "Tričko na cestě". Myšlenkou je, že tričko saských Pirátů objede svět, předáváno z ruky do ruky Piráty z různých zemí.

Celé setkání proběhlo v příjemné, pirátské náladě. My, účastníci, bychom chtěli poděkovat saským Pirátům za poskytnutí prostoru, jídla a také ubytování, které proběhlo formou couchsurfingu u místních.

Další setkání PP³ proběhne v Česku, v Plzni, v únoru 2014. Těšíme se, že tam budeme moci přívítat i Vás.

Kontakt

Markéta Gregorová, vedoucí Zahraničního odboru, marketa.gregorova@pirati.cz

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.