• @olk_f has upload permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Jak se stát příznivcem nebo členem Pirátské strany

Pokud jste se rozhodli, že se chcete aktivě zapojit do dění okolo vás a podpořit aktivity Pirátů, máte hned několik možností, jak se k nám přidat.

Stát se nezávislým dobrovolníkem

Nezávislým dobrovolníkem, který podporuje akce Pirátů, se může stát opravdu kdokoliv. Stačí, když budete sledovat náš web nebo facebook a budete se účastnit tam oznámených akcí. Protože jsou Piráti otevřenou stranou, můžete se rovněž účastnit všech oznámených zasedání a navrhovat na nich konkrétní kauzy k řešení. V tomto případě se nikde neregistrujete a vaše rozhodnutí o podpoře Pirátů můžete kdykoliv bez udání důvodu změnit.

Stát se registrovaným příznivcem

Chcete-li se stát registrovaným příznivcem, stačí když se zaregistrujete na pirátském fóru podle tohoto návodu. Příznivci mají oproti dobrovolníkům určité výhody, jejichž seznam je rovněž uveden na stránce popisující registraci. Skutečnost, že se stanete registrovaným příznivcem vás stále k ničemu nezavazuje.

Stát se členem Pirátské strany

Stát se členem Piráské strany již představuje určitou odpovědnost a je potřeba, abyste si své rozhodnutí před tímto krokem dobře rozmysleli. Důležitý je mimo jiné váš souhlas s programovými cíli Pirátů, které se svým vstupem rozhodnete podporovat. Pokud jste se rozhodli, že jsou pro vás Piráti ta správná volba, že se plně s cíli Pirátů ztotožňujete, a že je chcete podpořit jako aktivní člen strany, pak postupujte podle tohoto návodu.

1) Zaregistrujte se na fóru Pirátské strany a staňte se tak registrovaným příznivcem (návod)

2) Zvolte si, které sdružení bude vaším přijímacím orgánem. V našem kraji to může být:

3) Představte se na webovém fóru sdružení, které jste si vybrali. Odkazy na téma s představením nových členů:

4) Dostavte se na zasedání zvoleného místního sdružení, kde s vámi bude proveden krátký rozhovor a kde předsednictvo rozhodne o vašem přijetí. Termín a místo nejbližšího zasedání můžete zjistit v kalendáři Pirátské strany, nebo na webu/Facebooku příslušného sdružení.

5) Uhraďte členský poplatek v dobrovolné výši od 200,-Kč do 49.999,-Kč pod správným variabilním symbolem na transparentní účet.

Obraťe se na nás

Pokud se budete potřebovat ohledně členství na cokoliv zeptat, neváhejte se obrátit na předsedu krajského sdružení Martina Šmídu, nebo se rovnou dostavte na nejbližší zasedání příslušného sdružení. Ochotně vám zodpovíme vaše dotazy a uděláme vše pro to, aby pro vás byl váš vstup co nejsnažší.

Jsou naše sdružení příliš vzdálená

Jsou-li pro vás místa zasedání existujících sdružení příliš vzdálená, nebo pokud se vám zdá, že Piráti neřeší kauzy z místa vašeho bydliště, není nic jednoduššího, než založit ve vašem okolí novou pirátskou buňku, o jejichž zakládání se můžete dočíst zde.

© Piráti, 2023. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
regiony/olomoucko/clenstvi.txt · Poslední úprava: 24.10.2017 13:58 autor: Jan.Louzek