• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat

Registrace do okrskových volebních komisí

Jak probíhá registrace

Registrační formulář najdete na ovk.pirati.cz.

Nejprve si vyberte volební okrsek, v jehož komisi chcete být. Může se však stát, že vámi preferovaný okrsek bude již obsazen.

  • Pokud se po výběru okrsku neobjeví pod okénkem s jeho číslem žádný text, je okrsek volný.
  • Objeví-li se pod okénkem text „Zvolený okrsek je již obsazen…“, zaregistroval se do něj někdo již před vámi. Můžete se zaregistrovat jako náhradník (pokud člen komise odvolá svou účast v komisi, postoupí náhradník na jeho místo), raději však zvolte jiný okrsek.
  • Jestliže číslo okrsku v nabídce vůbec není, je okrsek již obsazen i náhradníkem, proto se do něj nelze registrovat.

Vyplňte své osobní údaje (vyžadované zákonem) a kontaktní údaje (aby bylo možné se s vámi spojit v případě komplikací). Při vyplňování údajů buďte pečliví, chybné údaje mohou způsobit komplikace při registraci či následné komunikaci.

Po provedené registraci je ještě třeba ji z vaší strany potvrdit (aktivovat). To učiníte pomocí odkazu, který vám zašleme na e-mail. Jestliže registraci do 48 hodin neaktivujete, bude automaticky zrušena. Pokud e-mail s aktivačním odkazem neobdržíte, neprodleně nám to sdělte na ovk@pirati.cz.

Po aktivaci registrace vám zašleme e-mail „Potvrzení registrace do okrskové volební komise“ (nebo „Potvrzení registrace náhradníka do okrskové volební komise“) s dalšími informacemi potřebnými pro výkon funkce člena komise. V tomto e-mailu obdržíte i odkaz, s jehož pomocí můžete svou registraci v případě potřeby zrušit. Buďte ale opatrní, zrušení registrace je nevratné, takže při nechtěném zrušení se budete muset registrovat znovu.

Často kladené otázky

Jak zjistím číslo svého okrsku?

Chcete-li být v komisi pro okrsek, do kterého patříte (podle trvalého bydliště), můžete využít aplikaci na volby.tmapy.cz. Po zadání adresy bydliště se vám zobrazí číslo vašeho okrsku. Můžete si samozřejmě vybrat i kterýkoli jiný okrsek (v libovolném městě); abyste v něm však mohli i volit, musíte zažádat o voličský průkaz.

Nepřišel mi e-mail s odkazem pro aktivaci, co mám dělat?

Pravděpodobně jste se při registraci dopustili chyby v e-mailové adrese. Neprodleně nás kontaktujte na ovk@pirati.cz, my situaci prověříme a v případě potřeby se s vámi spojíme e-mailem nebo telefonicky, abychom mohli chybu odstranit.

Jak mohu změnit okrsek?

Pokud chcete změnit okrsek (nevyhovuje vám, nebo jste se nedopatřením zaregistrovali jako náhradník), musíte provést novou registraci. Nejprve se ujistěte, že okrsek, do nějž se chcete registrovat, je dosud volný. Poté zrušte svoji původní registraci pomocí odkazu, který jste obdrželi v e-mailu „Potvrzení registrace…“ (ten vám přijde až po aktivaci registrace, kterou provedete postupem uvedeným výše), a zaregistrujte se znovu.

Zobrazit štítek

Skrýt štítek

Skrýt štítek

složka:
Administrativní odbor
adresát:
člen volební komise
stav:
aktuální
© Piráti, 2017. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.