• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

"Svoboda proti strachu": Víkend na téma soukromí

Konference Brusel FNF Již potřetí se má v Bruselu konat setkání „Svoboda proti strachu“ (od pátku 27. září do pondělí 30. září 2013). Akci plánuje navštívit celá řada aktivistů, bojujících za ochranu soukromí, a dále odborníci v oblasti ochrany dat z několika zemí a různých organizací. Akce bude mít formát debaty, nicméně dojde i na politickou práci. Podobné akce se již dvakrát v Bruselu uskutečnily.

~~READMORE~~

Letos má díky informacím, které poskytl Edward Snowden (např. kyberútok na infrastrukturu Belgacomu ze strany britské vlády) Svoboda proti strachu nový význam. Navíc se blíží dlouho připravovaná reforma legislativy v oblasti ochany dat, která je v Bruselu stále předmětem dlouhé diskuze.

Právě o významu Snowdenových informací promluví v pátek večer nezávislý aktivista Caspar Bowden. Řeč bude mimo jiné o současném vývoji špehování ve světě a jeho dopadu na otázky soukromí. Následující sobotu a neděli se odehraje celá řada jednání, workshopů a debat, včetně protišpiclovací procházky (nejedná se o protestní pochod) v odpoledních hodinách. Každý se může přijít podívat jak vypadá současná tvář online šmírování v Evropě.

Letošní setkání Svobody proti strachu zakončí pondělní mítinky s politiky z Evropské komise a Evropského parlamentu. Rovněž bude probíhat diskuze s Petrem Hustinxem, komisařem EU pro ochranu dat. 

Jeden z koordinátorů akce Freedom not Fear 2013, Michael Ebeling, řekl o akci následující: „Díky odvaze pana Snowdena vyplynul na světlo světa rozsah šmírování, který v současné době provádějí vlády a jejich tajné služby. Nejen kvůli tomu je dobré se následující víkend setkat. Jedna věc však je jistá už nyní: Dál již takhle pokračovat nelze. Můžeme mluvit i o nespolupráci a občanské neposlušnosti, bude-li to nezbytné proto, abychom dosáhli změny.“

Kontakt

Petr Kopač, zahraniční odbor, petr.kopac@pirati.cz

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.