• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Cenzura Internetu se zadrhla v senátních výborech

Senátní výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu, ani výbor pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí nepodpořil sněmovní návrh novely zákona o loteriích, který v paragrafech 82 a 84 nutí poskytovatele připojení cenzurovat svým zákazníkům Internet.

~~READMORE~~

Libor Michálek, senátor nominovaný Piráty, se pokusil sněmovní předlohu zmírnit a navrhl, aby blokaci domény s nepovoleným hazardem mohl nařídit pouze soud a nikoliv ministerstvo financí. Jeho návrh získal podporu pěti z deseti přítomných členů hospodářského výboru a nebyl přijat. Stejně ovšem dopadla i sněmovní předloha, v obou výborech dostala jen 5 hlasů z deseti a výbory se tak na žádném stanovisku neusnesly.

Ivan Bartoš, předseda Pirátů k projednávání loterijního zákona v Senátu říká: „Výsledky posledních dvou výborů považujeme za dobrou zprávu. Jak jsme slíbili, pokoušíme se rozhodnutí sněmovny zvrátit v Senátu a pokud se to nepodaří, uděláme, co budeme moci, aby cenzurní paragrafy zrušil Ústavní soud. Cenzura je nepřípustná.“

Proti zavedení cenzury a zdražení Internetu kvůli nákladům na blokování stránek vznikla iniciativa Přichází cenzor, která již získala přes 9000 podporovatelů. Petici za Internet bez cenzury podepsalo přes 19 000 lidí.

Kontakt

Mikuláš Ferjenčík, mikulas.ferjencik@pirati.cz, mediální odbor Pirátů, 737 943 770

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D., ivan.bartos@pirati.cz, předseda Pirátů, 603 415 378

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.