• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění upravovat
  • @Odbor - administrativni má oprávnění mazat
  • @Koordinatori má oprávnění upravovat
  • @asistent strany má oprávnění upravovat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Pirátská depeše 13: Pirátská strana změnila zkratku na Piráty

Zasedání celostátního fóra v Křižanově

  1. Celostátní fórum na zasedání v Křižanově změnilo zkratku na Piráti. Zkratka se skloňuje a používá se v množném čísle. Z Důvodem pro změnu zkratky byl názor, že Pirátské ideje nechceme schovat za bezvýznamnou zkratku, nýbrž se k nim chceme hrdě hlásit. Tuto zkratku používají i Piráti v Německu, kteří jsou v současnosti nejúspěšnější Pirátskou stranou. Změna zkratky navazuje na rozhodnutí celostátního fóra používat jako značku České pirátské strany označení Pirátská strana a doménu http://www.piratskastrana.cz. Formální zápis je na Piratopedii.
  2. Výsledky konference OpenSpace ze zasedání jsme naskenovali a vyvěsili na internetové fórum. Skupiny OpenSpace se věnovaly například Pirátskému programu, připravovaným akcím, práci s dobrovolníky a fundraisingu. Jedna ze skupin OpenSpace probírala i připravovaný grafický manuál Pirátů. „Zatímco se jiné strany před veřejností uzavírají, naše konference byla otevřená. Diskusí a workshopů se účastnili i nestraníci a dokonce i lidé, kteří plánují založit vlastní politickou stranu. Sdílení myšlenek je prostě přirozené a nejde zastavit,“ řekl ke konferenci předseda Ivan Bartoš.
  3. Pokračuje příprava důsledků Pirátského programu. Výsledky diskuse OpenSpace využijeme v oblastech jako svobodný software a zdravotnictví. Na konferenci byl také představen příspěvek Víti Prakse ke komplexnímu programu. Příprava Pirátského programu dále probíhá na internetovém fóru a ve fórech programových komisí. Výstupy se ukládají na Piratopedii.
© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.