• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Ústavní soud zrušil nadstandard ve zdravotnictví

zdravotnictvi.jpg Piráti vítají rozhodnutí Ústavního soudu, který zrušil rozdělení zdravotní péče na standardní a nadstandardní, zvýšení poplatků za denní pobyt v nemocnici, jakož i pokuty za nevybírání regulačních poplatků. Nadstandardy ve zdravotnictví skončí, jakmile bude nález zveřejněn ve Sbírce nálezů. Zrušení zbylých dvou ustanovení má odloženou platnost ke konci roku.

~~READMORE~~

Ústavní soud tak zabránil dalšímu plíživému přesunu nákladů na zdravotní péči na obyvatelstvo, jak to chtěla udělat vláda ODS a TOP09. Tento návrh zákona je totiž součástí úsilí pravicových vlád, aby obyvatelé platili co nejvíce na přímých nákladech, aby se co nejvíce privatizovalo, pronajímalo a odkloňovalo do soukromých kapes. Tyto tzv. pravicové strany se neustále snaží rozbít systém solidárního zdravotního pojištění a otevřít dveře pro „podnikání se zdravím“. Nepřekvapuje proto, že Ministerstvo zdravotnictví jako předkladatel tohoto zákona svůj návrh i nadále hájí.

„Je dobře, že všem pacientům tak zůstane možnost léčby zachována a nebudou rozdělováni na ty, kteří si mohou léčení dovolit a na ty, kteří na něj nedosáhnou,“ říká garant programového bodu Zdravotnictví Aleš Šatánek.

Kontakt

Související odkazy

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.