• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

VyOsení v Žatci

Festival svobodné hudby VyOsení zavítá 1. června do Žatce. Jako hlavní hvězda vystoupí špička české nezávislé scény reggae zpěvák MessenJah a několik dalších kapel.

~~READMORE~~

Žatec se stane dalším městem, které bude hostovat putovní festival VyOsení. Jedná se o sérii koncertů nezávislých kapel bez nesmyslných poplatků OSA. Tento festival organizuje Česká pirátská strana po celé republice v rámci své informační kampaně podporující nelicencovanou či svobodně licencovanou hudbu.

Žatecké VyOsení se bude konat 1. června v prostorné restauraci Pivárium Zlatý Chmel (http://www.facebook.com/PivariumZlatyChmel) a začne v 18 hodin. Vystoupí na něm šest nezávislých kapel, které tvoří pod svobodnými licencemi (např. Creative Commons 3.0). Tyto kapely se tak nenechávají zastupovat Ochranným svazem autorským a neuznávají politiku autorských monopolů; za jejich vystoupení či produkci jejich hudby není třeba platit třetí straně žádné nesmyslné poplatky.

V čase přestávek mezi jednotlivými kapelami zazní reprodukce unikátní multižánrové sbírky české svobodné hudby, kterou Piráti dávají dohromady a časem ji chtějí rozšířit natolik, aby se stala reálnou alternativou autorským monopolům OSA, Dilia, Intergram apod.

VyOsení organizuje místní sdružení Pirátů Žatec (http://www.facebook.com/PiratiZatec), které v nedávné době uspořádalo úspěšnou akci, při které spolu s dobrovolníky uklidili povodí řeky Ohře. Více než o politiku však půjde o kvalitní hudbu pozvaných kapel, z nichž většina vystoupí bez nároku na odměnu. Vstupné bude 50,- Kč a bude sloužit k pokrytí nákladů spojených s cestovným kapel a ozvučením.

„Chceme podpořit nezávislé autory svobodné hudby a dát takovým kapelám prostor. Chceme také znovu dokázat, že lze organizovat kulturní akce bez placení nemravného výpalného Ochrannému svazu autorskému,“ říká člen organizačního týmu Radek Holodňák. „Zahrají kapely, které nejsou OSA zastupované a nechávají své fanoušky volně stahovat a šířit jejich hudbu. Vybírali jsme z několika žánrů, abychom ukázali zlomek pestrosti české nezávislé hudební scény. Česká hudba nezačíná u Dalibora Jandy a nekončí Petrem Jandou,“ dodává.
„Samozřejmě jsme chtěli zdůraznit, že lze pořádat akce a veřejně hrát hudbu a neplatit přitom přemrštěné částky OSA. V tomto duchu jsme také vybírali hudbu, která bude vyplňovat pauzy mezi kapelami apod.“ říká další z organizátorů Vít Konečný, místopředseda krajského sdružení Ústecký kraj, „Za pomoci dobrovolníků, kterým se zalíbila myšlenka VyOsení, jsme na BandZone vytipovali a oslovili přes 60 nezávislých kapel a kapelek, které na VyOsení v mezičase zazní. Čeká nás pestrá škála stylů!“

Událost VyOsení v Žatci na Facebooku: http://www.facebook.com/events/449084011834039/

Plakát ke stažení: http://postimg.org/image/ws6pkck8z/

PROGRAM

  • 18:00 Fraternity (crossover)
  • 19:00 Sophie Chair (rock)
  • 20:00 Skafandr (alternativní rock)
  • 21:00 MESSENJAH (reggae / hip hop)
  • 23:00 Švindl (punk-rock)

Změna programu vyhrazena

1.6. Žatec, Pivárium Zlatý Chmel Vstup: 50,- Kč

hmac: : stanoviska:vyoseni_v_zatci
(Kliknutím na obrázek se vám zobrazí nové okno s přehrávačem Radio Rastafari.)

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.