• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Chcete více svobodné hudby?

Potřebujete pro svou provozovnu jiný žánr hudby, než je v naší kolekci? Nebo chcete širší repertoár a nejste si jistí tím, která hudba je ještě svobodná a která už ne? Pak postupujte podle tohoto návodu :-)

Klikněte na stránky internetového rádia Jamendo a tam na „Search“
Poté na „Advanced search“
Pak rozbalte roletku v políčku „All licences“
A pro hraní na provozovnách nás budou zajímat jen tyto typy licencí:
„Attribution“, „Attribution - Share Alike“ a „Attribution - No Derivates“
(Licence obsahující výraz „Non Commercial“ nelze použít bezplatně)
Poté, co jsme si zvolili správný typ licence, můžeme rovnou vybírat z nabízených alb, nebo výběr zúžit například žánrem „Genres“ kliknutím do vyhledávacího políčka, načež sjedeme kursorem na rozbalivší se nabídku a vybereme si ten svůj. Můžeme ale vybírat i podle zvolených nástrojů „Instruments“, nálady „Mood“, nebo přímo zadat nějaké slovo, třeba jazz.Teď se nám zobrazují jen alba se správnou licencí a odpovídající kritériím našeho výběru. Je možno je poslouchat (nebo rovnou stahovat), nebo mezi nimi postranními šipkami listovat. Pozor! Hudbu nemůžeme na provozovně hrát přímo z webu Jamendo. Musíme ji nejdříve stáhnout do počítače, jelikož současně s ní teprve získáme patřičnou licenci pro veřejnou produkci.
Pokud se nám album líbí, můžeme jej jednoduše stáhnout do počítače. Zazipovaná složka obsahuje nejen sklady alba, ale také obrázek přebalu a především soubor s odkazy na patřičné licence.
© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.