• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Senátor Libor Michálek je nejlepší v plnění slibů Rekonstrukce státu

Rekonstrukce státu představila 29. září své průběžné hodnocení politiků, kteří se zavázali k podpoře protikorupčních zákonů z dílny této iniciativy. Ze všech 25 senátorů, kteří zatím připojili svůj podpis alespoň pod jeden z 9 prosazovaných zákonů, nejlépe plní svůj slib Libor Michálek, zvolený za Piráty, lidovce a Zelené. Těsně je následován Václavem Láskou, dalším senátorem s podporou Pirátů.

~~READMORE~~

Senátor Michálek kromě podpory protikorupčních zákonů představil i vlastní návrh k obsazování dozorčích rad státních firem odborníky a předložil pozměňovací návrh k reformě financování politických stran. V současnosti připravuje pozměňovací návrh k další „rekonstrukční“ právní normě, zákonu o střetu zájmů.

„Ocenění si velmi vážím, na druhé straně ale lituji, že je zatím tak málo senátorů a senátorek, kteří aktivně prosazují protikorupční opatření. Doufám, že se to po volbách zlepší a Senát obohatí politici, kteří sami přicházejí s vlastními návrhy pozitivních legislativních změn. Situaci, kdy většinu politiků musí ke změnám „dokopávat“ občanská společnost, nepovažuji za ideální,“ říká Libor Michálek, senátor za volební obvod Praha 2.

Související odkazy

Kontakt

Mikuláš Ferjenčík, mikulas.ferjencik@pirati.cz, pražský zastupitel a šéf mediálního odboru, 737 943 770

Související odkazy

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.