• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Piráti v Žatci podruhé obsadí synagogu a promítnou svobodné filmy

Festival svobodného filmu 14. září, tedy v sobotu, kdy se v Žatci konají Dny evropského dědictví, proběhne v synagoze v pořadí druhý Festival svobodného filmu. Pirátské promítání snímků vytvářených pod licencemi Creative Commons nabídne animované snímky, sci-fi i drama.

~~READMORE~~

První promítání na konci června navštívilo přes 130 lidí a zaznamenalo široký kladný ohlas. Unikátní prostory žatecké synagogy vytvářejí v kombinaci se světlem promítačky jedinečnou atmosféru. Žatečtí Piráti chtějí dlouhodobě přispívat k oživení žateckých památek a v duchu hesla letošních Dnů evropského dědictví je předvádět v jiném světle.

Důležitá je pro ně také prezentace nemainstreamové a nezávislé tvorby. I proto je hlavním tahákem večera finská parodie na přeslavnou sci-fi sérii Star Wreck, kterou po dobu sedmi let vytvářeli sami fanoušci z čiré lásky k žánru. I přesto však oplývá výbornými vizuálními efekty a břitkým humorem, který ocení vesmírní nadšenci. Festival svobodného filmu 2.0 začne v 19 hodin; vstupné je zdarma.

Festival svobodného filmu 2.0

PROGRAM:
19:00 Elephants Dream (animovaný/fantasy)
19:20 Tears of Steel (animovaný/sci-fi)
19:40 Oceania (drama/mysteriózní)
21:00 Star Wreck (sci-fi/komedie)
22:45 The Pirate Bay: Away From Keyboard (dokumentární) - REPRÍZA

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.