• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Politika není byznys!

Stop Korupci! Piráty velice znepokojuje snaha legitimizovat postup, při kterém si vláda nakupuje důvěru. Upevňování moci pomocí jejího zneužívání je přímým ohrožením zastupitelské demokracie. Věříme, že i ostatní občané odmítají přeměnu politiky na byznys.

~~READMORE~~

Pirátská strana vyjadřuje plnou podporu občanskému tlaku na české zákonodárce, který se v posledních dnech kvůli nejčerstvějším korupčním a šmírovacím kauzám každou hodinu stupňuje.

„Republikové předsednictvo Pirátské strany projednalo otázky týkající se probíhající vládní krize. Současné politické strany nemají již legitimitu. Poslanci ODS Petr Nečas a Martin Kuba jsou hlavní aktéři probíhající kauzy úplatků s trafikami v dozorčích radách, ČSSD v Senátu chce dát trafiku inspektora Úřadu pro ochranu osobních údajů Miroslavu Vlčkovi, který odešel z funkce předsedy poslanecké sněmovny pro podezření z korupce, řídící osoba TOP 09 Miroslav Kalousek trafiky zprostředkoval, strana Lidem je nikým nevolená, komunistická strana má kontrolní výbory v poslanecké sněmovně a po celé republice, které skandály neprošetřují,“ říká Ivan Bartoš, předseda Pirátů.

V programu Pirátů, zejména v bodech Dělba moci, Politické strany, Transparence a Právní stát byly představeny vize a možné způsoby řešení, kterými lze předejít obdobným korupčním skandálům. Narozdíl od floskulí ostatních parlamentních i neparlamentních stran mají Piráti ve svém protikorupčním programu jasno.

Domníváme se, že předčasné volby jsou v současné situaci vhodným východiskem. A ani trochu se jich nebojíme, stejně jako ostatní lidé i Piráti jsou rozzlobení občané, kteří mají dost arogantního přístupu politických stran a jejich tajných sponzorů.

„Piráti se již zúčastnili protestů požadujících předčasné volby, nadále máme v záměru se účastnit i dalších protestních akcí a doufáme, že prezident Zeman dostojí slibům ohledně předčasných voleb, kterými v prezidentské volbě vábil hlasy voličů,“ doplňuje Lenka Matoušková, místopředsedkyně Pirátů.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš v reakci na aktuální dění svolal demonstraci „Politika nesmí být byznys“ na neděli 23. června od 16:00. Místem konání demonstrace je pražské Palackého náměstí.

Facebooková událost demonstrace je zde: https://www.facebook.com/events/170562379791001/

Kontakt

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D., předseda Pirátské strany, ivan.bartos@pirati.cz, +420 603 415 378

PhDr. Lenka Wagnerová, 2. místopředsedkyně Pirátů, lenka.wagnerova@pirati.cz, 605 583 724

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.