• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
Umístění: ROZCESTNÍK » Lidé » Jiří Gebert

Jiří Gebert

jiri_gebert.jpg

Jiří Gebert (* 6. 6. 1942) v Praze Podolí.

Žiji a pracuji v Praze 6.

Jsem předsedou občanského sdružení Bubeneč sobě. Vystupuji v interpelacích, protestuji proti zástavbě letenské pláně a budovy PPF na Vítězném náměstí. Za sdružení předkládáme také záměr výstavby dejvické farmářské tržnice a kultivace ulic a veřejných prostranství.

Monitoruji události Prahy 6 a Magistrátu. Jsem členem „kolegia expertů odborné veřejnosti“ koalice o. s. Prahy 6. Během 2 let ve dnes již zrušené TOP 09 Prahy 6 jsem zde působil jako předseda komise územního plánu a rozvoje.

Jsem sympatizantem Pirátské strany, podle mě snad jediné strany s čistou minulostí.

Jsem architekt, publicista a výtvarník a jsem majitelem architektonické kanceláře (s. r. o.) v Praze Bubenči.

Jsem členem České a Bavorské komory architektů. Po zákazu svobodného povolání v roce 1982 jsem strávil řadu let v Německu. Mám tedy kromě českého i německé občanství. V Mnichově jsem provozoval vlastní architektonickou praxi. Realizoval jsem projekty v Evropě, USA, Austrálii, Španělsku a Dubaji. V Praze jsem 1. spoluautorem Hotelu Intercontinental, autorem přestavby Hotelu Jockey Štiřín či nové Golfové klubovny Slapy a řady dalších projektů; v cizině pak např. interierů hotelu Plaza Wien, Wrigley Europe nebo obytných projektů v Německu, rekreačních komplexů, soukromých vil i interierů soukromých letadel.

Vážím si jedinečné a krásné Prahy a v zastupitelstvu budu hájit zájmy občanů a spolupracovat s občanskými iniciativami. Již v roce 1971 jako postgraduální student jsem publikoval o západním přístupu k urbanismu a byl vyloučen z AVU. Po roce 1991 jsem byl čestným poradcem Magistrátu pro rozvoj města a zahraniční investice. Již tehdy zde fungovalo korupční prostředí, kde pro kritické názory, které jsem publikoval v tisku, nebyl prostor.

V současnosti usiluji o transparentní a odpovědné rozhodování, o politiku bez politických podnikatelů (kmotrů) a bez zkompromitovaných recyklujících se politiků.

Pořádám semináře a vystoupení pro veřejnost.

Jsem zastáncem tradičního města. Zkušenosti z české a zahraniční praxe jsou i mým know-how, jakým způsobem chránit jedinečné pražské kulturní dědictví a zároveň podporovat udržitelný rozvoj moderního funkčního města. Budu spolupracovat s komisí rozvoje Prahy 6 a tyto záměry kvalifikovaně prosazovat.

Komunální politika nemůže ignorovat občany a veřejný zájem, kterým je krásné, svobodné a obyvatelné město.

Hovořím dokonale anglicky, německy, čátečně rusky a polsky.

Jiří Gebert na Facebooku: www.facebook.com/jiri.gebert.9

Webová stránka: www.gebert-design.com

© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/jiri_gebert.txt · Poslední úprava: 04.09.2014 11:17 autor: Viktor Mahrik