• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

S podporou Pardubických pirátů usiluje o místo na kandidátce do Evropského parlamentu Jirka Jansa

Jiří Jansa se narodil v roce 1984 v Hradci Králové. Své dětství prožil v Chrudimi. Po absolvování Sportovního gymnázia v Pardubicích, vystudoval Fakultu sociálních věd na Karlově univerzitě, obor ekonomické teorie. V průběhu studia strávil rok na univerzitě ve švédském městě Umeå.
Věnoval se studiu oborů Business Administration a Ekonomické historie. Studia úspěšně zakončil v roce 2012, získal titul Mgr. a zůstal několik let pracovat v Praze. Od roku 2015 žije v Pardubicích, kde i pracuje jako pojistný matematik pro pojišťovnu ČSOB.

Jirka je od roku 2012 registrovaným příznivcem Pirátské strany. Záčatkem loňského roku (2018) se stal jejím členem a téhož roku byl zvolen předsedou Pirátské strany Pardubického kraje.
Sám říká:

„ S Pirátskou stranou sympatizuji, jelikož je to v rámci českého i světového rybníku jediná ze stran, která kromě v mnoha zemích již samozřejmých věcí jako je přímá demokracie, transparentnost a otevřenost státu pokrývá i nadčasová témata typu změny v peněžním systému, vliv robotizace na společnost, zachování necenzurovaného internetu či změny v copyright zákonech.“

Co ho vede k účasti v Eurovolbách?

„V rámci Evropského parlamentu bych chtěl působit v hospodářském výboru ECON.“

Jako absolutní prioritu vidí celoveropský boj s daňovými ráji. Z příjmů státních rozpočtů sem totiž ročně utíkají několika násobky celého EU rozpočtu. Největší daňová zátěž pak spadá na střední třídu, jejíž příjem neroste tak rychle, jak by odpovídalo růstu produktivity v ekonomice. Dále by se rád věnoval tématu regulace systému Shadow Banking a finančnímu systému obecně.

Více informací k daňovým rájům a nemovitostnímu trhu naleznete v v jeho prezentaci.

Co o Jirkovi říkají Piráti z Pardubického kraje:

„Věřím že Jirkova odbornost pojistného matematika by posílila náš evropský tým v klíčových tématech, jako je příprava společnosti na nástup robotizace a boj s daňovými úniky korporací.“Bc. Mikuláš Ferjenčík (Pirátský poslanec za Pardubický kraj)
„Jirka byl dlouholetým příznivcem Pirátů, než v loňském roce vstoupil do strany. Zajišťoval první veřejnou ledničku v Chrudimi. Pomůže s čím může, a to ještě obětavě.“Bc. Daniel Lebduška (Pirátský zastupitel v Chrudimi, Předseda Pardubického KS)
„Jirka Jansa má zkušenosti, znalosti, pirátského ducha, a i odhodláni držet Pirátský kurz v EU parlamentu.“Zdeněk Kubala (Předseda komise pro digitalizaci rady města Chrudim a zástupce vedoucího technického odboru Pirátů)
„Jirka je člověkem, za kterého mluví jeho znalosti a skutky více, než on sám. Skvěle rozumí práci, co dělá, a je vždy ochoten poradit.“Ing. Filip Vařecha (Pirátský zastupitel MO V v Pardubicích, 1. místopředseda Pardubického KS)
„Jirka by strašně rád udělal svět lepším. Jenže je dost vzdělanej a chytrej na to, aby věděl, že to není možný. I tak se o to ale snaží.“Ing. Ondřej Karas (Pirátský zastupitel v Pardubicích)
„Jirka je člověk, kterého díky jeho otevřenému a upřímnému přístupu k práci a životu vůbec, prostě chcete mít ve svém týmu. Vždy bere v potaz obě strany mince a rozhoduje se analyticky.“Nikola Štěpánková (Piráti Pardubického kraje,MS Chrudimsko)
© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.