• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Piráti se těší na Prague Pride

Gay Pride by JoeInQueens Piráti podporují Prague Pride a vymezují se tím vůči některým iniciativám, které například radí nepít teplé pivo. Prague Pride není oslavou homosexuality (a už vůbec ne homosexualismu), ani předváděním sexuálních praktik, jak to často vysvětlují kritici Pride. Je to spíše oslavou rozmanitosti, pestrosti s důrazem na to, že jsme každý jiný a máme i jiné (sexuální) preference.

~~READMORE~~

Když je člověk součástí minority (nemusí být jen sexuální), přirozeně se sdružuje do skupin, vytváří komunity a subkultury, sdílí společné hodnoty a prosazuje společné cíle. To je naprosto přirozené a je to jedno ze základních lidských práv v demokratické společnosti. Prague Pride prezentuje subkulturu queer komunity a vše, co k ní patří.

„Běžnému člověku se některé věci mohou zdát podivné, ale na druhou stranu právě ta odlišnost, to vybočení z běžných kolejí, je to, co nás baví. Svět opravdu není černobílý, jak se nás někteří snaží přesvědčit. Svou účastí na Prague Pride také můžete vyjádřit svůj postoj k politice Ruska, kde podle veřejného mínění není sexualita soukromou záležitostí, a tak nový zákon pod záminkou ochrany heterosexuálních vztahů pronásleduje lidi s odlišnými sexuálními preferencemi,“ říká k festivalu Prague Pride Viktor Mahrik, garant bodu Rovnoprávnost v Pirátském programu.

Prague Pride má také významnou vzdělávací funkci. Např. tématem letošního ročníku Prague Pride je tzv. comming out, tedy proces, během kterého člověk rozpoznává a akceptuje svou odlišnou sexuální orientaci. Tento proces může být v závislosti na společnosti, ve které člověk žije, velmi obtížný a komplikovaný strachem z odmítnutí okolní společnosti. Dokud je v Česku na místě strach z comming outu, je to znakem toho, že Česko potřebuje akce typu Prague Pride.

Piráti jsou na průvodu přítomni, malují na tváře duhové symboly a rozdávají propagační letáky s peticí.

Kontakt

Viktor Mahrik, garant programového bodu Rovnoprávnost, viktor.mahrik@pirati.cz

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.