• @stc_f has upload permissions
 • @ALL has read permissions
 • lukas.novy has no permissions
 • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
 • lukas_novy has no permissions
This page has been moved, the new location is https://stredocesky.pirati.cz.

Krajské sdružení Středočeský kraj

hmac: : regiony:strednicechy:start
Hlavní a nejaktuálnější webová prezentace kraje je na webu - https://stredocesky.pirati.cz/
toto je záložní vizitka kraje.

Naše krajské sdružení se skládá celkem z 11 místních sdružení, kterými jsou Benešov, Brandýs n.L-Stará Boleslav, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Mladá Boleslav, Nymburk, Příbram, Beroun, Jesenice-Jílové, Mníšecko a Dolní Berounka.. Vzhledem k poloze a umístění našeho kraje využíváme Pirátské centrum v Praze.

hmac: : regiony:strednicechy:start
Staň se také členem! 
hmac: : regiony:strednicechy:start
Petra Smutná a František Kopřiva


Aktuální zprávy z kraje:

 • Pomozte i vy Jakubovi zlepšit život! autor: Soňa Brunnerová (02.08.2021 05:00)
  Jak se mnohokrát ukázalo, projevy solidarity Čechům rozhodně nejsou cizí. Dokládá to nejen pomoc lidem ze zničených oblastí na jižní Moravě a v Ústeckém kraji, ale také sbírka na polohovací vozíček pro Jakuba Vybírala, který je kvůli svému postižení odkázán na péči druhých.
 • Podporujeme vznik tůní a mokřadů, zefektivňujeme středočeskou dopravu a spolupracujeme s Památníkem tří odbojů autor: Soňa Brunnerová (29.07.2021 05:00)
  Čtvrtek 29. července 2021 - Rada Středočeského kraje schválila výzvu na poskytnutí dotací ke spolufinancování projektů na posílení biodiverzity v krajině. Radní také odsouhlasili záměr na zefektivnění veřejné dopravy s cílem snížit náklady. Dále schválili dokument upravující technické standardy P+R parkovišť. V rámci uzavřeného Memoranda o spolupráci se Mašínův statek - památník tří odbojů rada tento čtvrtek krajská rada učinila další krok směřující k otevření Památníku tří odbojů v Lošanech.
 • Piráti a Starostové se zasadili o zachování dětských skupin. Prosazují i ukončení praxe kojeneckých ústavů autor: Mediální odbor (28.07.2021 05:00)
  Praha, 28. července 2021 – Poslanci dnes na mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny projednávali zákony ve třetím čtení týkající se sociálně-právní problematiky. Zástupci koalice Pirátů a Starostů vítají přijetí novely zákona o dětských skupinách, která díky jejich pozměňovacím návrhům zlepší fungování skupin a pomůže rodinám s malými dětmi. Klíčovou změnou je odmítnutí transformace dětských skupin na jesle, nastavení stabilního financování a prodloužení hranice věku dítěte pro návštěvu skupin do předškolního věku, tedy do šesti let dítěte. Piráti a Starostové také dlouhodobě prosazují ukončení zastaralé praxe umisťování nejmenších dětí do kojeneckých ústavů. Jedním z řešení je větší pomoc rodinám dětí s vážným onemocněním, lepší podpora pěstounů či prevence odebírání dětí rodičům ze sociálních důvodů, aby k umisťování dětí do podobných zařízení vůbec nemuselo docházet.
 • Středočeští Piráti založili na Mělnicku nové místní sdružení autor: Soňa Brunnerová (20.07.2021 05:00)
  20. 7. 2021 - 16. července vzniklo mělnické místní sdružení (MS) České pirátské strany. Založili ho členové napříč okresem – z Neratovic, Mělníka, Kralup nad Vltavou, Veltrus a Nelahozevsi. Ustavující schůze proběhla v Kralupech nad Vltavou.
 • Naši radní schválili nákup pozemků pro výstavbu P+R parkoviště v Úvalech, investiční záměr cyklostezky na Kutnohorsku a pozastavili přípravu Klánovické spojky autor: Soňa Brunnerová (15.07.2021 05:00)
  Praha 15. 7. 2021 - V Úvalech u Prahy v následujících letech vznikne nové záchytné P+R parkoviště. Rada Středočeského kraje totiž ve čtvrtek 15. července schválila výkup pozemků o výměře přes 12 tisíc metrů čtverečních za 24 450 000 Kč. Kromě toho podpořila investiční záměr na vybudování cyklostezky mezi Kolínem a Kutnou Horou a pozastavila přípravu výstavby Klánovické spojky.
 • Jiří Snížek: Znevýhodněným oblastem středních Čech pomůžeme! autor: Soňa Brunnerová (03.07.2021 05:00)
  Jiří Snížek: Cílem podpory regionálního rozvoje je zajistit dynamický a vyvážený rozvoj
 • Středočeští Piráti a Starostové myslí i na nevidomé autor: Mediální odbor (02.07.2021 05:00)
  Středočeský kraj, 2. července 2021 – Koalice Pirátů a Starostů vydává koaliční audionoviny, určené především pro nevidomé a slabozraké. Hlasem novin se stal herec Štěpán Tuček. Během téměř hodinového podcastu se posluchači např. dozvědí, jak se Starostové starali a Piráti pomáhali v době pandemie, poslechnou si rozhovor Víta Rakušana a Kláry Kocmanové. Zajímavý bude pro posluchače jistě rozhovor s Ivanem Bartošem nebo hejtmankou Petrou Peckovou. Medailonky čelních kandidátů do poslanecké sněmovny, pak dokreslují rozmanitost, ale i zkušenost a energii, kterou tato koalice přináší.
 • Jana Skopalíková: Zřídili jsme expertní komisi “VODA - SUCHO” autor: Soňa Brunnerová (01.07.2021 05:00)
  Středočeští krajští radní ve čtvrtek 24. června zřídili Komisi VODA - SUCHO, která bude fungovat jako expertní a poradní orgán Rady kraje. Nová komise má zajistit komplexní přístup k problematice sucha na území celého středočeského regionu s cílem snížit dopady sucha a nedostatku vody v krajině.

hmac: : regiony:strednicechy:start

.:: Archiv starších aktualit a témat stránky (komunální a senátní volby 2018,...) ::.

Twitter kraje


Zpráva z kraje k volbám 2018:

hmac: : regiony:strednicechy:start
Tisková zpráva - Piráti se ve Středočeském kraji prosadili Klára Kocmanová 07.10.2018
V komunálních volbách ve Středočeském kraji Piráti bojovali o místa na radnici celkem v sedmi městech, k tomu ve třech dalších měli svoje nezávislé kandidáty. Celkem se na zastupitelstva obcí dostalo jedenáct uchazečů nominovaných za Českou pirátskou stranu.

Nejlepší výsledky měli Piráti v Brandýse nad Labem, kde v koaliční kandidátce se STANem získali celkem 21,04 %. Do zastupitelstva se dostalo celkem 5 kandidátů a z toho 2 Piráti, Patrick Zandl a Marek Řebíček. V Černošicích s počtem 11,96 % se zastupiteli stanou Martin Trešl a Mgr. Marek Jeřicha. V Benešově Piráti s podporou Strany Zelených získali 7,45 % a na zastupitelstvo se chystá Ing. Daniel Netušil za Piráty a Ing. Mgr. Radek Klempera ze Strany Zelených. V Kutné Hoře Piráti získali podporu 6,87 %, zastupitelé budou Bc. Štěpán Drtina a Mgr. Bc. Vít Šnajdr. Pirátská strana v Příbrami dostala 5,55 %, jeden mandát získal Antonín Schejbal. V Nymburce byl pro Piráty volební výsledek 4,34 %, v Kolíně 2,53 %. V nezávislých kandidátkách byli zvoleni v Jinočanech v uskupení

Sdružení Nezávislých Jinočany 2018-2022 Ing. Tomáš Zmuda a v Krnsku za Otevřené Krnsko MgA. Dominika Michailidu Poživilová. V Kmetiněvsi kandidoval za vítěznou stranu Kmetiněves náš domov Bc. Jan Lukášek, ale do zastupitelstva se neprobojoval.

V senátních volbách kandidovala v senátním obvodu č. 38 Daniela Weissová, získala 14,96 %, čímž se dostala na třetí místo a v obvodu č. 41 kandidoval Petr Chaluš s podporou 9,74 % a skončil v pořadí čtvrtý. Ani jeden z kandidátů do Senátu tak nepostoupil do druhého kola voleb.

Kontakt pro média: Antonín Schejbal - antonin.schejbal@pirati.cz +420 777 703 766

Vybraná fotka z kraje - říjen 2018

hmac: : regiony:strednicechy:start
Jak bude vypada sídliště v Brandýse okolo roku 2040? Ivan Bartoš a Patrick Zandl
https://www.facebook.com/piratibrandysboleslav/


Martin Polák 27.02.2019 20:55

Zobrazit štítek

Skrýt štítek

kraj:
Středočeský kraj
značka:
STC
území:
Středočeský kraj
typ:
KS

Na tuto stránku odkazují tyto stránky.

Krajské předsednictvo

hmac: : regiony:strednicechy:start

Předsednictvo bylo zvoleno 1.11.2018. V ideálním případě se bude svolávat krajské fórum až 1. 10. 2022.

hmac: : regiony:strednicechy:start

Kraj

Podpora sdružení

/


Chcete se zapojit? Chcete informace? Kontaktujte naší koordinátorku.

Koordinátorka kraje:
Barbora Vaicová
+420 770 113 640
barbora.vaicova@pirati.cz© Piráti, 2021. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.