• @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • @pir_cen_kan-all has delete permissions
  • @cen_wiki has edit permissions

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Následující verze
Předchozí verze
mo:news:4_2010 [09.11.2010 14:13]
Roman Kucera vytvořeno
mo:news:4_2010 [03.12.2010 22:45] (aktuální)
mikulas ferjencik
Řádek 1: Řádek 1:
-====== Newsletter ​prosinec ​2010 ======+====== Newsletter ​listopad ​2010 int====== 
 +//Interní, avšak i přesto veřejná verze.//
  
-Volby se konají v pátek 28. v sobotu 29května 2010+Milé Pirátky ​Piráti, po delší odmlce způsobené nedostatkem lidských zdrojů je zde opět newsletterBude poněkud monotematický,​ protože zásadní prostor bude věnován podzimnímu zasedání republikového výboru pirátské strany. Ostatní zmíním jen letmo.
  
-Naši [[http://www.youtube.com/ceskapiratskastrana|kampaň]] neplatí mediální korporace. Sháníme všechny piráty; současné politiky pohřběte do hřbitovní urny a tu volební nechte Pirátům. [[mo:​docs:​pet_pro_piraty|Piráti potřebují tvoji pomoc!]]+{{http://www.piratskasit.cz/action/​tidypics/​download?​file_guid=290906.jpg?​400|Klíč k pirátské značce}}
  
-===== Média ​=====+===== Republikový výbor 27.11.2010 ​===== 
 +==== Slovo uvozovací ==== 
 +Pokud navštěvujete pravidelně naše internetové fórum, jistě mi dáte za pravdu. Některým členkám a členům připadá naše forum poněkud komplikované,​ a když už se v něm trochu zorientují,​ narazí na názorové výměny, které jsou někdy velmi ostré, jindy zas nekonečné a nikam nevedoucí. Jistě budeme hledat způsoby, jak fórum vylepšovat,​ avšak do značné míry je to dáno principem. Internetová komunikace má své limity a nikdy nenahradí osobní setkání.
  
-==== Ivan Bartoš v Událostech komentářích ==== +{{ http://​www.piratskasit.cz/​action/​tidypics/​download?​file_guid=290537.jpg?​500|Zasedání by bylo vhodné napříště nazývat ležením :-)}}
-Ivan Bartoš se [[http://​www.youtube.com/​watch?​v=8Wv88E0JDGQ|utkal]] s Vojtěchem Filipem, kde kritizoval, že politické strany dosud neudělaly nic pro svobodu Internetu. Místo toho přijaly zákon, který zavádí [[http://​www.piratskasit.cz/​action/​tidypics/​download?​file_guid=11787|státní dohled]] nad streamingem na Internetu. Vojtěch Filip tuto výtku uznal -- takže vše zůstává při starém a politické strany sice zkopírovaly náš program, ale bojí se ho spustit.+
  
 +Naštěstí republikový výbor takovým setkáním byl, a to dokonce setkáním otevřeným,​ takže se jej mohl účastnit kterýkoliv pirát. A kdo tak učinil, nelitoval. Diskuse se vedla v konstruktivní atmosféře,​ zcela odlišné, než by se dalo odhadnout z někdy trochu dusného fóra. Věci se hýbaly kupředu a udělalo se opravdu hodně práce. Prostředí atelieru Alf se dost vymykalo zažitým představám o klasických "​zasedáních"​. Povětšinou se leželo, ostatně vleže je mozek lépe prokrven, a proto lépe myslí. Píšu o tom proto, abych se pokusil aspoň nepatrný kousek té energie zprostředkovat všem, kteří tam nebyli.
  
-==== Krásná pirátka dobyla svět ====+Nechci tím nikoho nabádat, aby nesledoval fórum. Jen k němu přistupujte tak, že nic není tak horké, jak by se mohlo zdát. Ostré debaty k politice patří a jsou dobrým tréninkem v debatách se skutečnými nepřáteli. Nyní již přejděme k věci.
  
-[[http://​aktualne.centrum.cz/​zpravy/​krimi/​clanek.phtml?​id=580658|Olivie Brabcová]],​ členka pražských pirátů, vzbudila obrovský ohlas u [[http://​www.lidovky.cz/​naha-piratka-chce-do-snemovny-djk-/​ln_noviny.asp?​c=A100520_000112_ln_noviny_sko|českých]] i [[http://​derstandard.at/​1271377097866/​Tschechische-Piratenpartei-wirbt-auch-mit-Nacktfotos-um-Stimmen|zahraničních]] médií. Další kandidátky za Českou pirátskou stranu se nenechaly zahanbit a ukazujíže  [[http://​czechtek.bloguje.cz/​850266-olyfka-nejake-to-povstani-bude.php|svobodná a nespoutaná kultura]] provázená volným kopírováním funguje+==== Výstupy zasedání ==== 
 +Přehled oficiálních usnesení si můžete dohledat na [[rv:17_2010|Piratopedii]], zde jen pár vysvětlujících slov, neboli můj komentář.
  
-==== Piráti za svobodný a otevřený software ==== +=== Zrušení krajských účtů ​=== 
-Pirátská strana [[http://​www.abclinuxu.cz/​clanky/​ceska-piratska-strana-volby-2010|edstavila]] svou vizi otevřeného softwaru ve státní správě. Ostatní politické strany, jak se ozvalo v diskusi pod články, se "​inspirovaly"​ naší odpovědí. Na rozdíl od nich však mají piráti za sebou konkrétní výsledky:​ +Po vcelku jasně ​esvědčivé argumentaci ​šéfa [[:fo:|finančního odboru]] JKadeřávka seniora bylo hlasování poměrně jednoznačnéproti hlasovali pouze zástupci Moravskoslezského krajekterý již má účet zřízena OlivieZdůvodnění ​finančního šéfa je [[https://www.ceskapiratskastrana.cz/forum/viewtopic.php?​f=230&​t=5952|v podatelně]]. 
-  * výlučné používání open source ve stranických systémech ([[http://​www.ceskapiratskastrana.cz/​forum|fórum]], [[http://​www.ceskapiratskastrana.cz/​wiki|piratopedie]]pommoLimeSurvey, elgg,...), +Protože se rozhodnutí může členstvu v krajích zdát lehce kontroverzní,​ dovolte mi pohled pozorovatele, který ​na zasedání nemohl o věci hlasovat.
-  * finanční podpora ​[[http://www.abclinuxu.cz/clanky/ruzne/​projekt-datove-schranky-2.-faze-zadani|projektu otevřené datové schránky]], +
-  * [[http://​www.diit.cz/​clanek/​acta-oficialne-zverejnena-boj-o-internetovou-svobodu-pokracuje/​36083/​|úspěšný boj]] proti dohodě ACTA, který ​skončil zveřejněním smlouvy.+
  
-==== Volební klip ==== +Přínos krajských účtů zatím nikdo esvědčivě nevysvětlilMožná je za tím jen nepřiznaná touha sedět ​na "​vlastních"​ penězíchale málokdo si uvědomíže je to především zodpovědnost ​papírování,​ které není silnou stránkou intelektuálně ​bohémsky zaměřených Pirátů. Proto považuji za mnohem lepší mít jednoho zkušeného profesionála,​ který se postará všem o vše. Zaplaťpámbu za něj.
-{{ http://​www.piratskasit.cz/​action/​file/​download?​file_guid=11883&​.jpg?​400}}  +
-Pro volby jsme natočili [[http://​www.youtube.com/​watch?​v=BXPfiO5Tvf8|spot]],​ který vyvolal širokou diskusi jak uvnitř strany, tak mezi jejími ​íznivci a odpůrci. iDNES [[http://​zpravy.idnes.cz/​humor-sliby-i-trapnost-podivejte-se-na-predvolebni-spoty-stran-ps4-/​domaci.asp?​c=A100512_100446_domaci_jw|zařadila]] spot na čelné místo v seznamu spotů. //Amelia Andersdotter//​pirátská europoslankyně, označila volební spot za "​kvalitní ​profesionální" ​upozornila na svěží marketingový přístup českých pirátů.+
  
-==== Ivan Bartoš v Hydeparku ====+=== Vznik obchodní společnosti ​=== 
 +Jeden z workshopů a následná přednáška Ivana Mikoláše se týkala založení účelové obchodní společnosti,​ která by měla ve stanovách podporu pirátské strany. Zastřešila by E-shop, mohla by zajišťovat komerční aktivity, jako školení, v návrhu bylo i zřízení "​pirátské knihovničky"​ kde bychom doporučovali a prodávali knihy, které jsou blízké pirátským myšlenkám.
  
-Ivan Bartoš [[http://​www.ct24.cz/​parlamentni-volby/​kandidati-v-ct/​90348-predvolebni-hyde-park-ceska-piratska-strana/​|odpovídal]] na dotazy diváků. Upozornil na připravovanou cenzuru Internetu, která ​probíhá ve Francii, Německu, Velké Británii a rovněž na zákon o audiovizuálních mediálních službách, který [[http://​www.ceskapiratskastrana.cz/​pages/​posts/​4.5.2010---statni-dohled-nad-internetem-jiz-od-cervna453.php|zavádí]] dohled //Rady pro rozhlasové a televizní vysílání//​.+Podobné společnosti mají i jiné politické strany, například ČSSD má společnost Cíl, která ​mimo jiné provozuje Lidový dům. Rozpracováním této myšlenky pověřil republikový výbor 1. místopředsedu Adama Šoukala z Plzně.
  
-==== Pirátské krabice zaútočily na Úřad vlády ==== +=== čná nespokojenost s fórem ​=== 
-Probíhá ​řada volebních meetingů (napřv [[http://​www.piratskasit.cz/​pg/​photos/​album/​11620/​kutn-hora-kvten-2010|Kutné Hoře]], v [[http://​www.youtube.com/​watch?​v=M28UUqGNLi0|Olomouci]] performance Milana Kozelky), které završil [[|útok]] na Úřad vlády s [[http://www.facebook.com/video/video.php?v=1306747636518&oid=109323929038|projevy]] europoslankyně Amelie Andersdotter a pražského kapitána Martina Brože.+Fórum je pracovní nástroj. Vedení strany jej musí číst celé. Pokud je fórum zaspamováno příspěvky, které nesouvisí s činností strany, odebírá jim to čas na práci, která by pirátům byla mnohem prospěšnějšíNa nezávazné tlachání by si p.tobecenstvo mělo najít jinou platformuBylo proto rozhodnuto o [[https://www.ceskapiratskastrana.cz/forum/viewtopic.php?f=346&t=5949|následujících opatřeních]]
 +Ideální to není, ale jsme omezeni technickými možnostmi BBfóra.
  
-===== Pirátská internacionála ​===== +=== Další přednášky a brainstormingy ​===
-Aby nám vyjádřila podporu, navštívila nás europoslankyně za Švédskou pirátskou stranu Amelia Andersdotter. Konference středoevropské zátoky, na kterou jsme ji pozvali, se vydařila a pirátské strany dále spolupracují,​ aby společně účinně bránily lidskou svobodu proti mezinárodním korporacím a jejich lobby. Obšírné zpravodajství z konference naleznete na [[en:​zo:​docs:​minutes|stránkách zahraničního odboru]], společně s odkazy na fotky.+
  
-{{ http://​www.piratskasit.cz/​action/​tidypics/​download?​file_guid=11662&.jpg?600 }}+{{ http://​www.piratskasit.cz/​action/​tidypics/​download?​file_guid=290538.jpg?200|Ivo Vašíček}} V průběhu akce jsme všichni sledovali opravdu zajímavé přednášky. Například Ivo Vašíček (na fotce) velmi názorně a srozumitelně vysvětlil příčinu nevyhnutelného zaostávání Evropy za východním světem a příčinu nedostatku financí pro sociální systém evropských států.
  
-===== Politická konkurence ===== +Dílčí úkoly byly řešeny pomocí "​workshopů" (nemám to slovo rád, ale české "​dílna"​ mi nepřipadá ​esné)které probíhaly paralelně. Největší zájem byl o ten, kde se řešila nová "​značka"​ pirátské strany. Jako značku si nepředstavujte jen logo (i když padl i návrh na jeho změnu!), ale celkové působení Pirátů navenek.
-  * Více k programům jiných stran v pirátských oblastech na stránce [[:​programy_nasich_souperu]] +
-  * Česká pirátská strana odhaluje [[http://​www.zlodejina.cz/​|zlodějiny]] na zlínské radnici. [[https://​www.fio.cz/​scgi-bin/​hermes/​dz-transparent.cgi?​ID_ucet=2100048174|Účty]] zpřístupňujeme ​ímoa totéž chceme po státu.+
  
-===== Novinky ze strany ​===== +Po skončení paralelních workshopů následovaly presentace jejich výstupů a následný brainstorming,​ kde se mohli vyjádřit všichni přítomní. U důležitých věcí se pak uskutečnilo hlasování,​ jak vidíte i na [[:​rv:​17_2010|oficiálním zápisu]] 
-  * Celostátní fórum ​[[cf:6_2010|zvolilo]] místopředsedu ​Jiřího Kadeřávka staršího.  + 
-  * Republikový výbor schválil [[rv:10_2010|předpisy ​pro hospodaření]] [[rv:12_2010|rozpočet]]. Piráti mají rozpočet ​ehledně na webu společně [[https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?​ID_ucet=2100048174|účtem]] [[https://​www.ceskapiratskastrana.cz/​fio/|rozúčtováním]]. +Ještě jednou bych rád vyzdvihl, že se pracovalo opravdu efektivně a konstruktivně;​ mnozí přítomní,​ i ti zdaleka, vyjádřili přání, aby se taková setkání uskutečňovala co nejčastěji,​ a nejen v Praze. 
 + 
 +{{http://​www.piratskasit.cz/​action/​tidypics/​download?​file_guid=290541.jpg?​700|úsměvy na rozloučenou!}} 
 + 
 +===== Ivan Bartoš v Politickém spektru ​===== 
 + 
 +Předseda Ivan Bartoš se opět objevil v České televizi v [[http://​www.ceskatelevize.cz/​ivysilani/​210452801340036-politicke-spektrum/​|povolební debatě]]. Nezklamal :-) 
 + 
 +===== Ivo Vašíček: Pirát blogerem roku? ===== 
 + 
 +Na idnes.cz běží anketa Bloger roku. I zde máme své želízko v ohni. Je jím Ivo Vašíček a i vy jej můžete podpořit [[http://​zpravy.idnes.cz/​ankety.asp?​id=A20101129_jdv_984| svým hlasem.]] 
 + 
 +===== Záruka svobody ===== 
 +Máme svůj klip [[http://​www.youtube.com/​watch?​v=IOX24v1vcmw|Záruka svobody]], který sdílíme pod svobodnou licencí. Zpěvačkou je členka pražského sdružení Eva Markvartová a v klipu jistě nepřehlédnete předsedu ​Ivana Bartoše, Iva Vašíčka, Olivii Brabcovou a další známé tváře.  
 + 
 +===== Máme nový web ===== 
 +V půlce měsíce jsme přešli na [[http://​www.ceskapiratskastrana.cz/​novinky/​pirati-predstavuji-novy-web|nový web]] založený na redakčním systému Drupal, který je volně dostupný včetně zdrojového kódu. 
 + 
 +Oproti předchozímu řešení na novém webu naleznete například:​ 
 +  * kalendář srazů a akcí, 
 +  * přímo přístupné informace z transparentních bankovních účtů, 
 +  * okénko s Facebookem,​ 
 +  * linkované články z Pirátských novin, 
 +  * videa, 
 +  * grafický rozcestník často hledaných kanálů a informací. 
 + 
 +===== Čeká nás ===== 
 +==== Ježíšek... ==== 
 +{{ :mo:​dlouhe_triko.jpeg?​120x110|}} Milé děti, Ježíšek potřebuje vědět, co si ejete. Nejjednodušší proto je si vybrat sami a tomu svému Ježíškovi to pro jistotu sdělit. Vybírat můžete například v [[http://​shop.ceskapiratskastrana.cz/​|našem pirátském obchodě]]
 + 
 +==== Piratecon ==== 
 +{{http://​piratecon.files.wordpress.com/​2010/​11/​piratecon_logo_2.png?​200x200 |Piratecon}} Posádka z Ústí nad Labem přijala bohatýrské rozhodnutí. Poslední lednový víkend se uskuteční festival, konference, setkání s mezinárodním dopadem ​[[http://​piratecon.wordpress.com|Piratecon]]! Jelikož stejně všichni víte, o co zhruba jde, a hodně z vás se tam chystá, nemusím nic dodávatSnad jen to, že se na to moc těšíme. 
 + 
 +==== Překvapení ==== 
 +Nevíme, jestli se to stihne k Ježíškovi. Ale pro Piráty to bude ekvapení příjemné a rozhodně se všichni náramně pobavíme. A jak už to tak bývá, když se jeden směje, druhý může i plakat. Prý to uvolňuje stres. O co půjde? 
 + 
 +Sličné Pirátky a neohrožení Piráti, překvapení se přece neprozrazují! Dozvíte se včas. Sledujte newsletter a další kanály! 
 + 
 +===== Nemohli jsme mlčet ===== 
 + 
 +=== Oficiálně === 
 +  * [[http://www.ceskapiratskastrana.cz/tiskove-zpravy/acta-podrobny-rozbor-obavy-se-potvrdily|ACTA,​ podrobný rozbor - obavy se potvrdily]] 
 +  * [[http://​www.ceskapiratskastrana.cz/​stanoviska/​britska-vlada-otevrela-verejnosti-sve-ucetnictvi-ta-ceska-o-tom-zatim-ani-naznakem-neuvaz|Britská vláda otevřela veřejnosti své účetnictví. Ta česká o tom zatím ani náznakem neuvažuje...]] 
 +  * [[http://​www.ceskapiratskastrana.cz/​tiskove-zpravy/hrozba-svobodnemu-internetu-dohoda-acta-je-vyjednana|Hrozba svobodnému Internetu, dohoda ACTA, je vyjednána]] 
 + 
 +=== Pirátské noviny o pirátských tématech === 
 +  * [[http://​www.piratske-noviny.cz/?​c_id=32719|Švédští piráti komentují rozsudek k Piratebay]] 
 +  * [[http://​www.piratskenoviny.cz/?​c_id=32717|Wikileaks pod útokem]] 
 +  * [[http://​www.piratskenoviny.cz/?​c_id=32712|Zabavování domén už začalo]] 
 +  * [[http://​www.piratskenoviny.cz/?​c_id=32710|Analýza dohody ACTA -- obavy se potvrdily]] 
 +  * [[http://​www.piratskenoviny.cz/?​c_id=32670|Transparence veřejných financí je naivně anarchistická představa]] 
 +  * [[http://​www.piratskenoviny.cz/?​c_id=32662|Agentura isifa uvízla v Pirátské síti]] 
 + 
 +----- 
 + 
 +(Všechny fotografie exponoval Lukáš Findeis, newsletter pro vás připravuje Roman Kučera)
  
© Piráti, 2025. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
mo/news/4_2010.1289312010.txt.gz · Poslední úprava: 09.11.2010 14:13 autor: Roman Kucera