• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Piráti se zúčastní českého dne akcí proti úmluvám TTIP a CETA

STOP TTIP V sobotu 18. října se Piráti připojí k dalším organizacím, které v rámci českého dne akcí proti dohodám Transatlantické partnerství pro obchod a investice (TTIP) mezi EU a USA a Komplexní hospodářské a obchodní dohodě (CETA) mezi EU a Kanadou pořádají happening s infostánkem.

~~READMORE~~

Český den akcí navazuje na Evropský den akcí proti TTIP a CETA, který proběhl v sobotu 11. října. V rámci akcí po celé EU vyšly tisíce lidí do ulic vyjádřit svůj nesouhlas s netransparentním vyjednáváním smluv a jejich možnými dopady na spotřebitelské i občanské standardy Evropanů.

Pod záštitou Iuridicum Remedium a Ekumenické akademie bude v Praze na Náměstí Republiky od 10:00 do 18:00 připraven infostánek, kde budou k dispozici informační materiály k dohodám, jejichž obsah se před námi snaží vyjednavači skrýt.

Pro další informace o mezinárodní smlouvě TTIP a dalších dohodách, které vzájemnou provázaností představují vážné riziko pro práva evropského občana, navštivte rozcestník na pirátském webu nebo informační stránku společné platformy vystupující proti těmto mezinárodním dohodám.

Odkazy

Kontakt

Ondřej Profant, garant programového bodu Svoboda informací, ondrej.profant@pirati.cz

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.