• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Ústavní soud zrušil nadstandard ve zdravotnictví

zdravotnictvi.jpg Piráti vítají rozhodnutí Ústavního soudu, který zrušil rozdělení zdravotní péče na standardní a nadstandardní, zvýšení poplatků za denní pobyt v nemocnici, jakož i pokuty za nevybírání regulačních poplatků. Nadstandardy ve zdravotnictví skončí, jakmile bude nález zveřejněn ve Sbírce nálezů. Zrušení zbylých dvou ustanovení má odloženou platnost ke konci roku.

Ústavní soud tak zabránil dalšímu plíživému přesunu nákladů na zdravotní péči na obyvatelstvo, jak to chtěla udělat vláda ODS a TOP09. Tento návrh zákona je totiž součástí úsilí pravicových vlád, aby obyvatelé platili co nejvíce na přímých nákladech, aby se co nejvíce privatizovalo, pronajímalo a odkloňovalo do soukromých kapes. Tyto tzv. pravicové strany se neustále snaží rozbít systém solidárního zdravotního pojištění a otevřít dveře pro „podnikání se zdravím“. Nepřekvapuje proto, že Ministerstvo zdravotnictví jako předkladatel tohoto zákona svůj návrh i nadále hájí.

„Je dobře, že všem pacientům tak zůstane možnost léčby zachována a nebudou rozdělováni na ty, kteří si mohou léčení dovolit a na ty, kteří na něj nedosáhnou,“ říká garant programového bodu Zdravotnictví Aleš Šatánek.

Kontakt

Související odkazy

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.