• @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Bobovka Cup 2015


Z programu participativního rozpočtování pirátské strany (dále jen PaRo) bylo částkou 5400Kč podpořeno jedinečné cyklistické klání, jehož součástí je i afterparty po vyhlášení výsledků. Akce se konala dne 8. srpna na freeridové trati Bobovka, na Malém Špičáku u Tanvaldu. Částku organizátoři využili na pronájem pódia, světel a ozvučení na hudební program po skončení závodu.

Jak již název akce napovídá, trať byla vybudována v bývalé opuštěné bobové dráze na Malém Špičáku u Tanvaldu. Upravovat se musely žulové klopené zatáčky, koryta a skoky, v nichž závodníci jezdili až 70Km/h a překonávali překážky. Díky úsilí současných provozovatelů a pořadatelů nepotkal Bobovku stejný osud devastace a zapomnění, jako třeba Lesní koupaliště v Liberci a další. Součástí tratě je i budova, ve které je zázemí, klubovna se stolním fotbálkem a s možností občerstvení.

Tyto jedinečné závody pořádají nadšenci a dobrovolníci ze spolku DH-FR Racing Tanvald. Na jejich stránkách naleznete detaily i google mapu s trasou závodů. Součástí letošního projektu byl i online audio přenos. Ti, kteří se nemohli zúčastnit, si mohli alespoň zprostředkovaně užít skvělou atmosféru. Letošní ročník hostil rekordních 80 závodníků. Další detailní popis závodů, včetně fotografií a videí, je možno shlédnout na stránkách města Tanvald.

Naším cílem bylo podpořit akci jako celek tím, že po domluvě s organizátory byl příspěvek použit na afterparty a to konkrétně na pronájem pódia a ozvučení. Na tomto pódiu se již tradičně představila jablonecká punková kapelka Intesive Care, následována ska – rockovou sestavou 9431. Po roční pauze se na pódium postavila i domácí kapelka z Bobovky Plán B, v čele se zakladateli DH-FR racing Tanvald. Nářez punkové, ska a hardcorové muziky doplnila liberecká Jovanera a zlatým hřebíkem na závěr byl unplugged v podání Ivana Bartoše (ten s těmi dredy od Pirátů).

Další popis není nutný. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči příští rok. Obvykle je zajištěno i parádní počasí a vždy je přítomna dobrá nálada, prošpikovaná adrenalinovou omáčkou.

Co je to participativní rozpočtování České pirátské strany

PaRo je dalším aplikováním pirátských postupů na vlastním těle, tedy podobně jako transparentní účetnictví, tak i toto spolurozhodování o přerozdělování veřejných financí, které jsme převážně získali za výsledky ve volbách, jsme aplikovali do pirátských struktur. Konkrétně se v tomto případě jednalo letos již o 2. kolo PaRo, detailní specifikace mechanismu, popis a návody naleznete v odkazech na www.Pirati.cz.

Poděkování

Závěrem chceme vyjádřit obdiv nad aktivitou spolku DH-FR Racing Tanvald i jejich podporovatelům a dobrovolným pomocníkům, bez kterých by to bylo o dost těžší. Mnoho z nás nemělo ani ponětí, že je v Tanvaldě nějaká bývalá bobová dráha do doby, než skupina lidí šlápla do pedálu. Založením tohoto spolku se podařilo vybudovat něco, co má do budoucna, z našeho pohledu, velký potenciál na růst. Což je dobře nejen pro sportovce, ale i pro celé město Tanvald a okolí.


Odkazy na fotky, videa a články o Bobovka Cup 2015
© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.