• @stc_f has upload permissions
 • @ALL has read permissions
 • lukas.novy has no permissions
 • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
 • lukas_novy has no permissions
This page has been moved, the new location is https://stredocesky.pirati.cz.

Krajské sdružení Středočeský kraj

hmac: : regiony:strednicechy:start
Hlavní a nejaktuálnější webová prezentace kraje je na webu - https://stredocesky.pirati.cz/
toto je záložní vizitka kraje.

Naše krajské sdružení se skládá celkem z 8 místních sdružení, kterými jsou Benešov, Brandýs n.L-Stará Boleslav, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Mladá Boleslav, Nymburk a Příbram. Vzhledem k poloze a umístění našeho kraje využíváme Pirátské centrum v Praze.

hmac: : regiony:strednicechy:start
Staň se také členem! 
hmac: : regiony:strednicechy:start
Petra Smutná a František Kopřiva


Aktuální zprávy z kraje:

 • Středočeská koalice se dohodla na společném programu (29.10.2020 05:00)
  Povolební vyjednávání ve Středočeském kraji se chýlí ke svému závěru. Koalice STAN, ODS, Pirátů a Spojenců pro Středočeský kraj, která začne po ustavujícím zastupitelstvu oficiálně řídit největší kraj v zemi, má jasno v programových prioritách a začátkem listopadu její zástupci podepíší koaliční smlouvu.
 • Proč neškrtat v době ekonomické krize v kultuře? autor: Lucie Cirkva Chocholová (22.10.2020 05:00)
  Kultura je kvůli dopadům stávající epidemiologické situace jednou z nejvíce postižených oblastí. Vzhledem k tomu, že je velké množství kulturních organizací zřizovaných státem, kraji, městy či obcemi není to pro tuto oblast rána poslední. V důsledku ekonomické krize dojde k významným výpadkům příjmů ve veřejných rozpočtech. To bude mít vliv na snižování výdajů ve všech oblastech. Zde si dovolíme uvést proč právě v této době není rozumné v kultuře plošně škrtat:
 • Programové priority středočeské koalice: důraz na digitalizaci i spolupráci s obcemi autor: Lucie Cirkva Chocholová (17.10.2020 05:00)
  Celý týden od 12. října byl ve znamení vyjednávání o programových bodech s koaličními partnery. Obsazení rady a zástupců jednotlivých stran ve výborech a komisích má již konkrétní podobu. Mohli se tak sejít všichni zástupci jednotlivých oborových oblastí, aby diskutovali své programové priority. Pirátský lídr Jiří Snížek absolvoval většinu jednání online. Každá zastoupená strana se snažila prosadit co nejvíce ze svého volebního programu. Navzdory tomu se jednání vedla v konstruktivní atmosféře se snahou o dosažení ideálního výsledku pro všechny zúčastněné zástupce.
 • Komentář Lenky Kozlové: Vláda vyslyšela apel Pirátů na rozšíření okruhu příjemců pomoci, chceme znát dlouhodobé podmínky podpory v kultuře autor: Lenka Kozlová (16.10.2020 05:00)
  Vláda 14. října schválila prodloužení záchranného balíčku pro kulturu s názvem Covid – Kultura II. Na pomoc státu dlouho čekali všichni provozovatelé a pracovníci kulturních zařízení napříč republikou, nezávislí umělci i producenti. První omezení kulturních akcí přitom platila už od 10. března, další omezení a nařízení, včetně opětovného vyhlášení nouzového stavu, platí dosud a podle veškerých prognóz budou trvat do konce roku 2020. Od července jsme proto dotazovali vládu prostřednictvím interpelací a připomínek. Dnes představený balíček zohlednil naše apely na rozšíření okruhu žadatelů o podporu, nadále však existují obavy, že pomoc bude podléhat složitým byrokratickým procesům, jako tomu bylo u předchozího programu.
 • Adéla Šípová je novou senátorkou za Kladensko. Děkujeme autor: Adéla Šípová (15.10.2020 05:00)
  Milí příznivci, vážení sousedé, dokázali jsme to.
 • Adéla Šípová: Hraju fér, ale zametat se sebou nenechám autor: Adéla Šípová (08.10.2020 05:00)
  Milí přátelé, vážení sousedé,
 • Adéla Šípová: Ve druhém kole rozhodne naděje, že se dají věci dělat poctivě autor: Vaše Kladno (08.10.2020 05:00)
  Na vlnách pozitivní kampaně a snahy ve změnu politické kultury na Kladně doplula do druhého kola senátních voleb v kladenském obvodu Pirátka a patriotka Adéla Šípová. Čerstvě čtyřicetiletá advokátka chce v Senátu zúročit své zkušenosti s pomocí potřebným a zasadit se o hospodárné nakládání s veřejnými prostředky.
 • Středočeští Piráti získali klíčová místa v Radě kraje a výborech. Čeká je vyjednávání o programu autor: Piráti SčK (07.10.2020 05:00)
  Nový středočeský zastupitelský klub Pirátské strany má za sebou první koaliční jednání. S ostatními stranami se podařilo vyjednat dvě místa v jedenáctičlenné Radě kraje, dvě předsednická místa ve výborech a osm pozic místopředsedů výborů a komisí. Kromě toho Piráti obsadí dalších zhruba třicet pozic ve výborech a komisích kraje.

hmac: : regiony:strednicechy:start

.:: Archiv starších aktualit a témat stránky (komunální a senátní volby 2018,...) ::.

Twitter kraje


Zpráva z kraje k volbám 2018:

hmac: : regiony:strednicechy:start
Tisková zpráva - Piráti se ve Středočeském kraji prosadili Klára Kocmanová 07.10.2018
V komunálních volbách ve Středočeském kraji Piráti bojovali o místa na radnici celkem v sedmi městech, k tomu ve třech dalších měli svoje nezávislé kandidáty. Celkem se na zastupitelstva obcí dostalo jedenáct uchazečů nominovaných za Českou pirátskou stranu.

Nejlepší výsledky měli Piráti v Brandýse nad Labem, kde v koaliční kandidátce se STANem získali celkem 21,04 %. Do zastupitelstva se dostalo celkem 5 kandidátů a z toho 2 Piráti, Patrick Zandl a Marek Řebíček. V Černošicích s počtem 11,96 % se zastupiteli stanou Martin Trešl a Mgr. Marek Jeřicha. V Benešově Piráti s podporou Strany Zelených získali 7,45 % a na zastupitelstvo se chystá Ing. Daniel Netušil za Piráty a Ing. Mgr. Radek Klempera ze Strany Zelených. V Kutné Hoře Piráti získali podporu 6,87 %, zastupitelé budou Bc. Štěpán Drtina a Mgr. Bc. Vít Šnajdr. Pirátská strana v Příbrami dostala 5,55 %, jeden mandát získal Antonín Schejbal. V Nymburce byl pro Piráty volební výsledek 4,34 %, v Kolíně 2,53 %. V nezávislých kandidátkách byli zvoleni v Jinočanech v uskupení

Sdružení Nezávislých Jinočany 2018-2022 Ing. Tomáš Zmuda a v Krnsku za Otevřené Krnsko MgA. Dominika Michailidu Poživilová. V Kmetiněvsi kandidoval za vítěznou stranu Kmetiněves náš domov Bc. Jan Lukášek, ale do zastupitelstva se neprobojoval.

V senátních volbách kandidovala v senátním obvodu č. 38 Daniela Weissová, získala 14,96 %, čímž se dostala na třetí místo a v obvodu č. 41 kandidoval Petr Chaluš s podporou 9,74 % a skončil v pořadí čtvrtý. Ani jeden z kandidátů do Senátu tak nepostoupil do druhého kola voleb.

Kontakt pro média: Antonín Schejbal - antonin.schejbal@pirati.cz +420 777 703 766

Vybraná fotka z kraje - říjen 2018

hmac: : regiony:strednicechy:start
Jak bude vypada sídliště v Brandýse okolo roku 2040? Ivan Bartoš a Patrick Zandl
https://www.facebook.com/piratibrandysboleslav/


Martin Polák 27.02.2019 20:55

Zobrazit štítek

Skrýt štítek

kraj:
Středočeský kraj
značka:
STC
území:
Středočeský kraj
typ:
KS

Na tuto stránku odkazují tyto stránky.

Krajské předsednictvo

hmac: : regiony:strednicechy:start

Předsednictvo bylo zvoleno 8.11.2018. V ideálním případě se bude svolávat krajské fórum až 10. 10. 2020.

hmac: : regiony:strednicechy:start

Kraj

Podpora sdružení

/


Chcete se zapojit? Chcete informace? Kontaktujte naší koordinátorku.

Koordinátorka kraje:
Klára Kocmanová
+420 778 111 488
klara.kocmanova@pirati.cz© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.