• @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • @cen_koord has upload permissions
  • @cen_ao has upload permissions
  • @ALL has read permissions

Místní sdružení Praha 10

Komunální volby 2018

V komunálních volbách v roce 2018 získali Piráti na Praze 10 získali 17,35% a mají díky tomu 10 zastupitelů. Piráti tvoří koalici s hnutím Vlasta (11 zastupitelů) a ODS ( 8 zastupitelů). 1. místostarostkou byla zvolena Jana Komrsková. Radními za Piráty byli zvoleni Petr Beneš a Michal Kočí.

Program pro Prahu 10 pro období 2018-2022

https://praha10.pirati.cz/komunalni-volby/

Volby do PSP ČR 2017

Pirátská strana na Praze 10 získala 1 poslankyni, Olgu Richterovou. V celé ČR Piráti získali 22 poslanců. Září 2017: do Pirátské strany vstoupila nezařazená zastupitelka na Praze 10, Jana Komrsková. Komunální volby 2014: Pirátská strana na Praze 10 získala 1 mandát, Olgu Richterovou. Na magistrátu získala mandáty 4.

Místní fórum zde.

Vše, co souvisí s kontrolní činností Pirátů na radnici Prahy 10, najdete na Redminu. Vedle pirátských témat, např. a) IT služby pro P10, b) transparentní registr smluv, c) participativní rozpočet a online hlasování, se v koalici Vlasta za Piráty víc věnujeme i majetku a procesům s ním souvisejícím (pronájmy, prodeje, rekonstrukce…). Aktuálně v Komisi majetkové a nebytových prostor.

Přehled veřejné práce za rok 2016

Evidenci Olžiny práce za uplynulý rok naleznete na online přístupném systému Redmine.

Graficky ji lze rozčlenit třeba takto: Přehled práce ve veřejném zájmu Malé výseče jsou školení a sebevzdělávání a přednáška a popularizace.

Celkový objem práce odvedené převážně na Praze 10 či v její prospěch je téměř 770 hodin. V roce 2016 se Olga více věnovala nebytovým prostorám Prahy 10. Díky úspěšné žádosti o informace je k dispozici i jejich celkový přehled.

Praha 10: co tu bylo a co tu chceme

Městská část Praha 10, takzvaná Desítka, sestává z Vršovic, Strašnic, Záběhlic a Malešic, ovšem patří k ní také část Michle a Vinohrad. Na počet obyvatel se jedná o 6. největší obec ČR.

V minulých letech zde vládla velká koalice ODS a ČSSD. Bývalý starosta Bohumil Zoufalík byl pražským lídrem Hlavu vzhůru!, nyní je „nezávislý“, dlouholetý bývalý starosta Milan Richter (na rozdíl od Tomáše Hrdličky a Borise Šťastného, obou taktéž činných na Desítce) zdá se v ODS zůstává, podobně i řada boxerů. V roce 2010 už se na Desítce formovali Piráti

Místní pirátské sdružení po kandidatuře se Zelenými v r. 2010 nevzniklo. Naopak kvůli tomu, jakým způsobem byla obec nehospodárně spravována, nejprve vzniklo watchdogové sdružení Zaostřeno na Desítku a pravidelný newsletter informující v současnosti téměř dva tisíce místních občanů každý měsíc do e-mailu. Posléze se místní neziskovky začaly dávat dohromady a vznikla celá neformální platforma Společně pro Desítku. Strana zelených se na Praze 10 mezitím stala součástí Rady vedené Milanem Richterem.

Na pilné podávání infožádostí, vystupování na jednání zastupitelstev a publikování různých informací, např. analýz zdejšího rozpočtu, navázalo rozhodnutí pokusit se situaci změnit společným politickým subjektem „všech slušných lidí z Desítky“ a vznikla Koalice Vlasta. Piráti do ní byli přizváni hned na začátku, neměli ale na Desítce ani sdružení, ani téměř žádné aktivní členy. Nyní se situace změnila.

Kauzy na Praze 10

Další

Jsou další záležitosti, v nichž Praha 10 bohužel selhává - chybí okolo šesti set míst ve školkách, současná podoba radničních novin je zcela nevyhovující, namísto strategií a koncepcí se pořádají nahodilé jednorázové akce. Více v programu.

Chcete se přidat?

Můžete:

  1. Registrovat se v nalodění jako příznivci.
  2. Sledovat nás na facebooku či sledovat náš webweb

koordinátor pro Prahu 10

Kampaň říjen 2017

Piráti Praha10 a jejich příznivci oslavují výsledek

nezávislá senátorka s podporou Pirátů Renata Chmelová a pirátská poslankyně Olga Richterová

Piráti Praha10 oslovují voliče

Fotogalerie

na kandidátce Strany zelených figurovala tehdy ještě nezávislá Olga Richterová a Pirát Mikuláš Ferjenčík

 Ivan sbírá podpisy pod referendum

 na zastupitelstvu v lednu 2014 Ivan Mikoláš transparentem připomněl legitimitu starosty Zoufalíka původně zvoleného za ODS

 Ivan Mikoláš před jednáním zastupitelstva na jaře 2014

 Olga Richterová v roce 2013 v barvách Zaostřeno oslovuje sousedy

 Olga Richterová odložila letáky na referendum a podepisuje členskou přihlášku

Zobrazit štítek

Skrýt štítek

kraj:
Hlavní město Praha
značka:
PHA-P10
území:
městská část Praha 10
listiny:
Zápis z ustavující schůze Souhlas PKS
založeno:
2014-07-13
typ:
MS

Na tuto stránku odkazují tyto stránky.

Předsednictvo MS

Předseda Pavel Hájek

1. místopředsedkyně Zuzana Lajksnerová

2. místopředseda Michal Kočí

Mandát: 18.12.2020-18.12.2022

Podpora Pirátů v Praze 10

© Piráti, 2024. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
regiony/praha/praha10/start.txt · Poslední úprava: 08.12.2021 12:08 autor: lucie.spacilova1