• @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • @cen_koord has upload permissions
  • @cen_ao has upload permissions
  • @ALL has read permissions
  • @pir_cen_kan-all has delete permissions

Toto je starší verze dokumentu!


Praha 6

Šestý pražský obvod je díky mezinárodnímu letišti na jedné straně a Hradčanech na druhé přirozeným prostorem setkávání a střetávání „velkého“ a „malého“ světa. Naše přednosti i nedostatky jsou tady více než jinde v republice na očích ostatním obyčejným lidem, kteří přilétají jako turisté, za studiem nebo za prací. Především ale je Šestka místem pro život sta tisíc lidí. Ti se potřebují denně dostat do zaměstnání, školek a škol, k lékařům a na úřady, ale především potřebují hezké prostředí a řádnou porci zeleně pro odpočinek, abychom se domů nechodili jenom vyspat a abychom čas venku chtěli trávit i jinak než výše uvedenými jízdami do rachoty a zpět.

na strance se usilovne pracuje

Program pro Prahu 6 v bodech

  1. Pirátská radnice: Radnice by měla mít transparentní účetnictví, zveřejňovat veškeré smlouvy na internetu, používat volně šiřitelný software. Webové stránky by měly být přehledné, přizpůsobené tak, aby bylo možné snadno a rychle najít požadované informace a bylo možno prohledávat i v rámci jednotlivých dokumentů. Pirátská radnice také předpokládá nakládání s vyrovnaným rozpočtem.
  2. Otevřená a transparentní politika, která bude srozumitelná všem občanům. Je třeba, aby vedení radnice lidem naslouchalo a svá rozhodnutí podřizovalo přáním a potřebám občanů.
  3. Praha 6 zdravá, čistá a se zelenými plochami. Chceme, aby zájmy občanů byly nadřazeny zájmům developerů. Aby se už žádné volné plochy neměnily pomocí výjimek na stavební parcely, naopak, aby přibývalo zeleně a volných odpočinkových zón.
  4. Kdo si hraje, nezlobí. Na Praze 6 je třeba najít vhodné prostory, kde by se mohly scházet zájmové organizace a kde by mohli trávit zajímavým i zábavným způsobem volný čas nejen děti, ale i dospělí.
  5. Konec s deficitními rozpočty, které byly dotovány z prodeje pozemků a majetku městské části. Tato nezdravá finanční politika předchozích vládnoucích stran vedla i k tomu, že volné finanční prostředky byly hazardním způsobem investovány a způsobily obrovskou ztrátu.
  6. Praze 6 citelně chybí parkoviště P+R, na kterou by navazovala velkokapacitní veřejná kolejová doprava. Budeme se zasazovat o zkvalitnění MHD a bojovat proti jejímu neustálému omezování, zvláště v oblasti Břevnova.
  7. Praha 6 má pěknou a bohatou historii. Chceme ji přiblížit turistům a těžit i z blízkosti Pražského Hradu.
  8. V oblasti sociální se chceme zaměřit především na možnost získání startovacích bytů pro mladé rodiny a pro opětovný restart těch, kteří se dostanou do obtížné životní situace.
  9. Chceme podporovat drobné podnikání a živnostníky, které považujeme za důležitější a přínosnější, než velké nadnárodní korporace, protože tvoří zisk a odvádějí daně na Praze 6. Také chceme vytvořit lepší podmínky pro prodej českých produktů, a to nejen v rámci farmářských trhů.

Na odkazu níže je zatím obecný program pro Prahu 6: Program

Kauzy na Praze 6

Radní na Praze 6 neumějí hospodařit

Vyrovnaný rozpočet a transparentní hospodaření je základní bod Pirátské politiky, který se táhne jako červená nit od politiky komunální až do politiky národní. Vyrovnaný rozpočet je základním kamenem udržitelného hospodáření. Piráti se vymezůjí vůči plýtvání rozpočty a nekonečným navyšováním jednotlivých výdajových položek rozpočtu tak jako to předvádí současné zastupitelstvo.

Číst více...

Místní hromadná doprava na Břevnově

Po dokončení tunelu Blanka se automobilová doprava v ulicích Bělohorská, Patočkova a Radimova ještě daleko více zahustí a to bude mít dopad i na MHD. Zatímco jiným částem Prahy 6 uleví alespoň prodloužení linky metra A, většina obyvatel Břevnova na to naopak doplatí. ROPID totiž plánuje ukončení autobusové linky 174 ze strany Motola na Vypichu, takže obyvatelé centrální části Břevnova na tom budou daleko hůř, než teď. Plánované zahloubení ulice Patočkova pod zem, je, bohužel, z nedostatku finančních prostředků odsunuto na neurčito.

Číst více...

Usedlost Malovanka

Mnoho desítek let se o tuto usedlost nikdo nestaral, a tak se z památkově chráněného objektu stala smutná zřícenina prorostlá stromy a vegetací, se zřícenými stropy a propadlými podlahami. Už v minulém volebním období měl být tento velký zarostlý pozemek v tichosti prodán developerovi k zastavění. Rozhodla o tom tehdejší rada a zastupitelstvo to mělo jen schválit.

Číst více...

Další kauzy...

Kandidátní listina Pirátů pro Prahu 6

Seznámit se s našimi kandidáty můžete na této stránce: Seznam kandidátů

Kandidátní listina Pirátů na Praze 6

hmac: : regiony:praha:praha6:start
ASCII

hmac: : regiony:praha:praha6:start

hmac: : regiony:praha:praha6:start
ASCII

hmac: : regiony:praha:praha6:start

hmac: : regiony:praha:praha6:start
jiri_gebert.jpg

hmac: : regiony:praha:praha6:start

hmac: : regiony:praha:praha6:start
ondrej_steffl.jpg

hmac: : regiony:praha:praha6:start

hmac: : regiony:praha:praha6:start
vladimir_schulz.jpg

hmac: : regiony:praha:praha6:start

© Piráti, 2025. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
regiony/praha/praha6/start.1409523045.txt.gz · Poslední úprava: 31.08.2014 22:10 (upraveno mimo DokuWiki)