• @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Mastodon

adresa:
https://mastodon.pirati.cz
fáze životního cyklu:
k užívání
vlastník:
Evropský parlament
věcný správce:
Technický odbor
technický správce:
Technický odbor
technický garant:
andrej_ramaseuski

Popis

Mastodon je svobodný software pro mikroblogování - velmi zjednodušeně „něco jako Twitter“. Hlavní rozdíl je v tom, že jde o součást celé decentralizované sítě, která se jmenuje Fediverse, kterou nevlastní žadná korporace a do které může kdokoliv zapojit vlastní server.

Velkou výhodou je, že tato síť není pod kontrolou jednoho vlastníka a obsah vám zde nevnucují korporatní algoritmy za účelem na vás co nejvíce vydělat. Ve Fediverse najdete nejen svobodnou alternativu Twitteru, ale také třeba služby podobné Youtube (tv.pirati.cz), Instagramu nebo službu pro přehled přečtených knížek a sdílení recenzí.

Služby zde fungují trošku jako e-mail a můžete si vybrat, na jakém serveru si účet založíte (pirátský je mastodon.pirati.cz). Každý server může mít jiná pravidla a zaměření, přitom komunikovat můžete bez omezení i s uživateli jiných serverů a služeb v rámci Fediverse.

Pro uživatele

Pirátský server

Postup pro založení účtu s Pirátskou identitou

Účet si můžete jednoduše zřídit registrací BEZ POUŽITÍ Pirátské identity, ale s Vaším registračním e-mailem. Tím automaticky dojde k propojení a budete se moci přihlašovat i svou Pirátskou identitou. Pokud použijete jiný e-mail, můžete o provázání účtu s identitou požádat TO.

Související návody

Nothing found

© Piráti, 2023. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
to/technicke-systemy/mastodon.txt · Poslední úprava: 29.11.2022 15:21 autor: jan.korbel