• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Boj za svobodu pěstování pokračuje

Demonstrace growshopy Václavák V pátek 6.12.2013 proběhla na Václavském náměstí demonstrace za svobodu pěstování. Ačkoliv represe vůči konopí nikam nevedou, Národní protidrogová centrála u nás pořádá „hony“ na malopěstitele, zavírá obchody s pěstební technikou a celkově se chová uplně opačně, než nasvědčuje celosvětový trend.

~~READMORE~~

Akce proběhla, přestože v pátek počasí venkovním aktivitám zrovna nepřálo, velmi dobře. Demonstrující se bavili konverzací k tématu, tancem i poslechem hudby. Celou akci zahájila djane Kan-Jacca (Bassistaz), která svými breakbeatovými sety rozehřála stojící demonstrujicí. Poté proběhlo několik proslovů z řad účastníků i pořadatelů a mikrofonu se ujal Jíří MesenJah, který sice není členem Pirátské strany, avšak jeho texty v sobě mají mnoho pirátského. Jiřího vystoupení doprovázel neméně pozitivní Dj Boldrik (Coco Jamin Crew). Touto už několikátou demonstrací na podporu growshopů však Piráti nehodlají své tažení ukončit, i nadále se snaží dostupnými prostředky dosáhnout nápravy škod, které Policie ČR při razii na příkaz Národní protidrogové centrály způsobila.

Pirátská strana považuje represe vůči konopí a jeho uživatelům za nepřijatelné. Jak už se ukázalo, válka proti psychotropním látkám nikam nevede a je načase začít se o psychotropní látky zajímat jako o komplexní problém, který se represí nevyřeší. Společnost má být v první řadě objektivně informována. Současný stav je ale takový, že na jedné straně máme konopí, jenž je démonizováno jako nebezpečná psychotropní látka, a na straně druhé se tu dál pije ve velkém množství o dost nebezpečnější alkohol a například sedativa jsou legálně předepisována 990 tisícům Čechů. Tyto informace přinesla zpráva národního drogového koordinátora, kterou předložil tento týden vládě. Mělo by být na každém svobodném občanovi, aby se sám rozhodl, co si bude pro osobní účely pěstovat, či čím se bude léčit. Je smutné, že se někdo snaží vydělat na úkor svých občanů a snaží se dovážet předražené léčebné konopí namísto toho, aby si ho každý občan mohl vypěstovat sám. Z těchto a mnoha dalších důvodů považuje Pirátská strana legalizaci konopí za nezbytnou. Člověk, který svým konaním nikomu neubližuje, by za takovéto konání neměl být stíhán.

„V dnešní době, kdy masmédia chrlí jedno dogma za druhým a propagují konformní životní styl, by měl každý samostatně uvažující člověk sdílet objektivní informace se svými nejbližšími a rozšiřovat jim obzory. Je důležité si vybudovat kritické myšlení a nepřijímat bez přemýšlení všechny informace, které na nás vyplivne televize, nebo i informační portál na internetu. Stojí to něco úsilí a času, ale svobodná mysl je k nezaplacení. Zároveň bych chtěla, zvláště v současnosti, všem doporučit pozitivní přístup k životu a vnitřní klid, abychom si uchovali sílu tuhle hru vyhrát a legalizovat,“ říká Jana Michailidu, místopředsedkyně pražských Pirátů a koordinátorka akcí na podporu growshopů.

Kontakt

Janka Michailidu, programová skupina Psychotropní látky, jana.michailidu@pirati.cz

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.