• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Uruguay má nakročeno k legalizaci konopí, Piráti souhlasí a podporují tento trend

Světová válka proti drogám prohrává na plné čáře. Restrikce nikam nevedou, a proto se liberálně smýšlející Uruguay chystá legalizovat konopí. Návrh legalizace schválila dolní komora uruguayského parlamentu, pokud návrh projde i senátem, stane se jihoamerický stát prvním s plně legalizovanou marihuanou.

Uruguay zde pochopila, že musí přebrat kontrolu a regulaci dovozu, vývozu, výsadby, pěstování, sklizně, produkce, nabývání, marketingu a distribuce konopí a jeho derivátů a ne tuto výsadu nechat v rukou narkomafie. Taktéž je pozitivní, že zcela neomezuje pěstování rostlin konopí obyvatelstvem - každá domácnost má možnost pěstovat 6 rostlin ročně. Zákon ve schvalovacím procesu předpokládá i se vznikem tzv. klubů kuřáků marihuany, kde se zájemci budou moci shromažďovat za účelem možnosti pěstování většího množství rostlin.

Dle samotných uruguayský zákonodárců legalizace marihuany stojí za pokus zejména z důvodů celosvětově neúspěšné a krvavé války proti drogám. Licencovaný prodej nahrazující obchodníky z podsvětí může ušetřit peníze i ochránit zdraví a životy obyvatel této země. Piráti tento trend podporují, ba dokonce ho mají jako součást programu. Je čas začít omamné a psychotropní látky vnímat podle jejich vědecky prokazatelné škodlivosti.

„Legalizace rekreačního užíváni konopí je podmínkou pro legalizaci a regulaci jeho prodeje. S legalizací je pak spojena i záruka pravdivého a komplexního informování uživatelů marihuany o obsahu či typu účinné látky nebo také kontrola kvality z hygienického hlediska. Máme za prokázané, že tyto a další prvky včetně osvětové prevence již od školních let minimalizují možné negativní dopady legalizace a odstraní problémy spojené se současnou kriminalizací,„ doplňuje Lukáš Nový, který je rekreačním, avšak nadprůměrným uživatelem drog.

Kontakt

Michal Ketner, garant programového bodu drogy, michal.ketner@pirati.cz, +420 723 687 880

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.