• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Piráti slaví dvojitý úspěch v senátních volbách 2016

V druhém kole voleb 2016 se o senátorská křesla s podporou Pirátské strany utkali za Prahu 10 Renata Chmelová a za Prahu 11 Ladislav Kos. Máme radost, že oba naši kandidáti uspěli. Blahopřejeme nově zvolené senátorce a senátorovi a děkujeme voličům za účast ve volbách a jejich hlasy.

~~READMORE~~

Renata Chmelová kandidující v Praze 10, Dubči a Štěrboholech za Koalice Vlasta s podporou Pirátů, LES a KDU-ČSL nasbírala 57,45 %, což je 8 255 hlasů. To znamená, že pro ni hlasovalo o 2 141 lidí víc, než pro druhého Jiřího Holubáře (TOP+STAN). Renata Chmelová je zastupitelkou v Praze 10 a působí jako specialistka na zapojování veřejnosti do územního plánování v neziskové organizaci Arnika. Podle hesla „Z vaší podpory, kmotrům navzdory!“ hodlá i v senátu zastupovat řadové občany stejně jako v městské části.

Ladislav Kos kandidující v Praze 11 za Hnutí pro Prahu 11 s podporou Pirátů, Zelených, KDU-ČSL získal 55,89 %, celkem pro něj v druhém kole hlasovalo 9 639 voličů. Svou soupeřku Helenu Válkovou (ANO) přesvědčivě porazil o 2 032 hlasů. Ing. Ladislav působí jako opoziční zastupitel v Praze 11. Mandát zastupitele městské části si hodlá ponechat i jako senátor, aby se podle svých slov mohl dál intenzivně věnovat také lokálním tématům.

Související odkazy

Kontakt

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D., ivan.bartos@pirati.cz, předseda Pirátů, 603 415 378
Mikuláš Ferjenčík, mikulas.ferjencik@pirati.cz, šéf mediálního odboru Pirátů, 737 943 770

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.