• david_rauser has edit permissions
  • david.rauser has edit permissions
  • davidr has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @vedouci_organu has upload permissions
  • @cen_asistent has upload permissions
  • @cen_asistenti_rv has upload permissions
  • @cen_jednatele_rv has upload permissions
  • @cen_predsedajici has upload permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • @pir_cen_kan-all has delete permissions

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
rules:prah [01.07.2019 14:06]
Kristina.Kubcova [§ 11 Schvalování záměru]
rules:prah [13.05.2025 18:01] (aktuální)
vojtech.pikal [Předpisy] lnk fix
Řádek 19: Řádek 19:
 (1) Týmy zajišťují plnění svých úkolů přednostně dobrovolníky. Není-li s členem nebo příznivcem ujednána úplata s písemným potvrzením objednávky,​ jde o plnění dobrovolnické a bezúplatné. ​ (1) Týmy zajišťují plnění svých úkolů přednostně dobrovolníky. Není-li s členem nebo příznivcem ujednána úplata s písemným potvrzením objednávky,​ jde o plnění dobrovolnické a bezúplatné. ​
  
-(2) Pokud to tým uzná za potřebné, může rozhodnout o tom, že svým členům nebo dobrovolníkům uhradí cestovné nebo nabídne drobné občerstvení, pokud jde o řádně svolané zasedání nebo jinou akci týmu. Podmínkou je, že se člen nebo dobrovolník akce v potřebném rozsahu zúčastnil. ​ +(2) Pokud to tým uzná za potřebné, může rozhodnout o tom, že svým členům nebo dobrovolníkům uhradí cestovné nebo nabídne drobné občerstvení. Podmínkou je, že se člen nebo dobrovolník akce v potřebném rozsahu zúčastnil. ​Výše uznatelných nákladů je obsažena v [[/​ft/​horo#​uhrada_cestovnich_vydaju|pravidlech vydaných kanceláří strany]].
 == § 3 Placené úkoly == == § 3 Placené úkoly ==
  
 (1) Nelze-li důležitý úkol v požadované kvalitě zajistit pomocí dobrovolníků,​ tým na něj vypíše odměnu nebo ho jinak zajistí aspoň částečně dobrovolnicky,​ případně za jiných výhodnějších podmínek, anebo za obvyklou cenu. (1) Nelze-li důležitý úkol v požadované kvalitě zajistit pomocí dobrovolníků,​ tým na něj vypíše odměnu nebo ho jinak zajistí aspoň částečně dobrovolnicky,​ případně za jiných výhodnějších podmínek, anebo za obvyklou cenu.
  
-(2) Odměnu za řádně plněné úkoly ​při výkonu funkce v týmu lze ujednat jen předem, a to v písemné smlouvě. Při uzavření takovéto smlouvy jedná za stranu ​nadřízený orgán ​týmu, ve kterém je odměňovaný.+ 
 +(2) Odměnu za řádně plněné úkoly lze ujednat jen předem, a to v písemné smlouvě. Při uzavření takovéto smlouvy jedná za stranu ​vedoucí ​týmu, ve kterém je odměňovaný; pokud se jedná o vedoucího, pak hospodář nadřízeného týmu. O případné dodatečné mimořádné odměně může do tří měsíců od odevzdání výstupu rozhodnout příslušné předsednictvo;​ takové ujednání nesmí mít pracovně právní charakter.
  
 == § 4 Hospodář == == § 4 Hospodář ==
Řádek 46: Řádek 46:
   * b) objednávat občerstvení na soukromý večírek a jiné nepřiměřené občerstvení,​ nemravné služby, alkohol a jiné psychotropní látky, ledaže se cena zaplatí z prostředků na to darovaných dárcem nebo určených celostátním fórem,   * b) objednávat občerstvení na soukromý večírek a jiné nepřiměřené občerstvení,​ nemravné služby, alkohol a jiné psychotropní látky, ledaže se cena zaplatí z prostředků na to darovaných dárcem nebo určených celostátním fórem,
   * c) slibovat třetí osobě za její protiplnění politický prospěch, kterým není naplňována politika strany,   * c) slibovat třetí osobě za její protiplnění politický prospěch, kterým není naplňována politika strany,
-  * d) zastupovat stranu ve vlastní věci nebo jiném případě střetu zájmu strany s osobním zájmem, aniž by byl jednající v dané věci nahrazen,+  * d) zastupovat stranu ve vlastní věci nebo jiném případě střetu zájmu strany s osobním zájmem, aniž by byl jednající v dané věci nahrazen, a vykonávat funkci zodpovědného člena finančního týmu vyřizujícího žádost o proplacení,​ kterou daný člověk sám podal,
   * e) vynakládat prostředky na zjevně zbytečně nákladné alternativy (např. na taxislužbu nebo leteckou přepravu, pokud pro ně není důvod),   * e) vynakládat prostředky na zjevně zbytečně nákladné alternativy (např. na taxislužbu nebo leteckou přepravu, pokud pro ně není důvod),
   * f) zavazovat stranu k dlouhodobému opakovanému plnění bez možnosti výpovědi nebo takovému plnění, pro které nelze v rozpočtu nebo rozpočtovém výhledu očekávat prostředky,​   * f) zavazovat stranu k dlouhodobému opakovanému plnění bez možnosti výpovědi nebo takovému plnění, pro které nelze v rozpočtu nebo rozpočtovém výhledu očekávat prostředky,​
   * g) zřídit k věci v majetku strany zástavní nebo předkupní právo, ​   * g) zřídit k věci v majetku strany zástavní nebo předkupní právo, ​
   * h) zatížit věc v majetku strany věcným břemenem v rozsahu větším, než je nezbytně nutné pro rozumné uspořádání vztahů,   * h) zatížit věc v majetku strany věcným břemenem v rozsahu větším, než je nezbytně nutné pro rozumné uspořádání vztahů,
-  * i) převést podíl v obchodní korporaci ([[#​obchodni_spolecnost|§ 20]]) bez předchozího souhlasu republikového výboru.+  * i) převést podíl v obchodní korporaci ([[#​obchodni_spolecnost|§ 20]]) bez předchozího souhlasu republikového výboru
 +  * j) objednávat právní služby pro jednání s přezkumnými orgány a řešení vnitrostranických sporů.
  
 == § 6 Výběrová řízení == == § 6 Výběrová řízení ==
  
-(1) Na zakázku s celkovými náklady nad 100 000 Kč musí tým vypsat veřejné výběrové řízení ve dvou fázích:+(1) Na zakázku s celkovými náklady((Celkové náklady zakázky se určují obdobně jako celkové náklady záměru, viz [[#​zamer_a_jeho_celkove_naklady|§ 10 (3)]]. //Náklady záměru trvajícího přes jeden rok, který je na dobu neurčitou či na dobu určitou s možností výpovědi bez dalších podmínek, se vyčíslí podle nákladů na jeden rok.//​)) ​nad 200 000 Kč musí tým vypsat veřejné výběrové řízení ve dvou fázích:
  
   - V **zadávací fázi** zveřejní hospodář týmu zadání, které obsahuje požadavky na nabídky a způsob výběru vítěze takovým způsobem, aby kritériím hodnocení mohli uchazeči přizpůsobit své nabídky. Zpravidla také aspoň tři dodavatele osloví nebo zjistí jejich nabídky. Proti zadání lze podat podnět k nápravě nadřízenému orgánu, ledaže výběrové řízení probíhá za standardních podmínek, které nadřízený orgán schválil.   - V **zadávací fázi** zveřejní hospodář týmu zadání, které obsahuje požadavky na nabídky a způsob výběru vítěze takovým způsobem, aby kritériím hodnocení mohli uchazeči přizpůsobit své nabídky. Zpravidla také aspoň tři dodavatele osloví nebo zjistí jejich nabídky. Proti zadání lze podat podnět k nápravě nadřízenému orgánu, ledaže výběrové řízení probíhá za standardních podmínek, které nadřízený orgán schválil.
-  - V **hodnotící fázi** vybere hodnotitel vítěze z nabídek, které obdrží. Nestačí-li hodnocení podle nabídkové ceny, hodnotící komise musí být sestavena nejméně ze tří odborníků způsobem schváleným v zadávací fázi. Rozhodnutí o hodnocení lze přezkoumat na základě stížnosti,​((§ 2 rozhodčího řádu.)) která nemá odkladný účinek.+  - V **hodnotící fázi** vybere hodnotitel vítěze z nabídek, které obdrží. Nestačí-li hodnocení podle nabídkové ceny, hodnotící komise musí být sestavena nejméně ze tří odborníků způsobem schváleným v zadávací fázi. Rozhodnutí o hodnocení lze přezkoumat na základě stížnosti,​(([[/​rules/​rr#​prava_a_povinnosti|§ 2 rozhodčího řádu]])) která nemá odkladný účinek.
  
-(2) Výběrové řízení na zakázku podle odstavce 1 se nevyhlašuje,​ pokud proběhl výběr jiným předepsaným způsobem ​nebo to nedává smysl (např. jde o místo obsazené volbou, rozšíření nájmu v jednom objektu, zakázka ovládané obchodní společnosti apod.). Použití této výjimky podléhá ​edchozímu souhlasu příslušného schvalujícího orgánu a musí být předem oznámeno kontrolní komisi.+(2) Výběrové řízení na zakázku podle odstavce 1 se nevyhlašuje,​ pokud proběhl výběr jiným předepsaným způsobem, pokud to nedává smysl (např. jde o místo obsazené volbou, rozšíření nájmu v jednom objektu, zakázka ovládané obchodní společnosti, poptávka unikátní služby ​apod.) ​nebo je zvolen pro daný ípad vhodnější model (headhunting,​ dlouhodobá spolupráce).
  
 +(3) Pro použití výjimky v odstavci 2 je třeba
 +
 +  * a) rozhodnutí zadavajícího hospodáře o zvoleném způsobu s odůvodněním,​
 +  * b) oznámení příslušnému schvalujícímu orgánu a kontrolní komisi alespoň 5 dní předem, ledaže hrozí nenávratná škoda z prodlení; pokud schvalující orgán do 5 dnů zahájí jednání o přezkumu, rozhodnutí se pozastaví, během 14 dnů od pozastavení má schvalující orgán pravomoc rozhodnutí zrušit.
 +
 +(4) Proti rozhodnutí o zadání a o zakázce může účastník výběrového řízení podat stížnost do 10 dnů od jeho vydání, a to i pokud není členem nebo registrovaným příznivcem.
 +
 +(5) Republikový výbor stanoví [[po:​pravidla:​vyberka|pravidly]] povinné náležitosti výběrových řízení na místa zaměstnanců a dalších smluvních spolupracovníků ve straně a způsob vedení evidence o těchto řízeních.
 == § 7 Bezúplatné nabytí == == § 7 Bezúplatné nabytí ==
  
Řádek 71: Řádek 80:
   * e) není případný vymíněný účel daru[[#​ucel_veci|(§ 8)]] zakázaným jednáním[[#​zakazana_pravni_jednani|(§ 5)]].   * e) není případný vymíněný účel daru[[#​ucel_veci|(§ 8)]] zakázaným jednáním[[#​zakazana_pravni_jednani|(§ 5)]].
  
-(2) Pokud účel nabývané věci (§ 7(1)e)) odpovídá ​záměru, je tento záměr ​ijetím daru schválen. Pokud již odpovídající záměr existuje, je přijetím daru schváleno odpovídající navýšení celkových nákladů záměru.+(2) Je-li vymíněný ​účel nabývané věci (např. daru dle § 7 (1)) záměrem (§ 10), je rozhodnutí o ijetí věci zároveň schválením takového záměru. Pokud již odpovídající záměr existuje, je přijetím daru schváleno odpovídající navýšení celkových nákladů záměru.
 == § 8 Účel věci == == § 8 Účel věci ==
  
Řádek 102: Řádek 111:
 == § 10 Záměr a jeho celkové náklady == == § 10 Záměr a jeho celkové náklady ==
  
-(1) **Záměr** je souhrn závazků v jedné rozpočtové jednotce((§ 6 odst. 3 rozpočtových pravidel.)), které spolu věcně a časově úzce souvisí (např. koupě nebo prodej věci s příslušenstvím,​ organizace akce nebo turné, objednávka série plakátů a vylepení, koupě raznice a matrice na odznaky, počítač s monitorem a jeho příslušenství). Za záměr se považuje i opomenutí, které má za následek promlčení dluhu nebo jiné náklady.+(1) **Záměr** je souhrn závazků v jedné rozpočtové jednotce((§ 6 odst. (3) Rozpočtových pravidel)), které spolu věcně a časově úzce souvisí (např. koupě nebo prodej věci s příslušenstvím,​ organizace akce nebo turné, objednávka série plakátů a vylepení, koupě raznice a matrice na odznaky, počítač s monitorem a jeho příslušenství). Za záměr se považuje i opomenutí, které má za následek promlčení dluhu nebo jiné náklady. Záměr se váže k odpovídající výdajové rozpočtové položce.
  
-(2) **Návrh záměru** je určen názvem, popisem, hospodařícím týmem záměru ​celkovými náklady záměru. Název a popis musí společně dostatečně jasně určovat obsah záměru (nákupu, akce, pozice, ...). Hospodařící tým záměru musí být z dané rozpočtové jednotky a k záměru věcně příslušný.+(2) **Návrh záměru** je určen názvem, hospodařícím týmem záměrucelkovými náklady záměru ​a případně popisem. Název a popis musí společně dostatečně jasně určovat obsah záměru (nákupu, akce, pozice, ...). Hospodařící tým záměru musí být z dané rozpočtové jednotky a k záměru věcně příslušný.
  
 (3) **Celkové náklady záměru** jsou vyjádřeny peněžitou hodnotou((§ 492 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.)) nákladů, které lze v rozpočtové jednotce důvodně očekávat v souvislosti se záměrem, a to včetně rezervy na nečekané výdaje. Celkové náklady záměru se posuzují nezávisle na počtu účetních případů, do kterých byl záměr rozdělen. V případě výpůjčky,​ pronájmu, pachtu či věcného břemena k věci strany zahrnují náklady záměru též tržní odměnu, která je za užívání obvyklá. Náklady záměru trvajícího přes jeden rok, který je na dobu neurčitou či na dobu určitou s možností výpovědi bez dalších podmínek, se vyčíslí (3) **Celkové náklady záměru** jsou vyjádřeny peněžitou hodnotou((§ 492 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.)) nákladů, které lze v rozpočtové jednotce důvodně očekávat v souvislosti se záměrem, a to včetně rezervy na nečekané výdaje. Celkové náklady záměru se posuzují nezávisle na počtu účetních případů, do kterých byl záměr rozdělen. V případě výpůjčky,​ pronájmu, pachtu či věcného břemena k věci strany zahrnují náklady záměru též tržní odměnu, která je za užívání obvyklá. Náklady záměru trvajícího přes jeden rok, který je na dobu neurčitou či na dobu určitou s možností výpovědi bez dalších podmínek, se vyčíslí
Řádek 120: Řádek 129:
    * a) hospodáře položky ověřujícího dostatek prostředků v rozpočtu nebo rozpočtovém výhledu,    * a) hospodáře položky ověřujícího dostatek prostředků v rozpočtu nebo rozpočtovém výhledu,
    * b) navrhujícího předsednictva,​ pokud mají celkové náklady přesáhnout základní prahovou hodnotu, a    * b) navrhujícího předsednictva,​ pokud mají celkové náklady přesáhnout základní prahovou hodnotu, a
-   * c) schvalujícího orgánu, pokud mají celkové náklady přesáhnout zvýšenou prahovou hodnotu.11)+   * c) schvalujícího orgánu, pokud mají celkové náklady přesáhnout zvýšenou prahovou hodnotu.
  
 (3) Prahové hodnoty jsou určeny takto: (3) Prahové hodnoty jsou určeny takto:
  
-   * a) základní prahová hodnota je 10 000,- Kč, +   * a) základní prahová hodnota je 20 000,- Kč, 
-   * b) zvýšená prahová hodnota je 100 000,- Kč.+   * b) zvýšená prahová hodnota je 200 000,- Kč.
  
-(4) Prahovou hodnotu pro svůj souhlas může příslušný tým(odst. (2)b), c)) usnesením snížit, a to jak pro jednotlivé případy, tak obecně. Obdobně ji může zvýšit, nejvýše však na dvojnásobek.+(4) //zrušeno//
  
 (5) Souhlas se záměrem vyslovuje příslušný tým usnesením, které obsahuje dostupné informace o záměru a výši jím odsouhlasených nákladů záměru. Do této výše jsou jím odsouhlasena všechna právní jednání. (5) Souhlas se záměrem vyslovuje příslušný tým usnesením, které obsahuje dostupné informace o záměru a výši jím odsouhlasených nákladů záměru. Do této výše jsou jím odsouhlasena všechna právní jednání.
Řádek 133: Řádek 142:
 (6) Dodatečné rozšíření záměru je podmíněno souhlasem příslušného týmu, jen pokud jím neodsouhlasené náklady na tento záměr přesáhnou prahovou hodnotu pro souhlas. (6) Dodatečné rozšíření záměru je podmíněno souhlasem příslušného týmu, jen pokud jím neodsouhlasené náklady na tento záměr přesáhnou prahovou hodnotu pro souhlas.
  
-(7) Příslušný tým může usnesením pověřit za sebe jiný kolektivně rozhodující tým udělováním souhlasů se záměry. V usnesení je třeba vyznačit limit, věcný a časový rozsah pověření. Toto pověření nelze dále delegovat.+(7) Příslušný tým může usnesením pověřit za sebe jiný kolektivně rozhodující tým udělováním souhlasů se záměry. V usnesení je třeba vyznačit limit, věcný a časový rozsah pověření. Toto pověření nelze dále delegovat.((Rozhodnutí jsou evidována [[/​ft/​povereni|zde]].))
  
 +(8) [[/​ft/​povereni|Evidenci souhlasů]] podle odst. 4 a pověření podle odst. 7 vede finanční tým.
 +
 +== § 11a Smlouva ==
 +
 +(1) Jde-li o smlouvy se zaměstnanci a dalšími spolupracovníky,​ uzavře se smlouva nejdříve po ujištění ze strany kanceláře,​ že je v souladu s právními a vnitřními předpisy.
 +
 +(2) Před podpisem smlouvy hospodář ověří, zda na zakázku proběhlo výběrové řízení, pokud je vyžadováno [[#​vyberova_rizeni|(§ 6)]], a případně zda smlouva odpovídá výsledku výběrového řízení. Je-li smlouva uzavřena písemně, hospodář zajistí zanesení smlouvy do [[https://​smlouvy.pirati.cz/​|registru smluv]] do 30 dnů od jejího uzavření. Ze zveřejnění se vyloučí osobní údaje, důvěrné údaje a jiné údaje chráněné zákonem. Kancelář [[/​ao/​pravidla/​registr|stanoví]] povinně evidovaná metadata smluv podle podstatných náležitostí různých smluvních typů.
 +
 +(3) Je-li smlouva v rozporu s právními či vnitřními předpisy, použijí se ustanovení o dohledu [[/​rules/​or#​nadrizeny_tym_a_jeho_dohled|(§ 6 OŘ)]]. Pravomoc k dohledu má nadřízený tým a kancelář strany.
 +
 +(4) Kancelář zpracovává za stranu údaje vyplývající z povinností strany jako zaměstnavatele.
 == § 12 Průhlednost hospodaření == == § 12 Průhlednost hospodaření ==
  
-Na webu strany se zveřejňují+(1) Na webu strany se zveřejňují
  
   * a) faktury, objednávky a doklady na výdaje, ​   * a) faktury, objednávky a doklady na výdaje, ​
Řádek 147: Řádek 167:
   * g) seznam transparentních bankovních účtů,   * g) seznam transparentních bankovních účtů,
   * h) seznam jiných finančních účtů s přehledem transakcí na nich.    * h) seznam jiných finančních účtů s přehledem transakcí na nich. 
 +
 +(2) Chráněné údaje osobní povahy (např. rodná čísla, čísla účtů, podpisy), kde ochrana soukromí převažuje nad zájmem transparentnosti hospodaření,​ se nezveřejňují.
  
 == § 13 Účetní doklady == == § 13 Účetní doklady ==
Řádek 177: Řádek 199:
 (4) Okruh osob spravujících účet, rozsah jejich oprávnění,​ dispoziční limity bankovních účtů a platebních karet a další bezpečnostní opatření se volí tak, aby bylo omezeno riziko zneužití. (4) Okruh osob spravujících účet, rozsah jejich oprávnění,​ dispoziční limity bankovních účtů a platebních karet a další bezpečnostní opatření se volí tak, aby bylo omezeno riziko zneužití.
  
-(5) Přehled bankovních a jiných finančních účtů, odkazů na ně a zůstatků je agregován na jedné webové stránce, kterou provozuje ​technický odbor.+(5) Přehled bankovních a jiných finančních účtů, odkazů na ně a zůstatků je agregován na jedné webové stránce, kterou provozuje ​kancelář.
  
 ==§ 15a Vydání a blokace platební karty k bankovnímu účtu strany== ==§ 15a Vydání a blokace platební karty k bankovnímu účtu strany==
Řádek 190: Řádek 212:
 == § 16 Žádost o proplacení == == § 16 Žádost o proplacení ==
  
-(1) Finanční tým převádí peníze z bankovního účtu na žádost o proplacení ​podanou jejich hospodářem.+(1) Finanční tým převádí peníze z bankovního účtu na žádost o proplacení.
  
 (2) Žádost musí obsahovat informaci o druhu výdaje podle zákonného třídění,​((§ 18 odst. 1 písm. c) zákona č. 424/1991 Sb., o politických stranách a politických hnutích, ve znění pozdějších předpisů.)) jakož i jiné třídění stanovené finančním týmem. (2) Žádost musí obsahovat informaci o druhu výdaje podle zákonného třídění,​((§ 18 odst. 1 písm. c) zákona č. 424/1991 Sb., o politických stranách a politických hnutích, ve znění pozdějších předpisů.)) jakož i jiné třídění stanovené finančním týmem.
  
-(3) Před rozhodnutím o žádosti finanční tým zkoumá, zda výdaj odpovídá pravidlům ​hospodaření,​ zejména+(3) Před rozhodnutím o žádosti finanční tým zkoumá, zda výdaj odpovídá ​následujícím ​pravidlům:
  
-   * a) zda byl výdaj schválen hospodářem ​týmu, která odpovídá za výdajovou rozpočtovou položku, ze které ​má být výdaj proplacen,((§ 8 odst. 1 písm. c) rozpočtových pravidel.)) ​ +   * a) zda byl výdaj schválen hospodářem ​záměru, ze kterého ​má být výdaj proplacen,​ 
-   * b) zda je výdaj součástí záměru, který mají odsouhlasit další týmy, případně ​zda je připojen jejich souhlas,+   * b) zda je výdaj součástí ​odpovídajícího schváleného ​záměru ​zda je v záměru dostatek nevyčerpaných prostředků,
    * c) zda byla registrována výdajová rozpočtová položka, z níž má být výdaj proplacen, zda je v ní dostatek peněz pro proplacení a zda výdaj odpovídá určení rozpočtové položky,    * c) zda byla registrována výdajová rozpočtová položka, z níž má být výdaj proplacen, zda je v ní dostatek peněz pro proplacení a zda výdaj odpovídá určení rozpočtové položky,
-   * d) zda byl výdaj hodnověrně doložen, pokud je proplácen zpětně,  +   * d) zda byl výdaj hodnověrně doložen, pokud je proplácen zpětně, 
-   * e) zda je na příslušném bankovním účtu dostatek prostředků pro proplacení výdaje.+   * e) zda je na příslušném bankovním účtu dostatek prostředků pro proplacení výdaje
 +   * f) zda výše výdaje a příjemce odpovídá smlouvě, pokud je zveřejněna (§ 12 písm. e) ).
  
-(4) Finanční tým zamítne ​žádost, která ​je v rozporu s pravidly ​hospodařeníJinak finanční tým žádosti vyhoví a žádost proplatí zpětně nebo dopředu na účet příjemce bez zbytečného odkladu. ​+(4) Finanční tým vrátí ​žádost, která ​neprojde kontrolou dle odst. 3. Pokud následně nedojde k nápravě, upozorní na tuto skutečnost nadřízený tým ((viz [[/​rules/​or#​nadrizeny_tym_a_jeho_dohled|§ 6 OŘ]].)) ​hospodařícího týmuVznikne-li straně závazek porušením vnitřního předpisu, požádá finanční tým současně nadřízený tým o rozhodnutí o dalších krocích a informuje o tom kontrolní komisi. Projde-li žádost kontrolou, jsou-li napraveny nesrovnalosti či rozhodne-li tak nadřízený tým, finanční tým žádosti vyhoví a žádost proplatí zpětně nebo dopředu na účet příjemce, a to bez zbytečného odkladu ​po provedené kontrole.
  
 (5) Při vnitřních převodech mezi týmy se postupuje přiměřeně jako u žádosti o proplacení. (5) Při vnitřních převodech mezi týmy se postupuje přiměřeně jako u žádosti o proplacení.
Řádek 214: Řádek 237:
 ==§ 17a Pokladny== ==§ 17a Pokladny==
  
-(1) Za účelem efektivnějšího proplácení výdajů lze používat pokladny, pokud tak rozhodne finanční tým. Z pokladny lze hradit v hotovosti nejvýše částku 5000 Kč. Na rozdíl od záloh jsou pokladny ve vlastnictví strany.+(1) Za účelem efektivnějšího proplácení výdajů lze používat pokladny, pokud tak rozhodne finanční tým. Z pokladny lze hradit v hotovosti nejvýše částku 5000 Kč.((Viz [[https://​www.zakonyprolidi.cz/​cs/​1991-424#​p17a-1|§ 17a odst. 1 zákona č. 424/1991 Sb. o sdružování v politických stranách a v politických hnutích]]; //[v]ýdaje nepřevyšující částku 5000 Kč (...) lze hradit v hotovosti//​.)) ​Na rozdíl od záloh jsou pokladny ve vlastnictví strany.
  
 (2) Každá pokladna má jednoznačný identifikátor. Pokladna je vždy svázána s určitou jmenovitě určenou osobou (pokladníkem),​ která patří do týmu správce rozpočtové položky, ze které jsou výdaje čerpány, a je zároveň členem (2) Každá pokladna má jednoznačný identifikátor. Pokladna je vždy svázána s určitou jmenovitě určenou osobou (pokladníkem),​ která patří do týmu správce rozpočtové položky, ze které jsou výdaje čerpány, a je zároveň členem
Řádek 258: Řádek 281:
 Porušuje-li tým i přes upozornění pravidla hospodaření,​ finanční tým mu rozhodnutím zakáže podávat žádosti o proplacení nebo mu zablokuje platební kartu, dokud porušení nenapraví a neuhradí případnou škodu. Nestane-li se tak do dvou měsíců, vyšle finanční tým do týmu svého člena, který smí učinit veškeré kroky nutné k nápravě. Porušuje-li tým i přes upozornění pravidla hospodaření,​ finanční tým mu rozhodnutím zakáže podávat žádosti o proplacení nebo mu zablokuje platební kartu, dokud porušení nenapraví a neuhradí případnou škodu. Nestane-li se tak do dvou měsíců, vyšle finanční tým do týmu svého člena, který smí učinit veškeré kroky nutné k nápravě.
  
-== § 23 Prováděcí předpisy ​==+== § 23 Provedení ​==
  
-Tento předpis provede finanční tým: Vyhláškou ​stanoví zejména+Tento předpis provede finanční týmstanoví zejména
  
   * a) [[/​fo/​ss|variabilní symboly]] pro všechny příchozí platby na účet,   * a) [[/​fo/​ss|variabilní symboly]] pro všechny příchozí platby na účet,
Řádek 271: Řádek 294:
 ==== BOX:related ==== ==== BOX:related ====
 === Související === === Související ===
 +== Předpisy ==
 +
 +  * [[/​rules/​ropr]]
 +
   * [[/​rules/​ppu]]   * [[/​rules/​ppu]]
 +  * [[/​ft/​horo]]
   * [[/​spisovna/​2016/​7/​system_drobnych_odmen]]   * [[/​spisovna/​2016/​7/​system_drobnych_odmen]]
-== Legislativní informace ==+  * [[/​rv/​pravidla/​ppvr]] 
 +  * [[/​ao/​pravidla/​registr]] 
 + 
 + 
 +== Systémy == 
 +  * Registr [[ft/​povereni]] - úprava limitů pro schvalování a pověření týmů za sebe 
 +  * Hospodářský systém [[https://​piroplaceni.pirati.cz/​dashboard/​|Piroplácení]] 
 +=== Legislativní informace ​===
 [[/​spisovna/​2014/​07/​zmena_rozpoctovych_pravidel_a_pravidel_hospodareni|Tento dokument schválil republikový výbor dne 30. 7. 2014]] [[/​spisovna/​2014/​07/​zmena_rozpoctovych_pravidel_a_pravidel_hospodareni|Tento dokument schválil republikový výbor dne 30. 7. 2014]]
-Tento dokument byl republikovým výborem změněn [[https://​forum.pirati.cz/​republikovy-vybor-f248/​rv-43-2016-zmena-prah-zakazky-bez-vyberoveho-rizeni-t35009.html#​p471578|29.9.2016]],​ [[https://​redmine.pirati.cz/​issues/​6326|9.5.2017]] a [[https://​redmine.pirati.cz/​issues/​6401|16.5.2017]],​ novelizován [[https://​redmine.pirati.cz/​issues/​5217|4.2.2017]],​ [[https://​redmine.pirati.cz/​issues/​6851|17.7.2017]],​ [[https://​redmine.pirati.cz/​issues/​7387|15.9.2017]],​ [[https://​redmine.pirati.cz/​issues/​9785|9.3.2018]],​ [[https://​redmine.pirati.cz/​issues/​10811|22.3.2018]],​ [[https://​redmine.pirati.cz/​issues/​12789|14.7.2018]] ​[[https://​redmine.pirati.cz/​issues/​15452|5.11.2018]].+Tento dokument byl republikovým výborem změněn [[https://​forum.pirati.cz/​republikovy-vybor-f248/​rv-43-2016-zmena-prah-zakazky-bez-vyberoveho-rizeni-t35009.html#​p471578|29.9.2016]],​ [[https://​redmine.pirati.cz/​issues/​6326|9.5.2017]] a [[https://​redmine.pirati.cz/​issues/​6401|16.5.2017]],​ novelizován [[https://​redmine.pirati.cz/​issues/​5217|4.2.2017]],​ [[https://​redmine.pirati.cz/​issues/​6851|17.7.2017]],​ [[https://​redmine.pirati.cz/​issues/​7387|15.9.2017]],​ [[https://​redmine.pirati.cz/​issues/​9785|9.3.2018]],​ [[https://​redmine.pirati.cz/​issues/​10811|22.3.2018]],​ [[https://​redmine.pirati.cz/​issues/​12789|14.7.2018]][[https://​redmine.pirati.cz/​issues/​15452|5.11.2018]], [[https://​redmine.pirati.cz/​issues/​39579|17.6.2022]] a [[https://​redmine.pirati.cz/​issues/​39732|21.6.2022]] a [[https://​redmine.pirati.cz/​issues/​43533|6.11.2023]].
  
 [[https://​forum.pirati.cz/​podatelna-rozhodci-komise-f283/​nadrizeny-organ-v-prah-t30264.html#​p414708|Výklad rozhodčí komise//​Nadřízený orgán//]] [[https://​forum.pirati.cz/​podatelna-rozhodci-komise-f283/​nadrizeny-organ-v-prah-t30264.html#​p414708|Výklad rozhodčí komise//​Nadřízený orgán//]]
© Piráti, 2025. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
rules/prah.1561989974.txt.gz · Poslední úprava: 01.07.2019 14:06 autor: Kristina.Kubcova