• virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @Celostatni forum má oprávnění upravovat
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Tisk a distribuce informativních novin Změny pro Prostějov

projekt:
Noviny změny pro Prostějov spolu a lépe
řešitel:
petr_kapounek
kontrolor:
petr_lysek
příslušný orgán:
Mediální odbor
zahájení:
2015-05-15
ukončení:
2015-10-31
minimum prostředků:
15000
maximum prostředků:
50000
kolo:
První kolo participativního rozpočtování 2015
výše prostředků:
15800.00
rozpočtová položka:
Informativní noviny Prostějov
smlouva:
http://pirat.ly/term4
sp.značka:
PaRo 013/2015
stav:

Veřejně prospěšný účel projektu

Cílem projektu je prezentace práce Prostějovských zastupitelů zvolených za uskupení Změna pro Prostějov (Koalice Piráti - Zelení - Nezávislí). Bližší rozebrání řešených kauz, nové náměty - např. návrh dopravního řešení, rozhovory apod.

Podmínky řešení projektu

Věcné podmínky

Bude vybrán dodavatel tisku novin formátu A4 s širokým okrajem, který se průzkumem před volbami ukázal nejlevnější, ale tehdy byla vydána větší verze, která již byla připravena. Dodavatelé tisku budou osloveni a bude vybrán dodavatel s nejnižší nabídkovou cenou. Distribuce bude zadána české distribuční, neboť má obdobou cenu jako česká pošta a u české pošty byly problémy s nedoručením tisku v některých lokalitách. Noviny budou distribuovány v počtu cca 10tis ks, tedy do poloviny Prostějova. Lokality doručení budou vybrány dle voličské podpory uskupení obdobně jako před volbami jsme distribuovali do okrsků s větším volebním potenciálem. Stručně: Tisk+Distribuce 10tis ks, cca polovina Prostějova.

Časové podmínky

Odhadovaný čas v okamžiku, kdy bude připravena kostra článků je cca 14 dnů práce po večerech a organizačních schůzek. Podmínkou zahájení projektu je, že budeme mít připraveny články, které se už nyní průběžne snažíme dát do kupy. Kdyby jsme se rozhodli vydat toto číslo dříve než bude schváleno PaRo, použili bychom grant na další číslo o cca 3-4 měsíce později, to je ale málo pravděpodobné. Spíše to do vyhlášení výsledků PaRO sotva stihneme připravit.

Osobní podmínky

Přípravu článků budou dělat především naši zvolení zastupitelé a podporovatelé. Petr Kapounek (Piráti), Jan Navrátil(Zelení), František Fröml (Nezávislý), Petr Lysek (Piráti) a další. Grafika a sazba bude řešena taktéž dobrovilnicky.

Finanční podmínky

Práce je dobrovolnická, s žádnými odměnami se nepočítá. Financemi bude kryt pouze tisk a distribuce. Odhadovaná cena je cca 35 tis. Při výbrání více prostředků bychom zvažovali zvýšit náklad, popř. rozložit dotaci mezi 2 čísla. Při vybrání méně prostředků budeme doplácet ze svého.

Výsledek projektu

Výsledkem projektu bude atraktivní tiskovina distribovaná zdarma v lokalitách s nejvíce příznivci a voliči, která lidem přiblíží práci našich zastupitelů, témata, kterými se zabýváme a vize, které prosazujeme a poskytne tak na místní politiku jiný pohled než zdejší dominantní bulvární tisk vlastněný lidmi z ČSSD a „ODS“ či možná odpadlické frakce ODS, která je ještě horší než originál.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.