• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat

Krajské sdružení Liberecký kraj

Piráty z Libereckého kraje povede do sněmovních voleb Ing. Ondřej Kolek Ph.D.

20.3.2017, Jablonec nad Nisou - Piráti v Libereckém kraji v pátek podvečer zvolili svého lídra pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny. Lídrem kandidátky byl zvolen Ing. Ondřej Kolek Ph.D.

Ing. Ondřej Kolek, PhD., předseda krajského sdružení Piráti v Libereckém kraji si v pátek v podvečer zvolili lídra své regionální kandidátky do podzimních sněmovních voleb. Stal se jím současný předseda krajské organizace Ing. Ondřej Kolek Ph.D. (37).

O složení celé sedmnáctimístné kandidátní listiny rozhodnou vícekolové stranické primární volby. V prvním kole byl zvolen lídr, v následujících kolech se budou obsazovat další místa. Pirátská strana jde do parlamentních voleb samostatně. Její kandidátky jsou otevřené pro programově spřízněné osobnosti i menší politické subjekty, které se mohou ucházet o místo na jejích kandidátních listinách. Podmínku zařazení na kandidátky je úspěch v primárních volbách jednotlivých krajů. Ty se u Pirátů pořádají jako online hlasování.

Česká pirátská strana má ambice v letošních volbách získat poslanecké posty v dolní parlamentní komoře. Krajskou kandidátku povede vědecký pracovník z VŠCHT v Praze Ing.Ondřej Kolek Ph.D. Celostátním lídrem byl v půlce ledna zvolen Ivan Bartoš, předseda České pirátské strany.

V rámci představení krajských lídrů na Celostátním pirátském fóru, které se konalo v sobotu 18.3.2017 v Impact Hubu na Pražském Smíchově, a kterého se zúčastnil mimojiné i zakladatel celosvětového pirátského hnutí Rick Falkvinge, přednesl Kolek svou vizi, kterou lze shrnou následovně: Poctivě hospodařící stát otevřený občanům je základ. S tím souvisí zveřejňování smluv, otevřená výběrová řízení a zavedení strojově čitelných účetní dat státu přístupných všem. Ondřej chce podpořit začínající podnikatele a ekonomiku zaměřenou na výrobu s vysokou přidanou hodnotou. Naše budoucnost začíná u vzdělávání dnešních dětí a mladých. Naše země potřebuje promyšlenou koncepci a dlouhodobou vizi vzdělávání ve spojení s vizí efektivně financované vědy a výzkumu.

Ondřej Kolek: „Jako lídr kandidátky se zasadím o co nejlepší výsledek tvrdou prací, kterou do kampaně vložím. Přesto vnímám, že takové úsilí není hrou pro jednu osobu. Proto aktivně hledám podporu mezi členy a příznivci a zajímavými osobnosti napříč krajem. Musíme začít pracovat týmově. Proto využiju tyto volby pro navození emoční roviny, díky které to budeme dělat s radostí a určitou hrdostí. Patos? Ne. Každý může přispět, když ví, proč to dělá a za co bojuje.“

Natáčení pro RTV o plánované vrbové stavbě

Podívejte se na reportáž o plánovaném pirátském projektu vrbového iglů u Jablonecké přehrady. Přestože v reportáži nezaznělo mnoho o Pirátské straně, ani Participativním rozpočtování, ze kterého má být tento projekt financován, moc děkujeem štábu RTM za prostor věnovaný tématu kultivace veřejného prostoru. Reportáž začíná v čase 5:38.

https://youtu.be/pYaVCAUVD6c?t=338

Na pokec s Ivanem Bartošem

V pátek 3. března zavítal na neformální pokec do Desné Ivan Bartoš, předseda Pirátské strany. Do domáckého prostředí Hospůdky U Ptáka si našli cestu mimojiné zastupitelé Ing. Ivan Indráček (ANO) a Vratislav Novák (Sdružení pro Desnou). Diskutovalo se napříč tématy a konec večera završil Ivan Bartoš již tradične skvělou hrou na svůj akordeon.

Setkání České pirátské strany Libereckého kraje a jejích příznivců

V sobotu 21. ledna 2017 od 14:00 proběhne v liberecké restauraci Žito setkání České pirátské strany Libereckého kraje a jejích příznivců. Debata je otevřená pro veřejnost i všechny zájemce o pirátskou politiku. Akce se osobně zúčastní Ivan Bartoš, předseda pirátů.

Místo konání: Restaurace Žito Dům kultury, Soukenné náměstí 613, 46001 Liberec

Start: 21. ledna 2017 od 14:00

Program akce:

  1. Představení nových členů, přivítání Republikového předsednictva a hostů
  2. Představení krajského plánu pro rok 2017
  3. Prezentace projektu „Pirátské sousedství“
  4. Rozdělení kompetencí KS
  5. Volební strategie a primárky pro sněmovní volby 2017
  6. Přijímání členů, registrace příznivců a volná diskuze

Vezměte s sebou přátele nebo drahé polovičky a přijďte na kus řeči :)

© Piráti, 2017. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.