• @stc_f has upload permissions
 • @ALL has read permissions
 • lukas.novy has no permissions
 • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
 • lukas_novy has no permissions
This page has been moved, the new location is https://stredocesky.pirati.cz.

Krajské sdružení Středočeský kraj

hmac: : regiony:strednicechy:start
Hlavní a nejaktuálnější webová prezentace kraje je na webu - https://stredocesky.pirati.cz/
toto je záložní vizitka kraje.

Naše krajské sdružení se skládá celkem z 8 místních sdružení, kterými jsou Benešov, Brandýs n.L-Stará Boleslav, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Mladá Boleslav, Nymburk a Příbram. Vzhledem k poloze a umístění našeho kraje využíváme Pirátské centrum v Praze.

hmac: : regiony:strednicechy:start
Staň se také členem! 
hmac: : regiony:strednicechy:start
Petra Smutná a František Kopřiva


Aktuální zprávy z kraje:

 • Z pole na vidličku – blízké výzvy pro evropské zemědělce a krajinu autor: Jiří Lehejček (02.06.2020 05:00)
  Článek vznikl v reakci na množící se prohlášení představitelů české vlády, která zpochybňují český závazek dále podporovat Zelenou dohodu pro Evropu. Vzhledem k tomu, že Farm to fork strategy je její součástí a vzhledem k prohlubujícímu se suchu v krajině, považujeme tento přístup za neakceptovatelný a nezodpovědný k obyvatelům ČR. Přestože konkrétní podoba strategie zatím nebyla zveřejněna, i na ní je již soustředěna negativní kampaň zejména Agrární komory. Z toho důvodu jsme se rozhodli publikovat kontextuální článek, který má za cíl představit skutečný potenciál transformace evropského a českého zemědělství a přístupu ke krajině obecně.
 • Antonín Schejbal: Z restartu finančního výboru se nesmí stát čistka nepohodlných členů autor: Antonín Schejbal (01.06.2020 05:00)
  Původně nekonfliktní bod květnového jednání zastupitelstva se nakonec změnil ve značně kontroverzní událost. Odvolání celého finančního výboru se dá považovat za nelogické a těžko obhajitelné. Jediným vysvětlením může být skrytý záměr na odstranění nepohodlných členů tohoto výboru. Zdali je tomu tak se ukáže na následujících jednáních zastupitelstva.
 • Simona Luftová a Petr Tomáš Na palubě s Piráty o trestním oznámení a petici na podporu záchranářky Veroniky Brožové autor: Piráti SčK (01.06.2020 05:00)
  V dnešním podcastu se podrobněji věnujeme jedné z dalších kauz současné středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO). 😤
 • Kandidát na senátora v obvodu Kolín Cyril Koky Na palubě s Piráty autor: Piráti SčK (31.05.2020 05:00)
  Kandidát do Senátu za obvod Kolín Cyril Koky v novém díle podcastu na palubě s Piráty.
 • Středočeští Piráti založili petici na podporu záchranářky Veroniky Brožové autor: Mediální odbor (29.05.2020 05:00)
  Středočeský kraj, 29. května 2020 - Středočeští Piráti založili petici na podporu záchranářky Veroniky Brožové, a vyzvali hejtmanku, aby nezneužívala trestní řád k šikaně svých zaměstnanců.
 • Problémy integrace dopravy ve Středočeském kraji autor: Ondřej Kališ/Mikuláš Kopas (20.05.2020 05:00)
  V úterý 5. května 2020 odešel na vlastní žádost ředitel středočeského organizátora dopravy IDSK Michal Štěpán, a tím pádem je IDSK zhruba po roce opět bez ředitele. Důvodem minulé změny byla nespokojenost vedení Středočeského kraje v čele s hnutím ANO s původním ředitelem Pavlem Procházkou a jeho týmem. Oficiálním důvodem byla pomalá integrace nových oblastí. Po roce působení bývalého náměstka ČD Michala Štěpána ve funkci ředitele IDSK je však již zřejmý jiný důvod - a to požadavek kraje na omezování železniční i autobusové dopravy v kraji.
 • Na palubě s Piráty s Patrickem Zandlem, koordinátorem iniciativy COVID19CZ autor: Piráti SčK (19.05.2020 05:00)
  Pokud vás zajímá situace okolo karantény a pandemie koronaviru nebo to, jak vznikaly nástroje, které pomohly zmírnit šíření viru covid-19, potom si nenechte ujít podcast se spolutvůrcem a koordinátorem iniciativy COVID19CZ Pirátem Patrickem Zandlem. 🖤🏴
 • K Mezinárodnímu dni muzeí a galerií - deset důvodů, proč je navštívit autor: Mediální odbor/Lucie Cirkva Chocholová (18.05.2020 05:00)
  Dnes se slaví Mezinárodní den muzeí a galerií. A k této příležitosti vám vedoucí krajského expertního týmu pro kulturu a současně kandidátka do krajského zastupitelstva Lucie Cirkva Chocholová sepsala 10 důvodů, proč je dobré občas muzea nebo galerie navštívit. 🖤🏴

hmac: : regiony:strednicechy:start

.:: Archiv starších aktualit a témat stránky (komunální a senátní volby 2018,...) ::.

Twitter kraje


Zpráva z kraje k volbám 2018:

hmac: : regiony:strednicechy:start
Tisková zpráva - Piráti se ve Středočeském kraji prosadili Klára Kocmanová 07.10.2018
V komunálních volbách ve Středočeském kraji Piráti bojovali o místa na radnici celkem v sedmi městech, k tomu ve třech dalších měli svoje nezávislé kandidáty. Celkem se na zastupitelstva obcí dostalo jedenáct uchazečů nominovaných za Českou pirátskou stranu.

Nejlepší výsledky měli Piráti v Brandýse nad Labem, kde v koaliční kandidátce se STANem získali celkem 21,04 %. Do zastupitelstva se dostalo celkem 5 kandidátů a z toho 2 Piráti, Patrick Zandl a Marek Řebíček. V Černošicích s počtem 11,96 % se zastupiteli stanou Martin Trešl a Mgr. Marek Jeřicha. V Benešově Piráti s podporou Strany Zelených získali 7,45 % a na zastupitelstvo se chystá Ing. Daniel Netušil za Piráty a Ing. Mgr. Radek Klempera ze Strany Zelených. V Kutné Hoře Piráti získali podporu 6,87 %, zastupitelé budou Bc. Štěpán Drtina a Mgr. Bc. Vít Šnajdr. Pirátská strana v Příbrami dostala 5,55 %, jeden mandát získal Antonín Schejbal. V Nymburce byl pro Piráty volební výsledek 4,34 %, v Kolíně 2,53 %. V nezávislých kandidátkách byli zvoleni v Jinočanech v uskupení

Sdružení Nezávislých Jinočany 2018-2022 Ing. Tomáš Zmuda a v Krnsku za Otevřené Krnsko MgA. Dominika Michailidu Poživilová. V Kmetiněvsi kandidoval za vítěznou stranu Kmetiněves náš domov Bc. Jan Lukášek, ale do zastupitelstva se neprobojoval.

V senátních volbách kandidovala v senátním obvodu č. 38 Daniela Weissová, získala 14,96 %, čímž se dostala na třetí místo a v obvodu č. 41 kandidoval Petr Chaluš s podporou 9,74 % a skončil v pořadí čtvrtý. Ani jeden z kandidátů do Senátu tak nepostoupil do druhého kola voleb.

Kontakt pro média: Antonín Schejbal - antonin.schejbal@pirati.cz +420 777 703 766

Vybraná fotka z kraje - říjen 2018

hmac: : regiony:strednicechy:start
Jak bude vypada sídliště v Brandýse okolo roku 2040? Ivan Bartoš a Patrick Zandl
https://www.facebook.com/piratibrandysboleslav/


Martin Polák 27.02.2019 20:55

Zobrazit štítek

Skrýt štítek

kraj:
Středočeský kraj
značka:
STC
území:
Středočeský kraj
typ:
KS

Na tuto stránku odkazují tyto stránky.

Krajské předsednictvo

hmac: : regiony:strednicechy:start

Předsednictvo bylo zvoleno 8.11.2018. V ideálním případě se bude svolávat krajské fórum až 10. 10. 2020.

hmac: : regiony:strednicechy:start

Kraj

Podpora sdružení

/


Chcete se zapojit? Chcete informace? Kontaktujte naší koordinátorku.

Koordinátorka kraje:
Klára Kocmanová
+420 778 111 488
klara.kocmanova@pirati.cz© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.