• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Newsletter prosinec int

Interní a přesto veřejná verze

Pirátky a Piráti, hektický konec roku je za námi a přinášíme vám malé ohlédnutí za posledními událostmi na našem moři. Blížící se bouřlivé období signalizoval článek na Pirátských novinách Válka o podobu Internetu začala, který se s mírnou nadsázkou a odstupem času jeví jako vizionářský. 3. světová válka

WikiLeaks

WikileaksPiráti brali od začátku server Wikileaks s jistou opatrností, danou zejména nejasným pozadím a financováním organizace. Ovšem když se ocitl pod útokem nejen kybernetickým, šlo o flagrantní porušení svobody slova, která je základním pilířem našeho programu. Byl to impuls k dosud bezprecedentní mezinárodní spolupráci Pirátských stran celého světa, které se postaraly o faktickou nezničitelnost Wikileaks. Česká pirátská strana byla jedna z prvních, která spustila fyzický mirror. Zde je naše oficiální zpráva o tom.

PirateLeaks

pirateleaksProtože WikiLeaks přináší velmi málo informací z českého prostředí, rozhodli jsme se založit jeho českou modifikaci - PirateLeaks, jejíž spuštění se stalo událostí s největším mediálním ohlasem v historii Pirátské strany. Že porod proběhl opravdu spektakulárně, si můžete přečíst v obrázkové reportáži PN.

Mediální zásah byl tak velký, že je nemožné to sem vše linkovat. Namátkově: idnes, Lupa i ruská TV Вести. Úplnější přehled najdete na našem webu.

Pirátská strana se touto akcí dostala do podvědomí i lidem, kteří o ní do té doby nic nevěděli. Pokud znáte někoho, kdo by měl přístup k zajímavým informacím, ale bojí se, už víte, kam ho nasměrovat.

PirateCon

PirateconPřípravy velkého svátku Pirátů jsou v plném proudu. Ústečáci zajistili možnost ubytování na VŠ kolejích v ceně 217,- Kč/noc. K zajištění ubytování potřebují od vás vyplnit ubytovací lístek VŠ koleje UJEP, který najdete zde. Požadované údaje (příjmení, jméno, ČOP, datum narození, adresa, od kdy - do kdy) vložte prosím do formuláře ubytovacího lístku a zašlete ho nejpozději do 19.1. 2011 na adresu mailto:cpsustinadlabem@gmail.com. Pokud byste věděli o někom, kdo by byl ochoten přispět (firma, vydavatel…), nasměrujte je na informace pro sponzory

Páteční večer PirateConu se zároveň uskuteční otevřené zasedání republikového výboru, což již oficiálně vyhlásil předseda strany. Začátek v 19 hodin, prostor Mumie.

V této souvislosti je zajímavá zpráva, že zakladatel první Pirátské strany Rick Falkvinge odstoupil z jejího čela a chce se věnovat zahraniční spolupráci. Zkusíme ho pozvat do Ústí, aby obohatil náš skvělý program :-)

OSA

antiosa Kvůli přelomovému rozhodnutí Evropského soudního dvora jsme se rozhodli zjistit, jaké kroky vůči OSA můžeme podniknout. Protože bylo dost zásadní zaručit, aby OSA nezjistila, co chystáme, a nemohla si sama připravovat právní argumenty a mediální kroky, pracovali jsme v užším kruhu než obvykle. Po zvážení několika nabídek právních kanceláří byla vybrána lawyer.cz, která provedla právní analýzu rozsudku.

Výsledkem je, že zpětné vymáhání poplatků bohužel nemá u soudu naději, ale na základě této analýzy chystáme další kroky, které OSA budou bolet.

V současnosti také vzniká web antiosa.cz (doména je s majitelem domluvená). Kampaň proti OSA bude jedním z našich významných počinů v roce 2011.

Změny na fóru

Byly realizovány změny, projednané na listopadovém RV, kompletní info ve svodce administrativního odboru, týkaly se zejména moderace a zpřehlednění fóra. Archivy byly sloučeny do jednoho, který je volně přístupný, ale nezobrazuje se v základním nastavení. Pro přístup do archivu se stačí přidat v uživatelském panelu do skupiny Archiv. Příspěvky z celostátního fóra (mimo jednání) roztříděny do skupin, kam patří, hlavně do republikového předsednictva.

Moderovat fórum je jedna z nejnevděčnějších činností na světě. Kdo má zájem, aby ho nenáviděla celá strana, může se přihlásit jako moderátor. Samozřejmě moderátor, který by nemoderoval, by byl k ničemu. Není, divu, že tento systém mnoha lidem nevyhovuje. Probírá se to zejména v nekonečném vláknu. Osobně si myslím, že někteří z vás právě kvůli takovým vláknům fórum moc nenavštěvujete, takže si pro žádoucí návrat raději zvolte jiné.

Jako člen administrativního odboru mohu slíbit, že se snažíme komunikaci průběžně všem Pirátům usnadňovat a zefektivňovat a neustále hledáme kompromisy, vedoucí k cíli. Nejnovější formou je zavedení Podpalubí (vstup na vlastní nebezpečí :!:).

Stručně k dalšímu

Hledáme pomocníky pro tyto úkoly:

  • Pirátská internacionála (2 lidi)
  • Tiskové zprávy, stanoviska
  • Střih a tvorba videoklipů (Gott, nábor pirátů…)
  • Pirátské noviny

Apeluji na všechny zájemce: Nenechte se odbýt! Vedoucí projektů jsou občas natolik zavaleni prací, že se může stát, že na vaši první nabídku nezareagují. To je ta pravá chvíle se připomenout a ukázat opravdový zájem. Odměnou vám bude účast na opravdu zajímavé a smysluplné práci. Můžete se přihlásit třeba celé skupiny, například místní sdružení. Neváhejte!

Na fóru je kompletní seznam aktuálních úkolů

Nepropásněte na PN

  • Pokud chcete straně pomoci finančně, osvěžte si vědomosti návodem Jak financovat politickou stranu
  • Pirátka Amelia Andersdotter, kterou znáte z Evropského parlamentu i z jejích návštěv u nás, hezky shrnula události v copyleftu.
  • Polemika O pirátskou identitu se stala nejkomentovanějším článkem posledního měsíce.

Přestěhování serverů

Jirka Kadeřávek a jeho lidé přestěhovali hlavní Pirátský server na komerční serverhosting virtualmaster.cz. Stěhování serveru se neobešlo bez určitých turbulencí, systém si nějakou dobu zvykal na nový hardware a pomalu si „sedá“. K tomu se přidala i dočasná nefunkčnost Pirátské sítě, která bude zprovozněna se všemi daty na všech původních adresách.

PF 2011

PF2011

Šťastnou plavbu po celý dlouhý rok přejí Piráti sobě navzájem! :-)

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.