• @cen_koord has edit permissions
  • @cen_po has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Pirátský elearning

Videonávod: Jak na pirátský Moodle

Pirátský Moodle – jak na něj a co všechno umí?

Těšíme se na všechny účastníky!!

🎓 Time management aneb neřešme čas, řešme produktivitu 9.3. 11:00

Co vám krade čas a co s tím? Využijte zajímavé a hlavně funkční tipy! Zlepšete plánování svých cílů a dosahujte jich tak snadněji a lépe. Zjistěte, jak být jednoduše produktivnější a spokojenější - nejen v práci. Poznejte techniky, jak se plně soustředit a dělejte věci naplno.

Podrobnosti o zmíněných seminářích najdeš vždy pod odkazy v Moodle nebo ve vláknu na FÓRU. Taky je fajn sledovat náš celostátní KALENDÁŘ

Studijní materiály

Rádi bychom Ti nabídli přehled všech studijních materiálů, které máme k dispozici:

Mediální komunikace

22.2. 19:00

Potřebujete spíchnout banner na sociální sítě nebo upravit fotku, ale váš grafik nemá čas? Nebo hůř - žádného grafika nemáte? Nevadí! Naučte se pracovat v grafickém programu Canva a vytvářejte originální design dle svých potřeb. Naše online školení pro začátečníky vás Canvou provede krok za krokem. Poznáte možnosti programu, naučíte se jej ovládat a zkusíte si vytvořit vlastní návrh. O čem ještě bude řeč? Kde najít kvalitní obrázky zdarma? Jak rychle a jednoduše upravit fotky? Proč si dát pozor na autorská práva? Pár dalších grafických vychytávek… Školením vás provede markeťačka a koordinátorka KS MSK Hanka Pavlíčková.

  • Třídílná série Jak na volební kampaň: Jak postavit plán kampaně a jak ji správně provést.

Jak na volební kampaň I: Analýza pro kampaň

Jak na volební kampaň II: Plán a realizace kampaně

Jak na volební kampaň III: Psychologie voleb + sharing

Pojďme si společně popovídat a názorně ukázat, co nás v následujících měsících čeká. A pojďme se i naučit jak komunikovat dezinformace a hoaxy o Piratech nejen na sitich, ale i v reálném světě.

Webinář vede tým odpovídačů MO. Jak se vypořádat s nenávistí, trolly, jak se nenechat vyvést z rovnováhy a jak správně odpovědět? Jak správně postupovat, když narazíme na hoax, či zprávu u které si nejsme jisti její pravdivostí?

Také se často setkáváte s termíny “fake news”, “dezinformace” a “hoaxy”? Rádi byste si udělali jasno o tom, kde všude se s nimi můžete setkat? Jak se jich vyvarovat a nepodlehnout tak manipulaci? Nejen o těchto tématech si budeme společně povídat a vše si ukážeme na reálných příkladech.

Webinář vedou pirátští PR & social media manažeři Tomáš Vovsík a Martin Štěrba.

Aby naše texty byly jasné a srozumitelné. Aby působily soudržně. Aby postupovaly v přirozené souslednosti. A aby byly jen tak dlouhé, jak je potřeba (úsporné). Tedy, aby naše texty byly pro každého co nejsnáze čitelné i čtivé. Účastníci workshopu získají základní návod, jak se v písemném styku vyjadřovat přístupně, tj. maximálně srozumitelně. Lektoruje JUDr. Jakub Šváb.

S blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny a také se stoupajícími preferencemi, se čím dál častěji stáváme oběťmi hoaxů, trollů a dalších nekalých živlů okupujících virtuální prostor, a to ať už jako strana nebo jako jednotliví lidé. Webinářem NÁS provedou Ivan Bartoš, Olga Richterová, Ivana Hlušičková (zástupkyně vedoucího týmu odpovídačů) a Ondřej Tůma (člen týmu odpovídačů), jejichž likvidování nenávistných komentářů je už pár let denní chleba.

Soft skills

Míša vám poví o tom, kdo podle ní přináší regeneratvní a životodárná řešení na bolesti současného světa. Příjde Pirátky a Piráty pozvat, ať začnou vyprávět aktivně nový příběh i oni. Čím víc nás ho bude vyprávět, tím dříve mu většina spoluobčanů uvěří

V přednášce Tě provedeme vším, co bys měl/a vědět o osobním rozvoji a marketingu. Dozvíš se, jak spolu tyto dvě disciplíny souvisí a získáš nástroje k jejich využití v praxi. Budeme se bavit o tom, jak být lepší a umět to prodat. :-)

Témata workshopu: Vyjednávání, Dynamika koaliční spolupráce, Jak být dobrým koaličním partnerem a jak vydržet takového, který není :-) Speakeři: Jiří Hoskovec, vedoucí poradců pražského primátora. Člen MO, zastupitel na Praze 6, Olga Richterová, pirátská poslankyně, členka vyjednávacího týmu pro koalici se STAN, Zdeněk Hřib, primátor Hl. m. Prahy

Obsah tréninku: Produktivní dohody a pravidla, Zdravé vztahy s kolegy a jejich vliv na produktivitu, Řízení vlastní energie (motivace, vyrušování, prokrastinace, flow), Efektivní organizace práce (inboxy, prioritizace, mistrovský to-do list a plánování kalendáře), Feedback jako generátor energie, Systematické rozšiřování komfortní zóny

Pohledem organizačního psychologa se podíváme na to, jak fungují složitější organizace a co určuje jejich úspěch či neúspěch. Dotkneme se následujících otázek: Co je rolí různých úrovní v organizaci? Jaké lidi kde potřebujeme, aby byli schopni dělat dobrá rozhodnutí? Kde nechat volnost pro sebeřízení a kde je třeba jednoznačný proces. Jak spolu souvisí strategie a firemní kultura?

Pirátské systémy Na této sekci makáme, a postupně přibývají další návody.

Chtěli byste realizovat nějaký projekt v rámci Vašeho MS a nemáte na něj dostatek financí? Fundraising může být důležitým nástrojem pro financování provozu místního sdružení, nabízí další možnosti pro volební kampaň nebo financování jednorázových projektů. Můžeme Vám jednoduše založit projekt na našem webu, poradit Vám a pomoc s jeho propagací a následnou emailovou komunikací a péči o dárce.

Resorty

Zahraniční

Přednášel bývalý generální konzul v Moskvě Vladimír Votápek. Základními okruhy přednášky jsou: Rusko jako dohánějící mocnost, Opakované selhávání ruských elit, nízká konkurenceschopnost současného politicko - hospodářského modelu v RF, Absence opozice a potlačení lidských práv jako zdroj rizik pro Západ

Záznam z panelové diskuze před inaugurací Joe Bidena. Naši skvělí hosté zasadili současné dění ve Spojených státech do celosvětového a historického kontextu, shrnuli a popsali aktuální situaci a mluvili o možných vývojových scénářích a jejich rizicích.

Finanční

Diskusní workshop s krátkou přednáškou na téma obecních a krajských rozpočtů. Bude prostor pro diskusi o těchto tématech: Rozpočet obce vs. kraje, Na co si dát z pozice zastupitele pozor?, Rozpočtový výhled, Zhodnocování financí (pozor na nabídky), Piráti a finance v obcích a krajích (Jak fungovat, co prosazovat?), Participativní rozpočet, Rozklikávací rozpočet Přednášku a diskusi povedou:Josef Soumar, předseda finančního výboru, zastupitel Písku, zastupitel Jihočeského kraje a Tomáš Posekaný, finanční analytik a zastupitel města Písku

Životní prostředí

Sociální a zdravotní

Záznam z panelové Rodina, pracovní trh a daně s hosty: Olga Richterová, Filip Pertold (ekonom IDEA Cerge) a Tomáš Kopečný (analytik poslaneckého klubu Pirátů)

Na tomto setkání k sociální politice na komunální úrovni získáte celkový přehled, co může město / samospráva dělat v sociální oblasti. Nikoli z pohledu zákonů, ale spíš politické praxe. Na co se soustředit, co většinou veřejnost skutečně ocení, a kde jsou příklady dobré praxe k okopírování. Pokud se podaří, doplní povídání Olgy i další lidé s praktickou zkušeností. Cílem je seznámit nás s praxí dnešních obcí bez lakování na růžovo, ale taky bez zbytečného zoufání si: spousta věcí se již daří, a můžeme přispět k pokrokům často i pouhou informovaností a podporou již existujících nápadů a projektů. Webinářem nás provede Olga Richterová.

Školství

Diskuze poskytla pestrou paletu postojů a argumentů, přiblíží inovativní a alternativní metody a odpoví na otazníky. Cílem je poskytnout podklady pro tvorbu postojů, široký obraz z více perspektiv. Probereme s odborníky trendy, směřování, příklady dobré a špatné praxe, a dotkneme se vize 2025 a dál.

trápí vás neutěšený stav školního stravování ve vaší obci? Chcete, aby školy ve vašem regionu vařily lépe, zdravěji, moderněji? Zajímá vás, jak zlepšit české školní jídelny? Přijměte pozvání na konferenci Jak zlepšit české školní jídelny, na které se budete moct seznámit s nejpalčivějšími problémy českého školního stravování a společně s odborníky pak nalézat jejich řešení. Konference je uspořádána speciálně pro vás, pirátské zastupitele a zastupitelky, a konferenční hosté své příspěvky připravili právě tak, abyste si z nich odnesli co nejvíce přímo pro praxi. Chcete udělat ve své obci, ve svém regionu či kraji něco pro zlepšení školních jídelen a zdraví nejen dětí, ale celé populace? Pak by vám tato konference neměla utéct. Konference představí i konkrétní programy, které můžete iniciovat na vašem úřadě, ve vaší škole.

Různé

  • Genealogickké přednášky:

Workshop Kurz hledání předků

Workshop Staré mapy: Jak se v nich vyznat?

Workshop Šel vojáček po silnici

Vše co jste o politice chtěli vědět, ale báli jste se zeptat. Přednáška je velmi vhodná pro všechny, kteří se jakkoliv účastní nebo chtějí účastnit veřejného života. Přednáší Honza Novák. V České pirátské straně je členem Kontrolní komise, založil MS Českobudějovického jehož je místopředsedou. Honza vystudoval politologii a historii a má magisterský titul z politologie. Politoligie je jeho koníčkem a rád o ní přednáší.

  • Zajímavé přednášky:

Tomáš Hajzler: Dobrý život ve stínu konzumní společnosti II Firma jako základní stavební prvek našeho ekonomického i společenského systému… Místo, kde trávíme většinu našich bdělých životů, entita, která přes veřejné mínění a lobbing ovlivňuje do velké míry i to, jak je nastavena naše legislativa. Kde se firma vzala, jak funguje a jaká bude její budoucnost?

Tým návykového chování: Debata s peery Debata o propojení adiktologických služeb a osob, které si samy závislostí prošly. Proč a jak předávají svou zkušenost a komu jak tím mohou pomoci? Moderovaná diskuze se zajímavými hosty.

Beseda s Tomášem Hajzlerem Přednáška o tom, jak funguje dnešní svět a jak si v něm najít své místo. Co je to „dobrý život”, tj. život bez vyplazeného jazyka a bez dnes tolik typického „vydělávání na život“, kdy se volný čas nezřídka smrskává na víkendy, dovolené a státní svátky?

Jak správně napsat profesní životopis? V našem webináři vám poradíme, jak životopis sestavit, aby zaujal personalisty, nasdílíme s vámi užitečné rady a na příkladech z praxe vám ukážeme, jakých chyb se vyvarovat.

Jak se připravit na pracovní pohovor V našem webináři poradíme, jak na ně co nejlépe odpovědět a na příkladech z praxe vám ukážeme, jakých chyb se vyvarovat. Také s vámi nasdílíme rady, jak si připravit otázky, které položíte HR vy, abyste získali relevantní informace o práci, o kterou se ucházíte.

Webinář NNO Sociální oblast - Ohrožené děti a mládež, osoby se sociálně patologickými jevy a menšiny Jak zatočil Covid-19 s mnohými neziskovými organizacemi? Co jim pomáhá a co naopak nefunguje? Našly na současné situaci něco pozitivního? Proč potřebuje společnost tyto organizace a čemu se věnují?

NNO Sociální oblast - raná péče, senioři, osoby s postižením a paliativní péče Jak zatočil Covid-19 s mnohými neziskovými organizacemi? Co jim pomáhá a co naopak nefunguje? Našly na současné situaci něco pozitivního? Proč potřebuje společnost tyto organizace a čemu se věnují?

Očkování proti COVID-19 - fakta a mýty Lidsky s lékařem, který se podílí na očkování proti Covidu v Jihomoravském kraji. Přijďte si poslechnout krátkou přednášku, která se pokusí vysvětlit, jak očkování funguje, a rozptýlit nejasnosti, které kolem něj panují. Host: MUDr. Roman Stebel Ph.D. z kliniky infekčních chorob LF MU a FN Brno

Přednáška na téma Práva pacientů Přednáška na téma Práva pacientů s JUDr. Ondřejem Dostálem, právníkem, který se specializuje na zdravotnickou problematiku. Ondřej je také členem našeho rezortního týmu zdravotnictví.

Konopí léčí O konopí a jeho léčebným účelech, léčebné technické konopí, legislativa, možnosti využití, úhrady pojišťovnou, a odrůdy. Na to a další souvislosti se podíváme s Vojtěchem Karbanem, Tomášem Vymazalem a Olgou Richterovou.

Člověk se bojí neznáma, poznané přestává děsit Moc zajímavá přednáška Martina Kákony o epidemii: O virech, způsobu jejich přenosu a o tom, jak funguje virová epidemie po biologicko - fyzikální stránce.

Škola doma - inspirace a informace pro rodiče Zveme Vás na inspirativní a informativní setkání pro všechny rodiče, kteří mají děti doma.

Poslanecká sněmovna je ostře sledovaná instituce, ale rozšířené představy o jejím vnitřním fungování se v mnoha ohledech rozcházejí s realitou. Dovede být nesmírně frustrující i nesmírně vzrušující, jsou v ní zároveň přítomny vznešené ideály, nepružné procesy i nezměrné osobní ambice. Pokud chcete získat základní přehled o tom, jak sněmovna funguje, čím vším se zabývá a co obnáší v ní působit, jste vítáni!

Záznam z přednášky: Od července do prosince 2021 bude ČR předsedat Radě EU a pro novou vládu to bude jeden z prvních velkých projektů. Na tomto webináři chceme představit jaké povinnosti a rizika se s předsednictvím pojí a zároveň jaké jsou příležitosti pro Piráty+STAN. Hosté: Aleš Pecka, Zuzana Picková. Uvádí František Kopřiva

Žiješ v oblasti, kde není žádné pirátské MSko a spolu s kolegy uvažuješ o jeho založení? Na online semináři zazní odpovědi na tyto i další otázky:Přemýšlíte, jakou zvolit strategii, jak nastavit spolupráci a čeho se vyvarovat?Co všechno můžeme dělat bez MS? K čemu je vlastně MS dobré? Jak MS postupně vybudovat? Jaké jsou potřebné kompetence členů?

  • Cestovatelské přednášky:

Kuba

Srí Lanka

Transsibiřská magistrála: z Moskvy přes Bajkal do Vladivostoku Jaké to je, přejet Asii z jednoho konce na druhý vlakem? Nechte si v rámci naší cestovatelské přednášky povyprávět o svérázu ruských železnic, malebném Bajkalu, sibiřském buddhismu či stopách československých legionářů ve Vladivostoku.

Faerské ostrovy

Island!

Cookovy ostrovy

Příbramský Pirát na misi v Tanzánii O naší pomoci v Africe a dozvíte mimo jiné i odpovědi na otázky: Vyplatí se vůbec poskytovat rozvojová pomoc? Jde v Africe pomáhat na vlastní pěst? Upalují Tanzánci čarodějnice, jako Evropané ve středověku? 4) Kdo je nejslavnější Čech v Africe?

PAŠERÁCKOU STEZKOU Tři tisíce kilometrů starou pašeráckou stezkou z Maroka do Gambie. Jízda VW T4 přes pestré Maroko, okupovanou Západní Saharu, dramatickou Mauretánii, dynamický Senegal až do Gambie. Desítky vojenských checkpointů, jízda na korbě nákladního vlaku do dolů na železnou rudu v Mauretánii nebo průjezd největším minovým polem na světě na hranicích Západní Sahary. Spousta srandy na dlouhé cestě. :-)

Severní Indie Zveme vás do země neuvěřitelných kontrastů. Expedice Šrínagar vás zavede do severní části Indie - konkrétně do státu Jamu a Kašmír. Začneme v subtropickém pásu nížin a stoupat budeme až do výšky 4500 m v západní části Himálají. S Filipem Sequensem si popovídáme o zdejší přírodě, památkách, lidech i místní kultuře.

SAKO alias zastupitelský inkubátor

* - Komunitní plánování na obci II* Na minulém webináři jsme si řekli, co to je komunitní plánování v sociálních službách a jaký je jeho smysl: A tentokrát navážeme: -Zjišťování potřeb: Jak postupovat? Z čeho všeho se dají vytáhnout informace, když jsme v analytické fázi? Podrobnosti procesu: Jak to celé udělat tak, aby to mělo smysl? Zaměření na praxi Seminářem nás opět provedl Pavel Štěpánek.

Videocast o tom, jaké je to být starostou malé obce. Jan Lička (krajský zastupitel za Piráty) moderuje, Pavel Bartík (nezávislý starosta za obec Soběhrdy) vypráví.

Audit ve veřejné správě. Ukotvení interního auditu na radnici Možnosti a realizace auditu piráta na radnici Webinářem nás provedl Jaroslav Vlk je členem dozorčí rady společnosti Pražská plynárenská distribuce a.s.

Význam projektového řízení, co je a co není projekt, atributy a strategie projektu, cíl vs. přínos projektu, stanovení S.M.A.R.T. cíle projektu, trojimperativ a změnové řízení, životní cyklus projektu a jeho jednotlivé fáze.

Pět základních pravidel, které mohou pomoci městskému urbanismu a tím zvýšit kvalitu života obyvatel. 1. město krátkých vzdáleností 2. modrozelená infrastruktura 3. jak předejít přehřívání měst 4. dobrá praxe s developery 5. napojení na okolní krajinu

Jak má samospráva digitalizovat, co dělat, když jsem zastupitel a chci pomoci své obci v digitalizaci, kde jsou hranice legislativy, kde můžeme řešit věci digitálně a kde musím opravdu přijít na úřad? e-Government Vám vysvětlí, jak to s digitalizací je a co přináší nové legislativní změny.

Na tento čtyřdílní kurz na míru od ogranizace OŽIVENÍ jsme moc pyšní. Věříme v ohromný přínos. Zde je jeho čtvrtý díl.

  • Rozhodovací procesy - jednací řády, střet zájmů Veřejné zakázky - všetci ne/kradnú?!“

Na tento čtyřdílní kurz na míru od ogranizace OŽIVENÍ jsme moc pyšní. Věříme v ohromný přínos. Zde je jeho třetí díl.

Věděli jste, že „Jistě, pane ministře“ vychází z reálných situací? To by člověk nevymyslel. Nejsilnější opozicí vašich záměrů často nebudou politici, ale právě úředníci. Na rozdíl od vás mají totiž léta zkušeností a velkou informační výhodu. Jaké taktiky využívají úředníci k tomu, aby zhatili záměry politiků? Jak tyto taktiky rozpoznat a jak jim čelit?

Co je KP a v čem jsou jeho přínosy? Jak začít a rozvíjet ho v čase? Jaké jsou nástroje KP? Zkušenosti z praxe.

Přijď navštívit virtuální obec Pirátín, kde se daří přecházet z odpadového hospodářství na oběhové. Webinář nejen pro ty, kterým se může přihodit, že jim na radnici spadne do klína životní prostředí.

Webinář o transparenci pro nové a stávající zastupitele o výběrových řízeních. Více info po kliknutí na odkaz.

V ČR je cca 6 250 samostatných obcí, od malých vesniček po velká města. Taková míra samosprávných institucí samosprávy je v Evropě výjimečná. RT místní rozvoj zve k diskuzi..

Cílem tohoto semináře je přiblížit, co Tě čeká v případě, že Ti po zvolení zastupitelem spadne do klína oblast zdravotnictví. Na co se připravit? Dozvíš se příklady dobré praxe, příklady špatné praxe, různé rady a sdílení zkušeností. Samozřejmě s prostorem pro dotazy. Michal Kočí, radní Na Praze 10 pro oblast sociální a zdravotnictví, se s námi podělí o jeho zkušenosti z oblasti zdravotnictví za poslední dva roky. Pavel Hais, radní města Sušice a jednatel Sušické nemocnice s.r.o., přidá manažerský pohled z pozice řízení nemocnice.

Témata, hosté: Jiří Brůžek: Vize, role politických nominantů, Viktor Máhrik: Proč městské společnosti? Typy společností, typy rolí které jsou obsazovány, Sylvie Kloboučková: Korupce v městských společnostech, Jaroslav Vlk: Představenstvo, Jindřich Lechovský: Dozorčí rada

Představujeme první webinář, ze pětidílné série „Bezpečnost v komunále“. Tento pětidílný kurz má za cíl účastníkům poskytnout co nejvíc informací o tématu bezpečnosti na obecní a městské úrovni. Doporučujeme jej všem zájemcům o účast v komunální politice a zejména všem, kteří mají ambice vedoucí pozice kandidátek. Otázka bezpečnosti se týká každého komunálního politika.

Druhý webinář, ze pětidílné série „Bezpečnost v komunále“. Tentokrát na téma: Obecní policie, složky IZS (Policie ČR, Hasičská záchranná služba, Zdravotní záchranná služba, sbory dobrovolných hasičů)

Krizové řízení na úrovni větších obcí, měst a krajů, problematika prevence návykového chování ve větších obcích (regulace hazardu, protialkoholní vyhlášky, ..), příklady z praxe řadových zastupitelů.

Probereme např. tato témata: řízení MP, spolupráce MP se (sousedními) obcemi, činnost MP v rámci krizového řízení, povinnosti a pravomoci strážníků, financování MP/rozpočet + obecná praxe, vzdělávání a přezkušování strážníků a čekatelů.. Lektor: Patrik Šebesta, právník města Úvaly, doktorand na Policejní akademii v Praze.

Primátor hl.m. Prahy Zdeněk Hřib a starosta Prahy 12 Jan Adamec nám popisují krizové plánování, řízení komunikace na úrovni města a kraje. Pravomoci a povinnosti jednotlivých orgánů v krizových stavech a finanční aspekty krizových opatření.

Pirátské začátky * Do této kategorie odkazujeme všechny zájemce o připojení se k Pirátům a nové členy: Pirátské začátky

Výzva

Napadá Tě nějaké zajimavé téma, o kterém by jsi se rád/a dozvěděl/a víc? Máš možnost a chuť přispět zajímavou přednáškou?

Jakékoliv nápady a dotazy k e-learningu směřujte na: linda.kasparkova@pirati.cz

© Piráti, 2024. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
po/elearning.txt · Poslední úprava: 21.09.2022 08:22 autor: linkasp_gmail.com