• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Za DDoS útoky nestojí Piráti

Reprodukce a další použití obrazů Granta Wooda již bude nadále svobodné

V minulých dnech české weby zaznamenaly masivní DDoS útoky. Již od pondělí 4. 3. jsou množstvím přístupů zahlcovány mimojiné zpravodajské servery, stránky největších bank či internetový portál Seznam.cz. Podle Ivana Bartoše je ale možné, že jde pouze o přípravu pro restriktivní „antihackerské“ zákony.

~~READMORE~~

V médiích se zároveň s touto zprávou začala šířit informace, že za útoky stojí „piráti“. Česká pirátská strana se však od těchto činů důrazně distancuje a odmítá spojování s útočníky, kteří servery napadají. Nejsou k dispozici žádné informace, že by se kterýkoli z členů, ať již české či zahraničních Pirátských stran, na tomto útoku podílel. Média podle České pirátské strany tímto neopodstatněným užíváním pojmu pirát manipulují se čtenáři; v jednom článku byla dokonce jako ilustrační obrázek zveřejněna fotografie, zachycující jednoho ze členů Pirátské strany na loňském letním zasedání Celostátního fóra. Takovéto mediální ovlivňování Piráti odsuzují a vyzývají čtenáře, aby se pro jistotu nespoléhali pouze na jeden informační zdroj.

„V médiích už bylo mnohokrát vysvětleno, v čem spočívá DDoS útok, přesto se teď naprosto scestně píše o hackerech či dokonce pirátech,“ komentuje to předseda Pirátů Ivan Bartoš. „Je možné, že si někdo připravuje půdu pro restriktivní „antihackerské“ cenzurní zákony. A 80 procent populace jim to schválí, protože bez Seznamu se přece nedá žít.“

Kontakt

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D., ivan.bartos@pirati.cz, +420 603 415 378

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.