• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Podpora decentralizovaným celosvětovým protestům za svobodu projevu a ochranu soukromí

MaskMarch Pirátská strana vyjadřuje svou podporu mezinárodním protestům za svobodu projevu a ochranu soukromí, které se konají 5.11.2013. Aféra NSA, která díky únikům informací od Edwarda Snowdena stále eskaluje, si vyžádala pozornost už i v Evropském parlamentu.

~~READMORE~~

Vrcholní představitelé Francie a Německa se dokonce proti praktikám amerických výzvědných služeb ostře vymezili. Téma sledování a narušování občanských svobod tak konečně proniká do základních témat politického dění. Prozatímní vývoj informačního konfliktu, ve kterém se naše společnost nachází, tak dává za pravdu pirátským prognózám.

Rozsah sledování už nebylo možné ututlat a po několikaletém snažení se podařilo narušit i cenzorský přístup velkých médií. Že jsme dnes sledováni tajnými službami cizích států je již všeobecně známý fakt. Nyní záleží na lidech, jestli se s tím hodlají smířit.

„Protesty pátého listopadu jsou pořádány decentralizovaně po celém světě. Jsou nazvány Million Mask March a odkazují se tak na populární Million Marihuana March, kterého se Piráti pravidelně účastní. Tento protestní pochod jasně ukazuje na mezinárodnost hnutí za svobodu projevu a informací, které se zformovalo na počátku století a Pirátská strana je jeho hrdou součástí,“ vysvětluje Ondřej Profant, garant programového bodu Svoboda informací.

Více informací o protestech naleznete na stránkách Million Mask March.

Kontakt

Ondřej Profant, předseda KS Praha a garant programového bodu Svoboda informací, ondrej.profant@pirati.cz, 607 580 015

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.