• virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @Celostatni forum má oprávnění upravovat
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat

Putovní výstava s doprovodnou akcí

projekt:
Pirátské pódium
řešitel:
resitel
kontrolor:
kontrolor
příslušný orgán:
prislusny_organ
minimum prostředků:
80 000
maximum prostředků:
150 000
kolo:
Třetí kolo participativního rozpočtování 2014
výše prostředků:
0.00
smlouva:
http://NE
sp.značka:
nepřiděleno
stav:

Veřejně prospěšný účel projektu

Projekt navazuje na nápad putovní výstav pirátskýh panelů.

Principem by mělo být vytvoření platformy, která by byla skladná a přenosná, operativně k dispozici. Něco ve smyslu pódia, které by doplňovalo další zařízení jako je zvuková a světelná aparatura a informační panely.

Nejdůležitější by však bylo připravení programu vždy pro to které konkrétní místo a akci. Jednalo by se zčásti o mobilní výstavu o pirátech (panely) spojenou s mluveným slovem a produkcí svobodné hudby. Tím by šlo aktuálně oslovit veřejnost, vysvětlovat kdo piráti jsou a co chtějí, diskutovat o komunální politice s těmi kterých se týká na veřejných místech a zároveň mít v programu hudební část.

Projekt by měl mít vizi, aby se z něj do budoucna stala platforma pojízdná.

Podmínky řešení projektu

Věcné podmínky

Pořízení pódia, zvukotechniky, osvětlení, asi dvou výstavních panelů a skládacích židlí.

Časové podmínky

Produkci by měl na starosti já a našel bych si k tomu ještě někoho. Program by se stavěl minimálně měsíc dopředu (kdo bude vést diskuzi, kdo bude vystupovat, kdo přijde jako host atd.) a týkal by se i akcí, které se každoročně opakují např. Cannafest apod. Technicky by to zajišťovali dva lidi a jedno auto.

Osobní podmínky

Nikoho z pirátů jsem pro tento projekt ještě nelanařil, ale jsem shopen zajistit produkci, dojednat v místech konání podporu radnice, místních spolků, aktivistů a tisku.

Finanční podmínky

Skládací pódium v ceně mezi 10 000 a 20 000. Da výstavní exteriérové panely a tisk plakátů na ně: 15 000 Základní zvukotechnika a osvětlení 50 000, ale lze i půjčovat. Práce dvou techniků a doprava a každou akci 2 000. Elektrické připojení a čerpání 1 000 buď v místě nebo mobilní elktrocetrálou. První půlrok by na produkci dělali dobrovolníci a ve druhé polovině projektu, bude-li úspěšný, by přípravu a koordinaci akcí dělali dva lidi, kteří by mohli dostat ěco zaplaceno, řádově okolo 5 000/měsíc

Výsledek projektu

Záměr je dostat se víc do kontaktu s lidmi, účastnit se pravidelných akcí a být přítomni tam, kde se předpokládá že najdeme potenciální voliče. Otevřít diskuzi o pirátech s piráty a hosty a produkovat svobodnou hudbu. Ujal-li by se tento projekt, setavený z výstavy, mluveného slova a hudby, a podařil by se dobře rozjet produkčními, stálo by za to uvažovat do budoucna o pořízení pojízdné platformy pro hudbu mítinky a výstavy.

© Piráti, 2017. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.