• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

ADOPCE STARÉHO PUDLA

Z programu participativního rozpočtování byl pirátskou stranou podpořen náš projekt s názvem Adopce starého pudla. Šlo o přímou podporu psa z útulku http://azylpes.cz/, který vzhledem ke svému stáři a nevábnému vzhledu byl odsouzen k dožití v útulku. Zde je ročně nalezeno a udáno kolem 150ti psů. Přesto jsou zde zvířata, která jsou návštěvníky upozaďována a často je jim nedostává tolik péče, kterou by potřebovali. Proto jsme mu chtěli zpříjemnit pobyt kvalitním jídlem, návštěvami a zajištěním financí na veterinární péči. Štěstěna se však na starého a malého Eliota obrátila poměrně záhy a dřív, než jsme mu stihli přivézt nakoupené potraviny, se tento psík ocitl v novém, snad šťastném domově. Podpora proto plynule přešla na další, velmi starou a o neméně milou fenku Anetku, která přišla do útulku z množírny psů.Z devíti štěňat ona jediná zůstála v útulku, je velmi plachá a na člověka si dlouho zvyká. Proto je i fotodokumentace slabší než s jakou jsme počítali.

Finanční dar jsme rozložili do kvalitní potravy určené pro psí veterány, sady vitamínů, nového pelechu s pirátským logem, oblečkem a penězi určenými na veterinární péči. Tím byl naplněn záměr projektu (podpora zvířecího útulku se zaměžením na ty nezubořenější jedince).Celkově byla podpora, tj. 8 tis. Kč, rozdělena v poměru věcný dar ku finanční příspěvek 4552 : 3448 Kč. Věcný dar je doložen fakturami a fotografií Kromě finanční a materiální podpory jsme však ještě utvořili jakousi výjezdní skupinu, připravenou pomoci jak jen to půjde. Ať už to bude oprava kotců, nebo zakopávání elektrických kabelů. V útulku, který spravuje a provozuje paní Vojáčková a skromý personál je mnoho práce.

Co je to participativní rozpočtování?

Neboli PaRo je dalším aplikováním pirátských postupů na vlastním těle, tedy podobně jako transparentní účetnictví, tak i toto spolurozhodování o přerozdělování veřejných financí, které jsme převážně získali za výsledky ve volbách, jsme aplikovali do pirátských struktur. Konkrétně se v tomto případě jednalo letos již o 3. kolo PaRo, detailní specifikace mechanismu, popis a návody naleznete v odkazech na pirati.cz

Poděkování

Rádi bychom poděkovali paní Vojáčkové její rodině a personálu, kteří všechen svůj volný čas tráví pomocí opuštěným zvířatům. Pirátské straně, která nám díky vypsání PaRo pomohla sehnat finanční prostředky na pomoc útulku a potom všem členům KS Liberecký kraj, kteří si udělali a do budoucna udělají čas na venčení a výpomoc v útulku.

odkazy https://www.facebook.com/piratijablonec/?fref=photo http://azylpes.cz/

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.