• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Pirátská strana vyjadřuje podporu demonstracím v Turecku

Protesty v Turecku V Turecku probíhají rozsáhlé demonstrace proti tamnímu tvrdému režimu, který skrze záminky skrývající se za konzervativní politiku zavádí nepřiměřené a nedemokratické praktiky. Pirátská strana toto důrazně odsuzuje. ~~READMORE~~

Turecká vláda postupuje arogantně vůči oprávněným požadavkům turecké veřejnosti. Celostátní protesty v Turecku jsou doprovázeny i velkou odezvou na Internetu, lidé po celém světě vyjadřují prostřednictvím sociálních sítí tureckým občanům svou podporu, hacktivistický kolektiv Anonymous zaútočil na několik vládních webů a řada organizací bojujících za lidská práva postup turecké vlády označila za nepřístojný.

„Pirátská strana vyjadřuje solidaritu s občany Turecka a staví se proti násilnému potlačování demonstrací s použitím nevybíravých metod. Pirátská strana by uvítala ze strany turecké vlády přístup založený na toleranci a dialogu, bez kterého není radno uvažovat o přijetí Turecka do EU,“ říká o postoji Pirátů Libor Špaček, garant programového bodu Mezinárodní vztahy.

Vyhrocená situace v Turecku dlouho eskalovala, do protestů se zapojila i Turecká pirátská strana. Čeští Piráti zvažují další kroky a přes své osobní kontakty se snaží zjistit, jak se dále situace v Turecku vyvíjí.

Kontakt

Libor Špaček, garant programového bodu Mezinárodní vztahy, libor.spacek@pirati.cz, 721 209 541

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.