• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Autorské čtení jako tečka za připomínkováním autorského zákona

Autorské čtení 5. března skončí prodloužené období, kdy mohli občané připomínkovat změnu evropského pojetí autorského práva. Proto se v tento den sejdou tři spisovatelé se čtenáři svých knih, aby ukázali, že to jde i jinak a na autorském čtení uvolní svá díla pod licencí creative commons.

~~READMORE~~

Autorské čtení se uskuteční v Pitomé kavárně, na adrese Presslova ulice, Praha 5 - Smíchov v 19 hodin. Na úvod bude stručné seznámení s tím, co jsou to „osvobozené knihy“ a alternativní modely financování autorských odměn, k jehož průkopníkům patří mimo jiné Cory Doctorow či Paulo Coelho, světoznámí spisovatelé.

„Evropská komise vyzývá k připomínkám občany před každou zamýšlenou legislativní změnou evropských směrnic. V připomínkovacím období, které bylo pro velký zájem občanů EU prodlouženo o měsíc, obdržela přes 8000 připomínek k autorskému zákonu, kdy běžný počet připomínek je 100 až 200.“ uvádí Ondřej Profant, garant Svobody informací.

Informace o autorech a anotace jejich děl

  • Ivan Dérer - GANG TŘÍ OPIC má blogový engine, ale nese některé znaky toho, čemu se dříve říkalo povídková kniha, případně kniha fejetonů. Čtyřicet pět krátkých textů, z nichž některé už byly publikovány buď na blogu Respektu, nebo na Facebooku, je naházeno na hromadu bez ladu, skladu a souvislosti toho, kde, kdy a proč byly napsány.
  • Simona Tošovská - ARABSKÁ POHÁDKA je deník o cestě na jinou planetu, létajícím koberci a návratu na orbit. Je to příběh o vypuštění džina z láhve, arabských hrdličkách a krizi středního věku. Pohádka o nenadálém vzletu, otevřeném rozletu a volném pádu. Kniha je rozdělena do pěti částí, pěti let , které autorka strávila mezi dvěma světy. Více na http://arabsky.svet-stranek.cz/.
  • Pavel Kosorin - SPOČÍTEJTE VŠECHNY LABUTĚ je sbírka bonmotů, aforismů, glos a stručných postřehů, které nikoho nešetří. Autor se prezentuje především na Facebooku a v internetovém deníku Neviditelný pes.

Po skončení programu bude následovat neformální beseda s autory.

Kontakt

Ondřej Profant, garant programového bodu Svoboda informací, ondrej.profant@pirati.cz

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.