• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Čeští Piráti pomáhali s kampaní německým kolegům

Německá kampaň Zatímco v našich končinách se volební kampaň pomalu rozjíždí, ta německá před nedávnem skončila. Sice neslavně, ale pro nás velkým poučením a nabitými zkušenostmi. Čeští Piráti německým kolegům pomáhali, kde se dalo a možná díky tomu pomůžou s kampaní i oni nám. A tak to má být.

První trojčlenná skupinka českých Pirátů ve složení Miroslav Kmínek, Roman Kučera a Lukáš Findeis dorazila do Norimberku 3.srpna. Poslední dva jmenovaní pobyli 3 dny. Vyvěšovali plakáty, roznášeli letáky do schránek i lidem po ulici a vyráběli odznáčky. Miroslav Kmínek však neodjel a strávil zde přibližně další dva týdny. K němu se připojil Mikuláš Peksa. Společně se účastnili natáčení volebního klipu německých Pirátů, rozdávali letáky a také lepili plakáty na sololitové desky. Záhy je vystřídal Petr Kopač v doprovodu člena francouzských Pirátů Alixe Guillarda a jeho přítelkyně. Ti však pobyli jen krátce, cestovali do Paříže. Petr v Norimberku strávil prodloužený víkend, kdy pomáhal při rozdávání letáků a věšení plakátů.

Poslední výprava cestovala do Drážďan, kde němečtí Piráti dostali na poslední chvíli velkou zásilku plakátů, které potřebovali vyvěsit po městě. K tomuto výjezdu se zformovala dvojice Zdeněk Štěpánek a Michal Ketner, kteří pomáhali s rozvozem a rozmisťováním plakátů. To již bylo několik málo dní před volbami.

„Hranice pro nás nehrají roli. Pomáháme si navzájem, protože úspěch idejí svobody Pirátského hnutí v jedné zemi nám dává větší potenciál pro jejich prosazení ve všech ostatních. Chceme výsledky naší práce sdílet a využít maximálně schopností našich lidí - to ale nedokážeme, pokud se uzavřeme v jedné zemi. Proto spolupracujeme jak na celoevropské úrovni, tak na té regionální. Stavíme na přátelství, otevřenosti a na tom, že se můžeme spolehnout jeden na druhého,“ říká k evropské pirátské spolupráci mezinárodní koordinátor Petr Kopač.

Staň se také členem nebo příznivcem! Představ se a nabídni pomoc s našimi aktivitami!

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.