• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Krajské sdružení Liberecký kraj

Nový web libereckých pirátů

Informace na této wiki nejsou od května 2017 aktualizovány. Pro aktuální ohledně dění a informací v Libereckém kraji navštivte Web Libereckých pirátů: https://liberecky.pirati.cz

Web Pirátů Libereckého kraje

Následující informace nejsou průběžně aktualizovány!

Jablonecká Pirate Party

Přijďte to v pátek večer 15. dubna 2016 roztočit na Pirate Party do Retro Café-bar v Jablonci nad Nisou. Akci v pirátském stylu tu pořádá výtvarnice Oipooik pod taktovkou Krajského sdružení Pirátů Libereckého kraje. Těší se na vás členové a příznivci strany v čele s kapitánem Ondřejem Kolkem. Přiložit pod kotel a obhlédnout své rodné město dorazí i staronový předseda České pirátské strany Ivan Bartoš. Začátek je ve 20 hodin.

Akce je netradiční oslavou jara, které sem na Jablonecko přichází později než v jiných krajích. O šíření svobodné hudby k tanci a poslechu se postarají tři zdejší nezávislí DJ´s Johny Adela, Madbejk a Tornado Lou. Těšit se můžete na žongléry Fireshow JBC a jejich oslnivou podívanou i skvělou obsluhu, která bude nalévat ten nejlepší rum.

Pirate Party je příležitostí nejen k zábavě, ale i k nevážnému a vážnému povídání. Například o současných bolestech Jablonecka a Liberecka a jak je řešit, nebo o pirátském pohledu na svět.

„Jako dlouholetá pražská naplavenina rád zavítám do rodného kraje i města. Ostatně mám zde hodně kamarádů z dospívání i řadu kolegů a podporovatelů z doby pirátské. Oceňuji, že jsme v rámci strany zajedno v názoru, že je přínosnější bavit se s lidmi a zároveň bavit lidi v rámci kulturních či vzdělávacích aktivit. Raději, než se dva měsíce před volbami usmívat z billboardů, nebo se profilovat na cizích, mediálně zajímavých událostech. Inspirace DIY kulturou (z anglického Do it Yourself - udělej si sám) je Pirátům vlastní. Tomu napovídá i tonalita a hudební obsah této akce.“ Říká Ivan Bartoš, nedávno znovuzvolený předseda Pirátů.

Činnost Pirátů v Libereckém kraji se tradičně točí kolem aktivit pro veřejnost a podpory svobodného umění. Během loňského roku to byl například dětský den v Turnově, účast na iniciativě Ukliďme Česko nebo pravidelná podpora menších kulturních či sportovních akcí lokálního charakteru.

„Rádi bychom otevřeli tradici těchto neformálních setkání s příznivci i s našimi členy. Během celoroční permanentní práce a nyní i volebních příprav se potřebujeme i trochu odreagovat a potkat se s voliči v uvolněné atmosféře. Koneckonců, jsme politická strana s úsměvem na tváři. V kongresových sálech býváme k vidění minimálně a na formální projevy si moc nepotrpíme.“ Říká předseda Krajského sdružení Ondřej Kolek. Pro sběratele budou připravené drobné dárečky s pirátskou tématikou. Chystají se samolepky a v limitovaném množství i placky a náramky. Takže přijďte včas, ať se na vás dostane.

Další informace FB akce: https://www.facebook.com/events/1362426497104578/?active_tab=posts

Retro Café-bar Jablonec, Komenského 21a, 46601 Jablonec nad Nisou: https://www.facebook.com/RETRO-Caf%C3%A9-Bar-Jbc-461545167273344/?ref=hovercard

Přátelé, kamarádi, příznivci... Děkujeme!

Piráti získali v Libereckém kraji ve volbách do poslanecké sněmovny 3,31 % hlasů - třikrát víc než při posledních sněmovních volbách v roce 2010 (1,14 %). Dosáhli jsme tak na druhé místo hned po Praze a jsme vysoko nad republikovým průměrem. Na Jablonecku jsme v mnoha okrscích dostali více než 5 % hlasů.

Stoupající trend ukazuje na stoupající důvěru v Piráty, což nás velmi těší. Díky tomu, že jsme překročili hranici 1,5 % hlasů, máme nárok na státní příspěvek 100 Kč za každý hlas na pokrytí nákladů s volbami. Tyto prostředky použijeme smysluplně na svoji další činnost, jako je podpora malých komunitních projektů, ale také propagace pro další volby. I když jsme v celorepublikovém měřítku nepřesáhli 3 % a nemáme tak nárok na stálý státní příspěvek, budou tyto prostředky výrazným posílením v dalším boji.

Z uvedeného vyplývá, že nás čeká spousta práce. Ocitli jsme se v „pásmu volitelných stran“, ale budeme muset ještě hodně zabrat a povzbudit rostoucí základnu svých příznivců. Jsme přesvědčeni, že naše témata jako svoboda informací, transparentní stát, nebo ochrana soukromí budou v následujících měsících rezonovat společností a nehodláme usnout na vavřínech. Pokud chcete podpořit Pirátskou politiku, přidejte se na palubu…

https://forum.pirati.cz/zajemci-o-clenstvi-liberecky-kraj-f439/

Ještě jednou děkujeme všem příznivcům a přátelům za podporu. Příště už se určitě vylodíme v poslanecké sněmovně! 8-)

Piráti na besedě Rekonstrukce státu

Volební lídr Pirátů v Libereckém kraji, Petr Vyhnal, přijal pozvání krajských ambasadorů iniciativy Rekonstrukce státu na panelovou diskusi, která proběhne 8.10. v Liberci v budově Euroregionu Nisa, tř. 1. máje 858/26. Panelové diskuse se zůčastní většina lídrů, kteří se k iniciativě připojili. Pozváni byli také zástupni měst a obcí v kraji. Pokud nemáte na úterní večer lepší plán, přijďte Piráty podpořit!

Facebook událost zde.

Stráž pod Ralskem chystá další kamery pro sledování občanů. Piráti varují před nárůstem šmírování!

Českolipský deník 25.8.2013 informoval o rozhodnutí rady města Stráž pod Ralskem o rozšíření kamerového systému města. Paní starostka se pak pro deník nechala slyšet, že hlavní motivací jsou narušitelé nočního klidu z místní diskotéky a dalších nonstop podniků, případně i příliš rozjívená mládež. Město plánuje do rozšíření systému investovat půl milionu korun. Piráti s tímto postupem zásadně nesouhlasí!

Krajské předsednictvo

Předseda KS

Ing. Ondřej Kolek, PhD., předseda krajského sdružení
Ing. Ondřej Kolek, PhD.
ondrej.kolek@pirati.cz

1. Místopředseda KS
Bc. Petr Vyhnal, 1. místopředseda
Bc. Petr Vyhnal
petr.vyhnal@pirati.cz
Tel.: +420 605 551 885

2. Místopředsedkyně KS
Daniela Weissová
daniela.weissova@pirati.cz


Krajský koordinátor

Krajské schůze

Schůze se v tomto volebním roce konají nepravidelně podle potřeby v celém kraji.


Krajské dokumenty

Piráti online

Podpora sdružení

Pirátská mapa

hmac:011ef15c11f7dab12366675074e324ee : regiony:liberecko:start

Zobrazit větší mapu.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.