• @Volebni stab Praha má oprávnění nahrávat
 • @ALL má oprávnění číst
 • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
 • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
 • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Praha volí piráty! To se mi líbí.

Program České pirátské strany pro volby do zastupitelstva hlavního města Prahy 2010

Ivan Bartoš Piráti brání svobodu Internetu a vaše soukromí, podporují sdílení informací, informační technologie a úplnou transparenci úřadů. Tyto cíle sleduje náš program pro senátní a komunální volby. Piráti budou prosazovat transparenci úřadů tak dlouho, dokud se o ní nepřestane jen mluvit, a začne se dělat!

—Ivan Bartoš, lídr pro komunální volby v Praze

Transparentní účet. Kdo z vás to má?

 1. Okamžitě zveřejníme všechny smlouvy, na kterých se magistrát podílí, přehledně a na Internetu.
 2. Zavedeme transparentní účet města.
 3. Připomínkovacího procesu se budou moci účastnit i občané a neziskové organizace.
 4. O zásadních otázkách musí rozhodnout referendum s posudky pro obě možnosti.

Průhledný magistrát se zase nepovedl.

Olivie Brabcová Úplnou transparenci pirátského magistrátu garantuje studentka a výtvarnice Olivie Brabcová:

Reforma financování se nejjednodušeji řeší škrty a zeštíhlováním sociálního státu. Ale úplnou průhledností úřadů a potlačením korupce by se mohlo ušetřit mnohem víc. Také z tohoto důvodu jsem členem pirátské strany.

Ostatní stahují vás. Víc než si myslíte.

Volte 21. století. To se mi líbí.

 1. Plná elektronizace úřadů a elektronický podpis bezplatně pro každého občana
 2. Rozvoj infrastruktury pro optický Internet v domácnostech v kombinaci se sousedskými sítěmi
 3. Lepší zaměstnanost a rychlejší hledání práce díky informačním technologiím
 4. Podpora zájmovým kroužkům a rekvalifikačním kursům ke zvýšení informační gramotnosti
 5. Svobodný software a svobodné datové formáty na úřadech – příležitost pro živnostníky a střední firmy
 6. Zapojení vysokých škol do vývoje svobodného software a zveřejňování našeho kulturního bohatství (česká hudba a filmy)

TOP09 Odborník na sítě

Pavel Přeučil Jasnou podporu informační společnosti garantuje Pavel Přeučil, šéfredaktor časopisu 21. STOLETÍ a kandidát České pirátské strany na senátora.

Známí se mě ptají, proč jsem kandidaturu do senátu přijal. Protože Internet je i moje moře a to, co se dnes děje kolem nás, mne nemůže nechat chladným. Především chci zdůraznit, že nekandiduji jen za svůj volební obvod – Prahu 11, ale základní právo na informace chci bránit pro všechny.

Jeden senátor musí být pirát.

Mé priority jsou jasné a nezakrývám je vzletnými slovy ani planými sliby:

 • Rychlý Internet musí být přístupný pro každého, stejně jako elektřina a voda. Internet poskytuje občanům informace a zvyšuje jejich vzdělanost.
 • S tím souvisí i svobodný přístup ke všem informacím zveřejňovaným na Internetu, jejichž kopírování nelze zakazovat.
 • Chci reformu českého školství, aby se naše univerzity dostaly na přední místa v mezinárodním srovnání a zlepšila se úroveň středních škol a učilišť.
 • S tím souvisí i podpora vědeckých a výzkumných institucí a úzké sepětí školy s praxí. Pak můžeme dosáhnout i lepšího uplatnění absolventů v zaměstnání.
 • Dnes již víme, že pro politické strany, které vládnou v koalici, znamená transparence veřejné správy vydání brožurek pro policisty a občany. Korupci nelze řešit paušálními škrty, které by dokázalo dělat s kalkulačkou v ruce i dítko školou povinné.
 • Proto bych jako senátor věnoval největší úsilí rázným krokům k naprosté transparentnosti, zejména u veřejných zakázek, které by měly být bez výjimky zveřejňovány na Internetu.

—Pavel Přeučil, kandidát na senátora pro Prahu 11

Bezplatná doprava pro všechny. To se mi líbí.

 1. Zásadně změníme dopravní podnik hlavního města Prahy tak, aby transparentně a bezpečně sloužil veřejnosti. Pražané odvádějí městu značné daně, které dopravní podnik utrácí za revizory, automaty na lístky, prodejní místa a OpenCard. Za tyto daně by měli občané dostat odpovídající služby.
 2. Zveřejníme všechny smlouvy a statistiky z dopravního podniku a prošetříme, zda by bylo výhodnější z hlediska mezinárodní prestiže Prahy, turistického ruchu, ekologie a pohodlí obyvatel zavést bezplatnou hromadnou dopravu v tarifních pásmech P a 0.
 3. Zrušíme povinnost koupit si OpenCard a pro ty, kteří si ji už koupili, zabráníme tomu, aby karta vyzařovala do éteru jejich osobní údaje a aby s nimi dopravní podnik obchodoval.
 4. Skončíme financování soukromých kapes z veřejných peněz. Investice města nebudou sloužit stavebním firmám, ale občanům.

OpenTram

Martin Brož Likvidaci nucené karty OpenCard a zavedení skutečně otevřené karty, která bude odpovídat službám 21. století, garantuje programátor a analytik Martin Brož:

Naše strana nabízí nejlepší počítačové odborníky. V době, kdy informatické oddělení radnice provází jeden skandál za druhým, přicházejí piráti s alternativu.

Naše zkušenosti s informačními technologiemi nemá žádná jiná politická strana. Informační politiku už nebude dělat bratr kamaráda mého bratra, ale ti, kdo k tomu mají kvalifikaci.

Praha není věznice. Politici nejsou dozorci.

 1. Negativní jevy ve společnosti nelze primárně řešit represí, ale prevencí a motivací.
 2. Zrušíme vyhlášky zakazující alkohol na Petříně a jinde.
 3. Nebudeme bezdomovce svážet do internačního tábora.
 4. Chceme monitorování veřejnosti pouze s jejím souhlasem a pod její kontrolou. Kamery mají opodstatnění jen na některých místech (bankomaty, zlatnictví). Jinde občany obtěžují, aniž by přispívaly k objasňování zločinů.
 5. Chceme živé město s hudebníky a výtvarníky v ulicích, ne na ulici. Místo obřích reklam podpoříme kreativitu na veřejném prostranství.

Hlásím, že je tu nějaké závadné tlačítko

Eva Markvartová Politika se dá dělat i bez buzerace občanů. Garantuje to zpěvačka Eva Markvartová:

 • Na jednu stranu si mají občané utahovat opasky a na druhou politici utrácejí za reklamu nevídaných rozměrů. Nemusíme snášet jejich aroganci, když nám pak posílají složenky za jejich vlastní dluhy.
 • Pouze dokonalá transparence zajistí, abychom nepykali za netransparentní jednání politiků snížením životní úrovně, ať už jde o zvyšování poplatků ve zdravotnictví, neplacenou nemocenskou, snižování platů státních zaměstnanců nebo porodné.
 • Skoncujeme se siláckými gesty jako vyhnání bezdomovců do internačního tábora, nové kamery, zákazy pro pouliční umělce a zákazy pití vína na Petříně. Piráti naproti tomu podporují svobodnou kulturu a dělají skutečně to, co sami hlásají (transparentní účet, přímá demokracie, informační technologie).
 • To vám garantuje jen Česká pirátská strana a to se mi líbí.

Komu dáš… svůj hlas!

Česká pirátská strana prosazuje respekt k elementárnímu právu člověka na svobodné šíření informací a striktní ochranu soukromí. Přináší novou politiku digitálního věku založenou na transparenci a informační společnosti. V posledních volbách ji podpořilo přes 42 000 voličů.

Související dokumenty

Verze k tisku

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.