• @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Přehrada Art Fest 2015

Z programu participativního rozpočtování byla pirátskou stranou podpořena akce Přehrada Art Fest 2015, neboli PAF 2015, který pořádala fireshow performance crew FireshowJBC a Cirko Minimo. PAF je multižánrový festival, který se věnuje hudbě, žonglování, fireshow, graffiti, své si zde najdou všechny ročníky, i ti nejmladší a to díky slackline parku a opičí dráze a workshopům pro i pro nejmenší. Festival je koncipovaný na bázi dobrovolného vstupného a je plně závislý na podpoře sponzorů, mezi největší letos patřilo statutární město Jablonec n/N a Pirátská strana.

Přes komorní koncepci se podařilo zajistit vystupování několika regionálních seskupení, od bigbeatových Street n´ Banana, elektronických Loop Station, po punkové Intensiv Care, raggae seskupení Jah Army sound systém, zlatý hřeb večera byli liberečtí Madafaka z ranku tvrdší hardcorové hudby.

PAF má krom hudební složky i důležitou složku žonglovací, která balancuje mezi sportem a uměním. Přes den proběhlo několikero workshopů, kde si návštěvníci, ať začátečníci či pokročilí, mohli otestovat a případně prohloubit své dovednosti v několika disciplínách, došlo i na základy párové akrobacie. Vydařená byl i graffiti koutek a slackline park.

Po Madafaka, se setměním, došlo na noční galashow. Diváci mohli vidět nejen místní špičkové žongléry FireshowJBC a jejich ohnivé kejkle, k vidění byli i pražští Inspyro, olomoucký žonglér s projektem Cascabel, jablonecko-liberecké duo Cirko Minimo a skupina z Brandýsa nad Labem – Tetris. Celá akce proběhla bez problémů, noční show shlédlo okolo 500 lidí. Piráti se na akci podílely přispěním 7000Kč na pódium, ozvučení a světla.

Co je to participativní rozpočtování?

Neboli PaRo je dalším aplikováním pirátských postupů na vlastním těle, tedy podobně jako transparentní účetnictví, tak i toto spolurozhodování o přerozdělování veřejných financí, které jsme převážně získali za výsledky ve volbách, jsme aplikovali do pirátských struktur. Konkrétně se v tomto případě jednalo letos již o 3. kolo PaRo, detailní specifikace mechanismu, popis a návody naleznete v odkazech na www.Pirati.cz.

Poděkování

Závěrem chceme poděkovat pořadatelům i ostatním sponzorům, kteří takovéto akce pořádají a podporují. Nejednalo se o první ročník a každým rokem je viditelný posun kvality a organizace, takže je jen otázka času, kdy se PAF rozroste natolik, aby se dostal do povědomí širší veřejnosti jak na lokální úrovni, tak i celorepublikově v žonglérském komunitě.


Související odkazy
© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.