• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Děkujeme Luďkovi Maděrovi za to, že svůj boj o informace nevzdává

Celkem sedmnáctkrát mu Krajský úřad Zlínského kraje zamítl žádost o poskytnutí informací týkající se výše odměn úředníků. Až letos v květnu se situace obrátila v jeho prospěch a Maděra se stal historicky prvním nespokojeným občanem, který vysoudil odškodné 40 tisíc korun od úřadu, který mu odmítal poskytnout informace. Tento průlomový rozsudek dnes slouží jako precedent pro všechny žadatele o informace od orgánů veřejné správy. Na “Maděrův rozsudek“ se mimo jiné již několikrát odvolávali i Piráti ve svých kauzách.

~~READMORE~~

Dalšími úspěchy v Maděrově boji za informace jsou i výsledky letošního ročníku soutěže Otevřeno x Zavřeno hodnotící přístup státní správy a samosprávy. Anticenu Zavřeno získal právě Zlínský kraj za výše zmíněné kauze utajování platů. Ale to ještě není vše. Pozitivní cenu Otevřeno získal soudce “Maděrovy kauzy“ Milan Polehla.

Není překvapující, že po dlouhých letech soudních sporů je Maděrovo jméno ve Zlíně známo snad každému úředníkovi. Na magistrátu i krajském úřadě má pověst věčného stěžovatele. Nicméně i přes neustálé obstrukce a ignoraci ze strany úřadů dokázal udělat z požadavku běžného občana záležitost, kterou se zabývalo ministerstvo i české soudy.

Je nám proto ctí, že Luděk Maděra reprezentuje Piráty ve Zlínském kraji a už několikrát se ve volebním boji utkal o přízeň voličů. Doufáme, že ani tento boj nevzdá a budeme se moci jeho jménem pochlubit i na krajské kandidátce Pirátů ve Zlínském kraji.

Přejeme mu pevné nervy v jeho dalších soudních sporech a doufáme, že se dočkáme dalších šokujících rozsudků ve prospěch občanů této republiky!

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.