• @stc_f has upload permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Archiv hlavní stránky 2018

Senátní volby - 2018

Podpoř kandidáta do senátu za Pirátskou stranu - Podpoř Petra Chalouše v senátním obvodu č. 41
Petr kandiduje ve volbách do Senátu 5.- 6. 10. 2018 ve volebním obvodě 41, část okresů Benešov, Praha.- východ a Praha - západ. Je nestraník a kandidát nominovaný za Pirátskou stranu s podporou hnutí Senátor 21.

Je mu 45 let, žije se svou ženou a čtyřmi dětmi u Benešova. Vystudoval obor pedagogika, pracoval v základní škole jako poradce pro děti, rodiče i učitele a jako koordinátor školního parlamentu. Podílel se na rozvoji aktivity eTwinning a v oblasti evropských programů pracuje dosud, nyní v programu Erasmus+ jako koordinátor Centra Euroguidance v ČR.
Jako rodič dobrovolník a aktivista je předsedou organizace Fórum Rodičů, která podporuje rodiče v jejich komunikaci se školami a celkově hlas rodičů ve vzdělávání na úrovni škol i na národní úrovni. Sám je členem školské rady a tématu školských rad se věnuje v rámci doktorského studia.
Petr Chaluš - hlas rodičů v Senátu


hmac: : regiony:strednicechy:archiv
**

Podpoř kandidátku do senátu za Pirátskou stranu - Podpoř Danielu Weissovou v senátním obvodu č. 38
Daniela kandiduje ve volbách do Senátu ve volebním obvodě 38, část okresů Mladá Boleslav a Semily. Narodila se v Jablonci nad Nisou, žije a pracuje v Turnově Původní profesí pedagožka, později knihovnice, ještě později první mluvčí svobodného Městského úřadu v Turnově. Zdravotní klaun a aktivní herečka alternativního divadla Čmukaři, členka poradního orgánu MKČR – odborné rady pro loutkářství ARTAMA, lektorka, porotkyně. Oceněná Medailí starosty města Turnova za přínos demokracii. Do Pirátské strany vstoupila v roce 2014. Její zásadní témata jsou svoboda, vzdělání, kultura. Motto: Smích je branou a úsměv dveřmi, kterými může do člověka vklouznout mnoho dobrého. Christian Morgenstern. Petr Chaluš ing. Daniela Weissová Kontakty: petrchalus@gmail.com, více info na petrchalus.cz nebo na Facebooku Petr Chaluš – hlas rodičů v Senátu. Kontakty: daniela.weissova@pirati.cz, více info na https://www.danielaweissova.cz

Komunální volby 2018

Piráti se intenzivně připravují na komunální volby po celé České republice a Středočeši v žádném ohledu nezahálejí. Primární volby jsou v plném proudu a první místa pirátských kandidátek jsou již jasná. V hlasování dostal prostor k vyjádření každý člen krajského fóra (případně místního sdružení) k volbě toho nejpovolanějšího. Mezi zvolenými kapitány jednotlivých posádek se umístila řada zajímavých osobností. Pojďme si je v následujících řádcích stručně představit.

Příbram – zde byl do čelního místa zvolen samotný předseda středočeského krajského sdružení Antonín Schejbal, který v současné době studuje na Univerzitě Karlově management sportu. Během svých středoškolských studií pobýval i tři měsíce na gymnáziu Kanti Baden ve Švýcarsku. Mimo jiné se věnuje práci dobrovolníka v lidskoprávní organizaci Amnesty International. Antonín je schopným organizátorem a v Příbrami uspořádal již celou řadu sportovních a kulturních akcí. V rámci města by chtěl zvyšovat kvalitu pořádaných kulturních a sportovních akcí, věnovat se racionální a zodpovědné modernizaci a zlepšit přístup k volnočasovým sportovním aktivitám pro širokou veřejnost.

Kolín – město na Labi potáhne do komunálních voleb Ing. arch. Vojtěch Ertl. Vojta se již nějakou dobu věnuje práci v městské komisi pro výstavbu a rozvoj města. Pro Kolín připravoval odbornou část výběrového řízení na městského architekta. Dále je spoluzakladatelem neformální platformy architektů KOarch, která pořádá kulturní akce a spolu se spolkem KRUH spoluorganizuje kolínskou část festivalu Den architektury. Pracuje jako architekt, odborný asistent a doktorand na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Rád by se věnoval strategickému a územnímu plánování a chtěl by upevnit instituty architektonických soutěží. Více informací o předním městě našeho kraje najdete na jejich stránkách - Místní sdružení Kolín

Kutná Hora – v historickém skvostu Středočeského kraje obsadil čelní pozici Bc. Štěpán Drtina. Krása jeho bydliště přímo koresponduje se zaměřením jeho studia. Štěpán studuje historii na Filozofické fakultě Univerzity Hradec Králové. Ve svých závěrečných prací se věnuje jak slavné středověké minulosti Kutné Hory, tak jejím moderním dějinám po roce 1945. Při studiu zároveň pracuje jako Koordinátor středočeského krajského sdružení Pirátů. Vzhledem k jeho předchozímu pedagogickému vzdělání se věnuje práci s mládeží a do budoucna by se chtěl hlouběji věnovat problematice vzdělávání na všech úrovních. Zároveň s tímto se zajímá o transparenci a otevřený přístup k informacím, které chce na úrovni města prosazovat.

Benešov – zde byl místním sdružením na přední místo zvolen Mgr. Daniel Netušil. Své studium absolvoval na ČVUT v oboru Řízení regionálních projektů. Momentálně pracuje jako metodik fondů EU a ekonomické spolupráce na Generálním ředitelství Národního památkového ústavu. Mimo zaměstnání je také divadelním hercem a písničkářem účinkujícím převážně na Benešovsku. O dění v Benešově se zajímá dlouhá léta a jako zastupitel by chtěl více otevřít radnici lidem, zasloužit se o větší transparentnost a více zapojit občany do dění ve městě. Stejně tak by chtěl dosáhnout soběstačnosti Benešova ve všech oblastech, které jsou zároveň uspokojovány mimo jeho hranice (kultura, volný čas, pracovní uplatnění, podnikání, vzdělávání aj.)

Nymburk – krajské fórum Středočeského kraje do pozice zdejšího leadera vyneslo bývalého předsedu krajského sdružení Petra Procházku. Na tuto pozici nedávno rezignoval, aby se mohl více věnovat práci na sestavení místní komunální kandidátky. Petr se zároveň velice těsným výsledkem nedostal v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny, kdy kandidoval ze čtvrtého místa středočeské pirátské kandidátky. Rád cestuje, zajímá se o organizaci kulturních akcí, koncertů a malých festivalů. Jako moderátor také vystupuje v internetovém rádiu Patriot. V Nymburce chce ještě více otevřít radnici města a snažit se o vyřešení místních nejpalčivějších problémů.

Brandýs nad Labem – Stará Boleslav – Piráty zde na zteč povede předseda místního sdružení Patrick Zandl. Členem Pirátské strany je od letošního jara, ale už dlouho předtím patřil mezi její podporovatele a konzultanty v oblasti elektronizace státní správy. V roce 1996 zakládal jeden z prvních zpravodajských serverů Mobil server, který později prodal společnosti MAFRA, v níž následující léta vedl část internetové divize. Dále spoluzakládal server Stream.cz a čtyři roky působil jako šéfredaktor Lupa.cz a podnikal v energetice. Dnes je vedoucím projektu vývoje bezpečného routeru Turris ve společnosti CZ.NIC. Kromě své práce je také publicista. Publikoval desítku knih o moderních technologiích. Na místní úrovni vnímá, že velká část místních problémů tkví v nedostatečném napojení na krajské a pražské instituce. Prvořadý úkol pirátské kandidátky vidí v navázání města na život kraje.

Černošice – v nejmenších z měst, kde Piráti staví kandidátku, se kormidla ujme Michal Trešl. Profesí je uměleckým kovářem. Současně si buduje svůj ateliér nedaleko černošického skateparku, který se stal důvodem jeho vstupu do komunální politiky, kdy se jako aktivista angažoval za jeho zachování. Tehdy ho oslovila místní buňka Volby pro město, ve které se nakonec stal leaderem a byl zvolen do místního zastupitelstva, kde získal mnoho zkušeností. Založit Piráty v Černošicích je myšlenka starší, ale vzhledem k tomu, že VPM byla sdružením s podobnými názory, jako mají Piráti a konzervativní křídlo nechtělo narušit historickou kontinuitu, tak tento nápad byl „oprášen“ až teď, kdy dochází k rušení buněk VPM po celé republice. Chce tak dále své zkušenosti sdílet pod Pirátskou a s Pirátskou stranou. Především se hodlá podílet na pozitivním rozvoji města, politice dobrých sousedských vztahů, transparentnosti úřadu, zlepšení komunikace s úředníky a podpoře aktivních občanů.

Podle současné politické situace by Piráti měli nastoupit výrazně na komunální politiku nejenom ve Středních Čechách, ale po celé České republice!
Kdyby měl někdo na výše představené bližší dotazy, tak každý z nich má e-mail ve tvaru: jmeno.prijmeni@pirati.cz. Pokud budete mít však nějaké dotazy směřující přímo na kraj, tak neváhejte kontaktovat přímo jednoho z krajských koordinátorů. K dispozici je Filip Dítě: filip.dite@pirati.cz, 770 113 646. Nebo Štěpán Drtina: stepan.drtina@pirati.cz, 770 113 649.

Komunální volby v Kolíně - 2018

hmac: : regiony:strednicechy:archiv
Povolební strategie - 2018
Povolební strategii naleznete Pirátů v Kolíně naleznete zde.

Anketa mezi kandidáty.

Co je, podle tebe, potřeba v Kolíně řešit radikálně jinak, než jak se k problému staví současné vedení města? Co je potřeba řešit opravdu rychle? A s čím jsi naopak spokojen a rád bys za to současnou radnici pochválil?

Martin Polák:

Zač bych chtěl radnici pochválit? Určitě nejde současné radnici upřít zásluhu, že posílila důvěru lidí v politiky. Současné vedení radnice je hodně vidět a daleko lépe komunikuje a prezentuje svoji práci veřejnosti. V minulých komunálních volbách to voliči ocenili a současné zastupitelstvo města téměř celé obléká jeden dres. Minulé komunální volby Pirátská strana vynechala a po osmi letech se opět vrací na politické kolbiště. Jako „problém“ radnice vnímám nedostatek opozice a právě naše kandidátka si dala neskromný cíl tento problém vyřešit. (úsměv) Pokud se chceme bavit o hmatatelných problémech, tak vnímám jako problém automatické veřejné záchody, konkrétně jejich stav. Ale musím přiznat, že momentálně netuším, v jakém jsou stavu, protože po předchozích trpkých zkušenostech už jejich služby nevyhledávám.
Svatopluk Boček:

Současné vedení města mohu soudit pouze jako občan. Z tohoto pohledu město funguje, řeší se dopravní infrastruktura a celý ráz města, snížila se kriminalita a za podpory města se pořádá více kulturních akcí než předtím. Komunikace s občany je prospěšná a podněty občanů se snaží radnice vyřešit. Z historického pohledu současně vím, že je potřeba kontrola. I sebelepšího člověka moc postupně ubíjí, a proto stejně jako je konkurence zdravá v podnikatelském prostředí, je stejně tak záslužná v politice. Z širokého spektra stran si dokážu představit, že pirátská strana je nejvhodnějším kandidátem na doplnění současné radnice.


Martin Kokeš:

V současné době většina zaměstnanců dojíždějících vlakem do Prahy nebo dalších větších měst využívá k lokální přepravě auta. Věřím, že větší informovanost o dostupnosti městské autobusové dopravy nebo o bezpečné přepravě na kole by mohla radikálně ulevit dopravním zácpám, problematickému parkování u nádraží, ale i snížit počet vzniklých nehod.
Jako nejzásadnější problém, který je potřeba v Kolíně vyřešit co nejrychleji, vnímám rekonstrukci ulice Pražská, protože blokuje autobusovou dopravu a znepříjemňuje pohyb chodců. Navíc firmy poblíž uzavřených ploch přicházejí o zisky. Nechci zapomenout ani na obyvatele této ulice, kteří jistě netrpělivě čekají na brzký konec rámusu ze stavby.
Zastupitelstvo města Kolína bych chtěl pochválit za systematické provádění jednotlivých stavebních úprav, u kterých bych však ocenil ještě větší průnik s názory obyvatel z daných lokalit.
© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
regiony/strednicechy/archiv.txt · Poslední úprava: 24.04.2020 20:06 autor: petr.vileta