• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

"Svoboda proti strachu": Víkend na téma soukromí

Konference Brusel FNF Již potřetí se má v Bruselu konat setkání „Svoboda proti strachu“ (od pátku 27. září do pondělí 30. září 2013). Akci plánuje navštívit celá řada aktivistů, bojujících za ochranu soukromí, a dále odborníci v oblasti ochrany dat z několika zemí a různých organizací. Akce bude mít formát debaty, nicméně dojde i na politickou práci. Podobné akce se již dvakrát v Bruselu uskutečnily.

Letos má díky informacím, které poskytl Edward Snowden (např. kyberútok na infrastrukturu Belgacomu ze strany britské vlády) Svoboda proti strachu nový význam. Navíc se blíží dlouho připravovaná reforma legislativy v oblasti ochany dat, která je v Bruselu stále předmětem dlouhé diskuze.

Právě o významu Snowdenových informací promluví v pátek večer nezávislý aktivista Caspar Bowden. Řeč bude mimo jiné o současném vývoji špehování ve světě a jeho dopadu na otázky soukromí. Následující sobotu a neděli se odehraje celá řada jednání, workshopů a debat, včetně protišpiclovací procházky (nejedná se o protestní pochod) v odpoledních hodinách. Každý se může přijít podívat jak vypadá současná tvář online šmírování v Evropě.

Letošní setkání Svobody proti strachu zakončí pondělní mítinky s politiky z Evropské komise a Evropského parlamentu. Rovněž bude probíhat diskuze s Petrem Hustinxem, komisařem EU pro ochranu dat. 

Jeden z koordinátorů akce Freedom not Fear 2013, Michael Ebeling, řekl o akci následující: „Díky odvaze pana Snowdena vyplynul na světlo světa rozsah šmírování, který v současné době provádějí vlády a jejich tajné služby. Nejen kvůli tomu je dobré se následující víkend setkat. Jedna věc však je jistá už nyní: Dál již takhle pokračovat nelze. Můžeme mluvit i o nespolupráci a občanské neposlušnosti, bude-li to nezbytné proto, abychom dosáhli změny.“

Kontakt

Petr Kopač, zahraniční odbor, petr.kopac@pirati.cz

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.