• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Petice iniciativy za základní příjem

Základní příjem plakát V našem volebním programu jsme zmínili, že jedním z možných komplexních řešení sociálních otázek je základní příjem. Jedná se o model přerozdělování prostředků, ve kterém každý občan, nezávisle na své ekonomické situaci či jiných podmínkách, získává rovný základní příjem zajišťující důstojný život. Základní příjem zmírňuje strach z nezaměstnanosti, z nemožnosti zajistit sobě a své rodině nejzákladnější životní potřeby. Nahradil by většinu podmíněných dávek současného sociálního systému, tedy i byrokratický aparát s ním související. Předpokládáme širokou celospolečenskou diskusi a schvalování dlouhodobých řešení v referendu.

~~READMORE~~

V březnu letošního roku vznikla celoevropská kampaň za všeobecný základní příjem (VZP). Usiluje o projednání VZP na půdě Evropské komise za účelem prozkoumání podmínek a navržení cesty pro zavedení VZP na celoevropské úrovni. Jakmile tuto kampaň podpoří minimálně 1 milion Evropanů, bude muset Evropská komise návrh projednat. Vzhledem k počtu obyvatel, který čítá přes 500 milionů, je to cíl reálný.

Nyní do konce sběru podpisů schází už asi jen 80 dní. Chorvatsko a Slovinsko již limit podpisu splnili. My v České republice potřebujeme získat 16500 podpisů. Naše média o základním příjmu povětšině mlčí, stejně jako skoro všichni naši politici. Piráti byli ti, kdo veřejně v televizních debatách základní příjem několikrát připomněli.

Sběr podpisů bude ukončen již 14. ledna 2014, petici můžete podepsat na stránkách Iniciativy za základní příjem.

Kontakt

Martin Shánil, garant programového bodu Sociální systém, martin.shanil@pirati.cz

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.