• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Společně proti fašismu

Proti fašismu Čeká nás 17. listopad, Mezinárodní den studentstva. Snad je to paradox, nebo i záměr, ale tento významný den se rozhodla pošlapat Dělnická strana tím, že se rozhodla v centru Prahy pořádat pochod dělnické mládeže. Připomeňme si, že v roce 1939 17. listopadu předcházela smrt studenta Jana Opletala, který byl při poklidné demonstraci proti okupaci 28.10. postřelen. Svým zraněním podlehl 11. 11. a jeho pohřeb 15. 11. odstartoval řadu protestů proti okupaci.

~~READMORE~~

Je opravdu zvláštní, že pietní den, který vzpomíná právě na oběti nacismu z řad studentů, se rozhodla pořádat pochod strana, která má s nacismem mnoho společného. Odkazuje se k nacismu zejména svou štvavou rétorikou proti sociálně vyloučeným lidem, Romům a přistěhovalcům, která je podezřele podobná rétorice proti Židům z třicátých let.

Pojďme společně ukázat, že rasismus a šíření nenávisti vůči druhým lidem nemá ve dvacátém prvním století co dělat. Vyzýváme všechny, kteří s rétorikou DSSS nesouhlasí, aby dali jasně najevo, že Praha je světová metropole, kde má prostor pro svůj rozvoj každý bez ohledu na barvu kůže, náboženství, sexuální orientaci, pohlaví a věk. Nedovolte, aby naše pasivita dodala Dělnické straně pocit, že extrémisté mají pravdu. Přijďte na demonstraci Společně proti Fašismu, která se uskuteční od čtrnácti hodin na Jungmannově náměstí, více informací se dočtete na Facebookové události.

Kontakt

Viktor Mahrik, garant programového bodu Rovnoprávnost, viktor.mahrik@pirati.cz

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.